Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 czerwca 2019 r.
przez

13 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dzisiaj o godz. 14.00 wyruszy Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina ze Świętym Janem Pawłem II. Zapisy również przed rozpoczęciem rajdu. Ze względu na wysoką temperaturę, prosimy aby uczestnicy rajdu zabrali nakrycie na głowę oraz butelkę wody.
2. We wtorek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości. Siostry i Bracia! Różaniec odmawiamy każdego 2 dnia miesiąca od chwili śmierci Papieża Jana Pawła II. Najpierw modliliśmy się o Jego Beatyfikację, potem o kanonizację, a w chwili obecnej modlimy się za rodziny. Jakże potrzebna jest ta modlitwa w intencji rodzin, które przeżywają kryzys. Naszą modlitwę zanosimy za przyczyną św. Józefa i św. Jana Pawła II, patronów rodzin. Zachęcamy do pierwotnej gorliwości, jaka istniała w pierwszych dniach od śmierci Papieża.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
4. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzający, a od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów.
5. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem adoracja, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
6. Posiadamy jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Szczecina i na północno-zachodnią część Polski w dniach 8-11 lipca.
7. W lipcu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania dla narzeczonych. Osoby, które nie odbyły jeszcze takich spotkań, a zamierzają zawrzeć związki małżeńskie do końca lutego 2020 roku proszone są o przybycie na spotkania. Pierwsze spotkanie za tydzień o godz. 15.30 w domu parafialnym.
8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Kolonie Twórcze organizowane w sierpniu przez naszą parafię. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9. Studenci Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są, aby w najbliższym tygodniu przynieśli indeksy do kancelarii parafialnej w celu wpisania zaliczenia roku.
10. W czasie wakacji czynna będzie poradnia rodzinna oraz pracować będzie Parafialny Zespół CARITAS. W Szczęść Boże zamieściliśmy dni i godziny dyżurów.
11. W Szczęść Boże zamieściliśmy porządek Asysty Procesyjnej oraz osoby, które w niej uczestniczą. Wszystkich chętnych do włączenia się w to dzieło prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
12. W dalszym ciągu możemy zgłaszać się Kościelnej Straży przed Najświętszym Sakramentem.
13. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
14. W czasie wakacji obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy. W czasie Mszy św. o godz. 12.30 włączone będą głośniki zewnętrzne by dać możliwość udziału we Mszy św. rodzicom z małymi dziećmi.
15. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o święceniach kapłańskich udzielonych choremu klerykowi, który żył jako ksiądz kilka dni, o cudach eucharystycznych oraz o Pierwszej Pielgrzymce do Ojczyzny Papieża Jana Pawła II”. Zachęcamy do zabrania, a po przeczytaniu do przekazania sąsiadom lub znajomym.
16. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
17. W wakacyjnym numerze “Rycerza Niepokalanej” znajdziemy dużo inspirujących tekstów. Warto zapoznać się z rozważaniami o czystości, czy z tekstem rozróżniającym fana od naśladowcy Chrystusa. Polecamy również rozważania na temat “psychologii grobu”, czyli mentalności przygaszonych, wiecznie niezadowolonych ludzi oraz refleksje poświęcone tatuażom. Polecamy również artykuł ks. Marka Dziewieckiego z poradami wobec problemu niepłodności i impotencji w małżeństwie, a lekarz psychiatra zaproponuje kilka skutecznych metod rozwiązywania konfliktów małżeńskich. W dziale kulinaria polecamy starodawny libański przepis z czasów Św. Charbela na sałatkę mnicha, którą bez problemu możemy wykonać sami ciesząc się jej smakiem i walorami zdrowotnymi. Znajdziemy zaproszenie i szczegółowy plan Wielkiego Zawierzenia NMP w Niepokalanowie, w sierpniu, na które warto się wybrać osobiście, jak i treść aktu oddania.
18. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to