Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 3 września 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

22 Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna. Od godz. 15.00 do 16.00 adorację prowadzi Wspólnota Straży Honorowej NSPJ. Od godz. 16.00 cd. prywatnej adoracji, zaś o 17.00 adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Od dziś włącznie przez 3 niedziele w parafii św. Michała odbędzie się X Międzynarodowy Festiwal Organowy. Koncerty o godz. 17.00.
3. Jutro pierwszy dzień roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o opiekę i Boże błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli odprawimy tradycyjnie o godz. 8.00. Zapraszamy na nią dzieci, młodzież, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców.
4. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji nauczycieli rejonu płońskiego po niej spotkanie formacyjne.
5. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się spotkania Rad Parafialnych:
– w poniedziałek 4 września Parafialnej Rady Duszpasterskiej
– we wtorek 5 września Parafialnej Rady Gospodarczej

6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji ministrantów i ich rodziców, a potem spotkanie integracyjne.

7. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. wraz z modlitwą wstawienniczą.

8. W piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane w polskiej tradycji Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu również dokonamy poświęcenia ziarna do siewu. Jest to święto patronalne członków Rycerstwa Niepokalanej.
9. W piątek o godz. 19.00 w parafialnej kawiarence spotkanie wszystkich osób posługujących w poradni rodzinnej.
10. W sobotę 9 września organizujemy Festyn dla dzieci i młodzieży na zakończenie wakacji. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym. W czasie festynu przewidujemy gry i zabawy dla dzieci oraz grill. Będzie dmuchana zjeżdżalnia, konkurs muzyczny i plastyczny oraz animacje dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy dzieci ze scholii, ministrantów, kandydatów na ministrantów, harcerzy, młodzież z grupy Na Maksa oraz inną młodzież i dzieci wraz z rodzicami.
11. Również w sobotę organizowana jest po raz trzeci Młodzieżowa Płońska Piesza Pielgrzymka do Czerwińska n. Wisłą. Szczegóły odnośnie zapisów na plakacie na zewnątrz świątyni. W pielgrzymce może wziąć udział młodzież w przedziale wieku 16-30 lat.
12. W niedzielę 10 września odbędą się w Jeżewie XVI Płońskie Gminne Dożynki. Początek o godz. 12.00. Więcej informacji o dożynkach na plakacie.
13. W sobotę 16 września organizowana jest pielgrzymka dla dzieci i młodzieży do Rostkowa. Zgłoszenia u katechetów w szkołach.
14. W niedzielę 17 września w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XXII Masowy Rajd Rowerowy do Ćwiklina. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach u nauczycieli w f-u.
15. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
16. Ksiądz Marcin Stankiewicz zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkania ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
17. Do ks. Marcina Stankiewicza i p Aldony Ziółkowskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholi parafialnej. Pierwsza próba 9 września o godz. 10.00 w auli domu parafialnego na IIp.
18. W tym roku Zespół prowadzić będzie Agnieszka Jasińska. Do niej prosimy o zgłaszanie się wszystkich chętnych.
19. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
20. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek o godz. 19.00.
21. Ks. Piotr Wilkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
22. Harcerzami opiekuje się ks. Piotr. Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Piotra, aby uzgodnić plan pracy.
23. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
24. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Piotr .
25. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
26. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.50. Spotkania prowadzi ks. Robert.
27. Od dziś dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymywać będą pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejać będą do specjalnych książeczek, które trzeba zabrać po Mszy św. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane będą przed Mszą św. o godz. 12.00. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św. /prezentacja książeczki/.
28. Prosimy po Mszy św. aby rodzice tych dzieci, które w 2024 roku przyjmą Pierwszą Komunię św. i Odnowią Przyrzeczenia Chrzcielne zabrali specjalne deklaracje, wypełnili je i przynieśli do zakrystii lub oddali katechetom. Deklaracje z zakrystii zabiera również młodzież z II klas szkół średnich, która przystąpi do Bierzmowania. Po wypełnieniu deklaracji i przyniesieniu ich do zakrystii młodzież otrzyma indeksy.
29. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego 7 i 8 września od 17.30. W czwartek dla dzieci ze szkół podstawowych, a w piątek dla młodzieży ze szkół średnich. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci i młodzież by rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny od przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
30. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić kapłana o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
31. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 02-09 marca 2024 r. Koszt pielgrzymki : 6 310 zł. Stali klienci : 5 990 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Przy zapisie wpłacamy 1500 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na miesiąc przed wylotem.
32. Jedna z firm transportowych poszukuje osób z uprawieniami do kierowania autobusami na terenie Płońska i okolic.
33. 10 września będzie mieć miejsce w Kościele bezprecedensowe wydarzenie. Po raz pierwszy na ołtarze trafi cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina na ten film, aby poznać bliżej historię nowych błogosławionych.
34. Od września w naszej parafii prowadzone będą zajęcia nauki gry w szachy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia pod okiem instruktora szachowego odbywać się będą od poniedziałku do czwartku w godzinach 18.00 – 19.00. W poniedziałek zapraszamy dziewczęta ze szkół podstawowych, we wtorek chłopcy ze szkół podstawowych a w środę i czwartek młodzież i dorośli zarówno niewiasty jak i mężczyźni.
35. W kancelarii przyjmowane są intencje mszalne na 2024 r.
36. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
37. W zakrystii możemy nabywać kalendarze rolników na 2024 r.
38. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
39. W Szczęść Boże zamieszczony został również List Episkopatu Polski dotyczący wychowania dzieci i młodzieży.
40. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny w całości poświęconego beatyfikacji Rodziny Ulmów.
41. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną..
PROBOSZCZ

Udostępnij to