Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30.04.2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

4. Niedziela Wielkanocna, Rok A
1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych w naszej parafii, Ojczyźnie i Kościele Powszechnym.
2. Jutro rozpoczynamy miesiąc Maryjny, jakim jest maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach.
3. W środę przypada doroczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 10.00; 12.00 i 17.30.
4. Również w środę w naszym mieście odbędą się uroczystości patriotyczne związane z Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w naszym kościele.
5. W środę Ochotnicza Straż Pożarna w Kownatach zaprasza na IV Bieg Konstytucji 3 Maja. Początek wydarzenia o godz. 10.30. Więcej informacji o biegu w Szczęść Boże.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
7. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający.
8. Zgodnie z wcześniejszą informacją na parkingach przykościelnych zamontowane zostały parkometry. Jak informowaliśmy 2 godziny są bezpłatne. Trzeba jednak po zaparkowaniu samochodu wydrukować bilet i włożyć go za szybę samochodu. Nasza decyzja podyktowana została brakiem miejsc parkingowych dla uczestników liturgii. Na parkingach stały samochody, których właściciele nie brali udziału w nabożeństwach.
9. W dniach 15 -18 maja odbędzie się w naszej parafii XII Płoński Maraton Biblijny. W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton. Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu.
10. Rozpoczęliśmy zapisy na XVIII Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 19 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
11. W dniach 2-3 czerwca organizowany jest wyjazd na Jasną Górę na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
12. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na loterię fantową w czasie Festynu Rodzin 4 czerwca. Fanty możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
13. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność naszego klubu sportowego.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
15. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone św. Bernadecie, błogosławionemu Carlo Acutis i rodzinie Ulmów oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
16. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną.
17. Drodzy Parafianie ! Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wracamy z ofertą kolonii parafialnych. W terminie 15 – 25 lipca 2023 r. zapraszamy dzieci, w szczególności zaangażowane w codzienną działalność parafii, na letni wypoczynek do Jastrowia k/ Złotowa. Miejscowość leży w dolinie rzeki Gwdy, pośród pełnych osobliwości przyrody lasów dębowo-bukowo-lipowych, otoczona malowniczymi jeziorami. Nasz program to : aktywny zdrowy wypoczynek w gronie rówieśników, rekreacja i integracja, umuzykalnienie dla dziewcząt śpiewających w scholi i warsztaty liturgiczne dla ministrantów, zajęcia sportowe, plastyczne, kąpiele w jeziorze, zabawy plenerowe, wycieczki. Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, opiekę ratownika i pielęgniarki. Zakwaterowanie – w szkole. Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka : 1 650 zł. Parafia podejmuje działania, aby pozyskać dodatkowe środki na sfinansowanie wypoczynku dzieci. Po karty kwalifikacyjne na kolonie prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej. ZAPRASZAMY !
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to