Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 stycznia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

4. Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dzisiaj przypada 6 rocznica powstania i funkcjonowania Duchowej Arki, naszej parafialnej kawiarenki. Dziękujemy wszystkim posługującym w kawiarence. Z racji rocznicy przygotowano okolicznościowy tort. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarenki.
2. We wtorek 31 stycznia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Katolickie Kościoły Wschodnie – ich liturgie i duchowość”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
3. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. To święto od wielu już lat przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić za zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie oraz w intencji świeckich instytutów życia konsekrowanego. Zgodnie z prośbą biskupów polskich, wesprzemy także materialnie zakony kontemplacyjne, przekazując na ich potrzeby ofiary zebrane w tym dniu na tacę. Dziękujmy Panu Bogu za cichą i pokorną, ale jakże ważną i potrzebną posługę sióstr i braci zakonnych z tzw. czynnych zgromadzeń zakonnych, a także za ponad 80 klasztorów kontemplacyjnych, gdzie trwa nieustanna modlitwa uwielbienia, dziękczynienia i prośby, zanoszona w różnych miejscach naszej Ojczyzny.
4. W czwartek po Mszy św. godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
5. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający , a od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów.
8. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Nowe osoby prosimy ponownie zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
9. Za tydzień o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą.
10. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
11. Porządek wizyty duszpasterskiej:
12. Poniedziałek (30 stycznia) – od godz.. 16.00 ul. Zielona 3 (1 ksiądz); ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20 (2 księży); nr 20A (2 księży)
Wtorek (31 stycznia) – od godz.. 16.00 ul. Zielona nr 5 (1 ksiądz); ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20 B (2 księży); nr 20 C (2 księży) – 1 ksiądz od mieszkań na parterze a potem od pierwszego pietra; drugi ksiądz od ostatniego piętra
Środa (01 lutego) – od godz. 16.00 – ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20 D (2 księży) – 1 ksiądz od mieszkań na parterze a potem od pierwszego pietra; drugi ksiądz od ostatniego piętra ; nr 20 E (1 ksiądz) – początek od mieszkań na parterze ; ul. Letnia nr 12 (1 ksiądz)
Zdajemy sobie sprawę, że niewiele osób mieszka w bloku Żołnierzy Wyklętych 20E i Letnia 12, dlatego prosimy rodziny, które chcą mieć wizytę duszpasterską w tym bloku o informację, gdy ksiądz przybędzie na kolędę.
13. W środę ostatni dzień kolędy.
14. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
15. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i zakup kostki i płyt granitowych na alejkę procesyjną, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
16. Osoby, których nie było w czasie kolędy z różnych powodów, a chciałyby mieć wizytę duszpasterską, niech się zgłoszą do zakrystii, kancelarii parafialnej lub zatelefonują w celu umówienia się na wizytę duszpasterską. Nie rezygnujmy tak łatwo ze spotkania duszpasterza z wiernymi, które daje nam Kościół, w którym najważniejszą częścią jest modlitwa i udzielenie Bożego Błogosławieństwa całej rodzinie.
17. Trwają w dalszym ciągu zapisy do modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci. Do tej szczególnej modlitwy możemy zgłosić się w czasie kolędy.
18. Przy Żłóbku znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
19. W naszej parafii powstała grupa ministrantów składająca się dorosłych mężczyzn. Serdecznie zapraszamy byłych ministrantów, niezależnie od wieku, do włączenia się do tej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy również chłopców ze szkół podstawowych i średnich. Więcej informacji u ks. Marcina.
20. Dziękujemy za udział w Rodzinnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Dziękujemy ks. Marcinowi za przygotowanie konkursu i rodzinom za wykonanie pięknych szopek. Po Mszy św. szopki możemy już zabrać.
21. Od 05 lutego rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w lutym, marcu i maju.
22. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dnach 28 kwietnia – 6 maja. Więcej informacji w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
23. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
24. Dziś mamy możliwość nabycia gromnic przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Mamy również możliwość nabycia Pisma Świętego i modlitewników z dużym drukiem, obrazów, różańców i innych dewocjonalii.
25. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
26. W naszym czasopiśmie Szczęść Boże umieściliśmy obietnice Pana Jezusa dla tych, którzy będą obchodzić 9 pierwszych piątków miesiąca oraz warunki nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca, do którego to nabożeństwa zachęcała nas Maryja w Objawieniu w Fatimie.
27. W Szczęść Boże umieściliśmy również Komunikat przedstawiciela Konferencji Episkopatu Polski ds. życia konsekrowanego na 2 lutego, na Dzień Świętości Życia.
28. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Papieżowi Benedyktowi XVI, , św. Józefowi, św. Janowi Marii Vianney oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
29. Modlitwa o stokrotne owoce Misji św.
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to