Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 grudnia 2018 r.
przez

1. Niedziela po Bożym Narodzeniu, Święto św. Rodziny, Rok C

1. Organizowana jest jutro z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę, na sylwestrowe czuwanie. Wyjazd o godz. 12.00. Powrót 01 stycznia również o 12.00. Zgłoszenia w zakrystii.
2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Parafian, a po niej nabożeństwo dziękczynno- błagalne przed Najświętszym Sakramentem za szczęśliwe przeżycie i Bożą opiekę w roku, który się kończy.
3. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pod Jej opieką pragniemy przeżyć Nowy 2019r. Msze św. w Nowy Rok według porządku niedzielnego.
4. W środę o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
5. W czwartek na Mszy św. wieczornej z racji pierwszego czwartku miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o obecność wszystkich ministrantów.
6. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.
6. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny , a od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów.
7. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trzech Króli. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu wyznajemy prawdę, że Chrystus w osobach Mędrców objawił się narodom pogańskim. Dlatego szczególnie modlimy się w intencjach misyjnych, a na potrzeby misyjne przeznaczamy zebrane na tacę ofiary. W niedzielę odbędzie się w naszym mieście po raz szósty Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w parafii św. Michała, a potem ze śpiewem kolęd i Słowem Bożym przejdziemy ul. Płocką, Grunwaldzką i Młodzieżową do naszej świątyni. Dla każdej z płońskich parafii został przydzielony inny kolor. Dla naszej parafii przypadł kolor niebieski. Prosimy, aby w miarę możliwości przybyć na Orszak ubranym na niebiesko lub z dodatkiem niebieskiego. Przed Mszą św. w Parafii św. Michała i po Mszy św. wydawane będą korony. Prosimy aby nasi parafianie zgłaszali się po korony koloru niebieskiego. Więcej informacji o Orszaku na plakatach. Zachętę do wzięcia udziału w Orszaku III Króli skierował do nas również ks. Biskup Piotr Libera. Pełny tekst zachęty znajduje się w Szczęść Boże.
8. Z Płońska organizowany jest wyjazd na ogólnopolskie spotkanie formacyjne dla mężczyzn do Ostrołęki w sobotę 05 stycznia. Więcej informacji w Szczęść Boże.
9. Od 06 stycznia rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w styczniu, lutym, marcu, maju i lipcu.
10. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
11. Porządek kolędy:
12. Poniedziałek (31 grudnia) od godz. 8.30: Koziminy Stachowo (1 ksiądz); Koziminy Stare i Koziminy Nowe (1 ksiądz); domy jednorodzinne: ul. Grunwaldzka ( 1 ksiądz); ul. Jesionowa (1 ksiądz); ul. Młodzieżowa – prawa strona, – początek od Państwa Szumańskich w stronę miasta
Środa ( 02 stycznia) od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa: nr 4, nr 6 i nr 7(1 ksiądz); nr 5 (2 księży);nr 8 (1 ksiądz ); nr 8A i nr 12A (1 ksiądz);
Czwartek (03 stycznia) od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa: nr 9 i nr 11 (1 ksiądz); nr 10 (1 ksiądz); nr 12 (1 ksiądz); nr 14 ( 2 księży)
Sobota (5 stycznia) od godz. 08.30 –– ul. Baśniowa, Pogodna, Działkowa, Malownicza i Biedronki (1 ksiądz) oraz Poświętne (4 księży)
1 ksiądz – Internat oraz ul. Kmicica, Parkowa i Noakowskiego nr 6
2 ksiądz –ul. Postępu Rolniczego nr 4, nr 5, nr 7, nr 9 oraz 7 A i 7 B (domy jednorodzinne ) oraz ul. Noakowskiego 4A
3 ksiądz – ul Noakowskiego nr 1, nr 2 i nr 3, ul. Postępu Rolniczego nr 2; 2A, 2B i ul. Sienkiewicza
4 ksiądz – Poświętne – Praga (domy) i ul. Noakowskiego nr 4
Poniedziałek (7 stycznia) od godz. 16.00 – Młodzieżowa: nr 15A (1 ksiądz),nr 17, a po zakończeniu kolędy ostatnia klatka nr 15A( 1 ksiądz), nr 19 (1 ksiądz) nr 21 (1 ksiądz); nr 23(1 ksiądz);

Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary kolędę i na kościół, za życzliwe zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafialnych.
13. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności księdza prosimy ustalać telefonicznie.
14. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy.
15. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2017r. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom.
16. Przy bocznym wejściu znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
17. W kruchcie naszej świątyni znajdziemy różne książki religijne oraz modlitewniki. Zachęcamy do nabywania.
18. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
19. Dziękujemy za ofiary, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. PROBOSZCZ

Udostępnij to