Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 października 2023 r.
przez

30. Niedziela Zwykła, Rok A
1. Tydzień temu w Niedzielę w całej Polsce w świątyniach katolickich odbyło się liczenie wiernych. W naszej świątyni było 1519 niewiast i 812 mężczyzn. Razem 2331 osób. Do Komunii św. przystąpiło 719 niewiast i 287 mężczyzn. Razem do Komunii przystąpiły 1006 osoby. Mówiąc o frekwencji trzeba odliczyć małe dzieci, osoby chore i starsze oraz pracujące w ruchu ciągłym. Na frekwencję wpłynęła również deszczowa pogoda. Siostry i Bracia! Wszyscy winniśmy dążyć do tego by każda niedziela przeżywana była z Chrystusem. W każdą niedzielę powinniśmy mieć czas dla rodziny, powinniśmy odpocząć, ale nad wszystko winniśmy wziąć udział w Niedzielnej Eucharystii. Powinniśmy również dążyć do tego, by w miarę możliwości, w niedzielę przystąpić do Komunii św. Pamiętajmy o starej maksymie: czas ucieka wieczność czeka.
2. Jutro przypada 4 rocznica śmierci ks. Sławomira Grzeli, który pracował w naszej parafii jako diakon w latach 2015-2016. Polecajmy Bogu w modlitwie zmarłego duszpasterza.
3. Jutro kończymy modlitwę różańcową dla dzieci i młodzieży, a we wtorek o godz. 17.15 różaniec dla dorosłych.
4. 31 października jest ostatnim dniem zapisu na listę kandydatów do bierzmowania oraz dołączenia się do przeznaczonej dla nich grupy na facebooku.
5. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 17.30. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00, a na cmentarzu katolickim o godz. 11.30. W czwartek Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 18.00.
6. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić za wszystkich wiernych zmarłych oraz wspomnianych w wypominkach jednorazowych, a na zakończenie odprawimy procesję wokół kościoła. Wieczorem o 17.00, jak w poprzednich latach, spotykamy się przy grobie ks. Romualda Jaworskiego, gdzie odmówimy różaniec za obydwu proboszczów, zmarłych duszpasterzy, parafian i naszych bliskich zmarłych za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II z okazji miesięcznego wspomnienia Jego śmierci. Dlatego, wyjątkowo, nie będzie modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczorowej. Następnie, po zakończeniu modlitw na cmentarzu, przejdziemy do kościoła na Mszę św. za Parafian zmarłych w minionym roku. Zwyczajem poprzednich lat, na początku przypomnimy ich imiona i nazwiska – po odczytaniu każdego nazwiska przedstawiciel rodziny zaniesie, przygotowany przez nas, zapalony znicz przed ołtarz. Niektórzy nasi Parafianie zostali pochowani w innej parafii. W takiej sytuacji – jeśli rodzina chce, aby zostali oni włączeni do tej Mszy św. – należy nas o tym wcześniej powiadomić.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
8. W czwartek modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
9. W piątek o godz. 10.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a od godz. 17.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
10. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi a po niej różaniec wynagradzający.
11. W sobotę wyjście do chorych z Komunią św. o godz. 8.00. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
12. W niedzielę 5 listopada, w naszej parafii o godz. 10.30, będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli i wychowawców. Po liturgii (jeśli pogoda na to pozwoli) modlitwa na cmentarzu katolickim. Zaprasza duszpasterstwo nauczycieli w Płońsku.
13. Od piątku pan Organista będzie roznosił opłatek wigilijny. Szczegółowy porządek roznoszenia wigilijnego opłatka znajduje się w dzisiejszym Szczęść Boże. Z wdzięcznością przyjmijmy Pana organistę dziękując Mu za posługę w naszej parafii.
14. Podobnie jak w latach ubiegłych od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
15. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok.
16. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
18. W Szczęść Boże znajdują się obietnice dane tym, którzy będą obchodzić pierwsze 9 piątków miesiąca a także warunki Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, do którego serdecznie zapraszamy. Znajdziemy tam również informacje o uzyskaniu odpustu zupełnego.
19. Od września w Szczęść Boże ukazują się artykuły poświęcone rodzinie. W tym numerze artykuł Moniki Marii Brzezińskiej: Emocje w małżeństwie. Zachęcamy do lektury.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną. PROBOSZCZ

Udostępnij to