Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 lipca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

17 Niedziela Zwykła, Rok A
1. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
2. W piątek ok. godz. 11.00 w Szpondowie zatrzyma się na jednogodzinny odpoczynek Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Tradycyjnie, od parafii zawozimy im napoje. Dziękujemy wszystkim, którzy w inny sposób zaangażują się w podjęcie pielgrzymów.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30. W Szczęść Boże umieściliśmy obietnice dane tym, którzy obchodzić będą 9 pierwszych piątków miesiąca.
4. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzającej. W Szczęść Boże znajdziemy informacje dotyczące Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, o które to nabożeństwo prosiła nas Maryja w Fatimie.
5. Wyjście do chorych z Komunią św. o godz. 8.00. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
6. W sobotę rozpoczyniemy Nowennę do św. Maksymiliana Kolbego. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem adoracja, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie przed dwudniową Pielgrzymką do Sierpca, która wyruszy w piątek 12 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, która wyruszy po raz 31, a zapoczątkował ją pierwszy proboszcz naszej parafii, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski. Tegorocznej pielgrzymce przewodniczyć będzie ks. Marcin.
9. Trwają zapisy na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
10. Możemy się jeszcze zapisać na Duchową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przy zapisie otrzymujemy specjalne modlitewniki, składając dobrowolną ofiarę / prezentacja modlitewnika /.
11. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym – odpowiadając na prośbę biskupów polskich – chcemy powstrzymać się całkowicie od alkoholu, a swoim wyrzeczeniem wyprosić dar trzeźwości dla tych rodzin oraz osób, dla których pijaństwo stało się tragedią. Zatem, w imię miłości do naszych sióstr i braci, zwłaszcza dzieci, które przeżywają codzienny koszmar pijaństwa swoich bliskich, zachęcamy do podjęcia ofiary całkowitej abstynencji. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na sierpień, lub dłuższy okres.
12. Stowarzyszenie Płońszczanie organizuje wyjazd na Podlasie w dniach 23-25 sierpnia. Więcej informacji o wyjeździe w Szczęść Boże.
13. Do 03 września włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać.
14. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajdziemy List dotyczący abstynencji.
16. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Przybyły już cztery transporty granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to

Przeczytaj podobne