Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 sierpnia 2021 r.
przez

22. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie śp. ks. Kan. Ludwika Jasińskiego, za przyjętą Komunię św. i modlitwę. Dziękujemy za okazaną duszpasterzom życzliwość w tych dniach. O modlitwę w intencji ks. Ludwika wciąż prosimy. W sobotę rozpoczęła się Msza św. gregoriańska w intencji śp. ks. Ludwika, która sprawowana jest w domu księży emerytów w Płocku. Prosimy parafian o włączenie się w gregoriankę przez modlitwę i przyjętą Komunię św.
2. Jutro o godz. 16.30 w auli parafialnej spotkanie dla osób należących do KŻR i wszystkich chętnych.
3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
4. W środę pierwszy dzień roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o opiekę i Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli odprawimy tradycyjnie o godz. 8.00. Zapraszamy na nią dzieci, młodzież, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców.
5. W środę o godz. 9.00 w naszym kościele Msza św. w czasie której nastąpi poświęcony zostanie sztandar Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku a wieczorem o godz. 20.00 odbędzie się “Koncert Papieski” przed pomnikiem Papieża na dziedzińcu szkoły przy ul. ks. R. Jaworskiego 25. Koncert będzie poświęcony i zadedykowany Patronowi Szkoły, Wielkiemu Polakowi św. janowi Pawłowi II.
6. Również w środę o godz. 12.00 w naszej parafii rozpoczną się uroczystości patriotyczne związane z 82 Rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po skończonej Mszy św. przejście na cmentarz do grobu poległych żołnierzy, modlitwa i przemówienia okolicznościowe.
7. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
8. Również w czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza święta i nabożeństwo o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
10. W sobotę dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30.
11. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych lub ich rodzin.
12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 17.00. O godz. 17.00 adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
13. Od przyszłej niedzieli dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymywać będą pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejać będą do specjalnych książeczek, które już dzisiaj można zabrać po Mszy św. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane będą przed Mszą św. o godz. 12.30. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św.
14. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych dla uczniów z przedszkoli i klas pierwszych. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców i innych członków rodziny, aby wspólnie modlić się za dzieci rozpoczynające naukę.
15. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy w naszej parafii siostrę Kolbenę, pasjonistę pochodzącą z Ciechanowa, pracującą na Misjach w Kamerunie. Siostra opowie o swojej pracy na Misjach. Po Mszach św. Siostra będzie zbierała ofiary na Misje św.
16. W poniedziałek 6 września po wakacyjnej przerwie o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla nauczycieli rejonu płońskiego.
17. W sobotę 11 września organizujemy Festyn dla dzieci i młodzieży na zakończenie wakacji. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym. W czasie festynu przewidujemy gry i zabawy dla dzieci oraz grill. Zapraszamy dzieci ze scholi, ministrantów, kandydatów na ministrantów, harcerzy, młodzież z grupy Na Maksa oraz inną młodzież i dzieci wraz z rodzicami.
18. W tym roku chcemy po raz pierwszy zorganizować Młodzieżową Płońską Pieszą Pielgrzymkę do Czerwińska n. Wisłą. W organizację pielgrzymki zaangażowały się wszystkie płońskie parafie oraz parafie ościenne. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy w sobotę 11 września. Rozpoczynamy Mszą św. w Parafii św. Michała Archanioła o godz. 7:00. Po dojściu do Czerwińska przewidziane jest ognisko i poczęstunek oraz wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej oraz po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy młodzież od 8 klasy szkoły podstawowej, licealistów i studentów.

19. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w 39 Pielgrzymce do Rostkowa, miejsca narodzin św. Stanisława Kostki 18 w sobotę. Zgłoszenia w kościele po Mszach św. , w kancelarii lub u ks. Wojciecha Czajkowskiego.
20. Nasza parafia od wielu lat organizuje uroczystość jubileuszy małżeńskich. W tym roku z racji pandemii uroczystość została przeniesiona z Poniedziałku Wielkanocnego na 26 września br. o godz. 13.45. Jubilaci, którzy jeszcze nie zgłosili się a chcą wziąć udział w uroczystości, mogą to uczynić w najbliższym czasie, abyśmy mogli zwrócić się do księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo.
21. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
22. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego 7 i 8 września od 17.30. We wtorek dla dzieci ze szkół podstawowych, a w środę dla młodzieży ze szkół średnich. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci i młodzież by rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny od przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
23. Ksiądz Wojciech Czajkowski zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkani ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
24. Do księdza Wojciecha Czajkowskiego mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholii dziecięcej, a do księdza Pawła w Zespole Muzycznym.
25. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
26. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
27. Ks. Wojciech Czajkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
28. Harcerzami opiekuje się ks. Paweł. Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Pawła, aby uzgodnić plan pracy.
29. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
30. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Paweł .
31. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
32. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Spotkania prowadzi ks. Tadeusz.
33. Dzisiaj jeszcze Msza św. wieczorem o godz. 20.00. Za tydzień wracamy już do Mszy św. o godz. 19.00.
34. Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę członków, parafian i wszystkich Kochającą Królową Różańca Świętego w dniach 2-3 października 2021 r. Więcej informacji w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
35. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić kapłana o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
36. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
37. Od najbliższej soboty wznawiamy „Konfesjonał Młodych”, możliwość spowiedzi w każdą sobotę w godz. 19.00 – 20.00.
38. Od środy przyjmowane będą intencje mszalne na 2022 r.
39. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
40. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
41. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 25 września 2021 na XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze . Zapisy i wszelkie informacje pod numerem telefonu znajdującym się w Szczęść Boże.
42. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Krakowa, Wadowic, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 21-22 września. Zapisy i informacje u p. Janusza Rosiaka w kwiaciarni na ul. Ks. Jaworskiego 23 lub pod numerem telefonu, który podany jest w Szczęść Boże.
43. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
44. W Szczęść Boże ukazywał się kolejny artykuły poświęcony Słudze Bożemu, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu wyjęty z książki: Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków. Zachęcamy do lektury.
45. Przygotowując się do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania publikacji poświęconych Prymasowi Tysiąclecia. A są nimi: album z jego przemówieniami, książka Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków oraz książka Prymas Tysiąclecia.
46. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, które w całości poświęcone jest Prymasowi Tysiąclecia.
47. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to