Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 czerwca 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

13. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziękujemy Panu Adrianowi Pakule za świadectwo o adoracji i zaproszenie nas do przeżycia rekolekcji Adoracja9 – Dwie Kolumny, które są niezwykle ważną kontynuacją zawierzenia Matce Bożej. Wykorzystajmy to wydarzenie, aby jeszcze bardziej przylgnąć do Eucharystii i rozpalić nasze serca pragnieniem adoracji.
2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
4. W Szczęść Boże umieściliśmy obietnice Pana Jezusa dla tych, którzy obchodzić będą 9 pierwszych piątków miesiąca. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.
5. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzającej. W Szczęść Boże znajdziemy informacje dotyczące Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, o które to nabożeństwo prosiła nas Maryja w Fatimie.
6. W sobotę wyjście szafarzy do chorych z Komunią św. o godz. 8.00. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
7. Za tydzień w niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem adoracja, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
8. W lipcu na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy Litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
9. Słuchacze Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są o ich przyniesienie do kancelarii parafialnej.
10. Prosimy aby uczniowie szkół podstawowych i średnich, którzy zakończyli rok szkolny, zakończyli go również spowiedzią i Komunią św. Spowiedź każdego dnia w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz w niedzielę.
11. W dniach 30 czerwca – 6 lipca odbędzie się XVIII Piesza Pielgrzymka w intencji Rodzin z Łomianek do Gietrzwałdu. Zachęcamy do wzięci udziału w pielgrzymce. Więcej informacji na plakacie na zewnątrz świątyni.
12. Do 01 września włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy. Obchód w szpitalu będzie każdego dnia, gdzie chorzy mogą przystąpić do Spowiedzi św. i przyjąć Komunię św.
13. Zachęcamy do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.
14. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
15. Trwa III edycja zbiórki elektroodpadów, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Św. Stanisława Kostki w Afryce. Zużyty sprzęt A, G, D, i inne temu podobne rzeczy składamy obok plebanii w wyznaczonym miejscu. Wjazd od ul. Północnej naprzeciw CPN-u. Zbiórka potrwa do jutra włącznie. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę. Szczegóły w Szczęść Boże i na fb.
16. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonie organizowane przez naszą parafię w Bieszczadach dniach 15 – 23 lipca 2024 dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich i naszego Szczęść Boże gdzie znajdziemy artykuł p. Krystyny Marszał – Jankowskiej zatytułowany: „W jaki sposób się zmieniamy”. Zachęcamy do lektury.
18. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace. W chwili obecnej trwa budowa schodów granitowych przy Domu św. Siostry Faustyny. PROBOSZCZ

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij to