Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 września 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 września 2019r.
przez

26. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dziękujemy za obecność w naszej parafii Sióstr Pallotynek, które pracują na Misjach w Kamerunie. Dziękujemy za dzielenie się wiarą i modlitwę. Po Mszach św. siostry będą zbierały ofiary do puszek na budowę przedszkola w stolicy Kamerunu.
2. Jutro o godz. 19.00 spotkanie dla uczniów klas I szkół średnich przed Bierzmowaniem oraz dla wszystkich innych osób, które jeszcze nie przyjęły Bierzmowania. Na spotkaniu młodzieży zostaną przekazane ważne informacje dotyczące przygotowania do Bierzmowania oraz indeksy. Bierzmowanie we wszystkich płońskich parafiach będzie udzielone na zakończenie II klasy szkoły średniej.
3. W najbliższy wtorek 1 października o godz. 18.00 Msza św. w intencji uczestników Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Bp Mirosław Milewski. Po Mszy św. zostanie poświęcona Dróżka Różańcowa, którą zbudowaliśmy w naszym ogrodzie, a potem w auli domu parafialnego wykład inaugurujący ks. prof. Jacka Salija. Temat wykładu: „ W jakim sensie Kościół jest naszą Matką”. Po wykładzie, wręczenie dyplomów ukończenia VII roku studiów. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie i do rozpoczęcia studiów. W tym dniu wręczone będą również indeksy dla nowych studentów.
4. Od wtorku rozpoczynamy październikową modlitwę różańcową. Tegoroczny październik jest szczególnym miesiącem, bo w całym Kościele obchodzimy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejają do zeszycików otrzymanych dzisiaj po Mszy św. Na zakończenie października dla dzieci, które uczestniczyć będą we wszystkich, lub prawie wszystkie różańcach przewidzieliśmy specjalną nagrodę. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
5. W środę o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie o 20.20 wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
6. W najbliższy czwartek o godzinie 19:00 będzie odprawiana Msza święta z modlitwą o uzdrowienie.
7. W piątek dzień swojego patrona obchodzi ks. kan. dr Franciszek Kacprzycki. Życzymy ks. kanonikowi Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek , sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ, a w sobotę o godz. 8.30 Msza św. dla osób należących do różnych grup, stowarzyszeń i organizacji istniejących w naszej parafii. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
9. W sobotę o godz. 8.00 wyjście szafarzy do chorych z Komunią św.
10. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii odbędzie się III Kongres Rodziny SZCZĘŚLIWE MAŁŻEŃSTWO – SZCZĘŚLIWA RODZINA organizowany przez naszą parafię i Centrum Zdrowia SZANSA. Tegoroczny kongres poświęcony będzie przemocy w rodzinie. Zachęcamy do licznego udziału w kongresie, zwłaszcza nauczycieli i rodziców. Kongres rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.15. W czasie trwania kongresu pracownicy Centrum Zdrowia Szansa zajmować się będą dziećmi, gdyby była taka potrzeba. Więcej informacji o kongresie wraz z programem w Szczęść Boże i na plakatach.
11. Od 12 października przez 3 soboty odbędzie kurs dla nowych doradców życia rodzinnego. Osoby chętne, które chcą odbyć taki kurs proszone są o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
12. W sobotę 19 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Matki Bożej w Osuchowej k/Ostrowi Mazowieckiej. Więcej informacji o pielgrzymce na tablicy ogłoszeń.
13. W sobotę 26 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.
14. W naszej parafii odbędą się warsztaty Akademii Familijnej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się naszą propozycją. Więcej informacji o warsztatach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
15. W kinie Płońsku wyświetlany będzie jutro film Tajemnica Ojca Pio. Seanse jutro o godz. 18.00 i 20.00.
16. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
17. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolników na 2020r. w cenie 27 zł.
18. Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Tajemnicy Krzyża oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Objawieniach Matki Bożej w Quito w Ekwadorze. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
20. W Szczęść Boże umieściliśmy:
– wykaz grup istniejących w naszej parafii, odpowiedzialnych oraz dni i godz. spotkań. Zachęcamy do zainteresowania się wykazem, a może i do włączenia się do któreś z grup
– dni, w których dyżury w kancelarii parafialnej pełnią poszczególni księża. Sprawy, które wymagają obecności ks. proboszcza prosimy załatwiać w piątki
– wykaz stowarzyszeń odpowiedzialnych za Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00
21. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Ścieżkę Różańcową oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to