Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 maja 2021 r.
przez

10 Niedziela Zwykła (Uroczystość Trójcy Świętej), Rok B
1. Dzisiaj Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 8.45; 10.00; 11.15 i 12.30. Prosimy Parafian o przybycie na Mszę św. na inne godziny, niż godziny komunijne. W czasie Mszy św. podczas której dzieci Odnowią Przyrzeczenia Chrztu Św., do kościoła wejdą tylko dzieci i rodzice. Innych usilnie prosimy, aby uczestniczyć na zewnątrz świątyni. Prośba podyktowana jest względami epidemiologicznymi.
2. Jutro 31 maja o godz. 19.15 Msza św. przy figurce w Szpondowie.
3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przed Bierzmowaniem.
4. W środę o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem o 7.00, 8.45 i 10.00. O godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji jest tradycyjna, więc i ołtarze ubieramy w miejscach, jak było do tej pory. Prosimy mieszkańców tych bloków, przy których znajdować się będą ołtarze o pomoc, aby ołtarze wyglądały jak najpiękniej. Prosimy również o obecność Asystę Procesyjną. Bezpośrednio po zakończeniu Procesji odprawimy Mszę św. dla tych, którzy nie mogli być o 10.00. Wieczorem Msza św. o 17.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Siostry i Bracia! Zdajemy sobie sprawę z ważności Uroczystości, ale jesteśmy też świadomi z zagrożenia jakie niesie duża ilość osób, dlatego zwracamy się z serdecznym apelem, abyśmy na Uroczystość przybyli w maseczkach zasłaniając usta i nos. Maseczki miejmy założone w kościele, ale również w czasie Procesji.
6. Od piątku do 10 czerwca, obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała, podczas której oddajemy cześć Panu Jezusowi w Procesji Eucharystycznej.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobotę i pierwszą niedzielę miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
8. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i różaniec wynagradzający.
9. W najbliższą sobotę z racji epidemii nie będzie wyjścia z Komunią św. do chorych w ich domach.
10. Kapłani udają się tylko do chorych na wyraźną prośbę chorych czy ich rodzin.
11. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem Litania do Serca Bożego, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
12. W poniedziałek 7 czerwca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla nauczycieli rejonu płońskiego.
13. Zachęcamy do udziału jutro w nabożeństwie majowym a od wtorku w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10). W poniedziałek i wtorek majowe i czerwcowe z racji Białego Tygodnia wyjątkowo o godz. 17.30.
14. Po przerwie spowodowanej pandemią rozpoczęła swoją działalność Duchowa Arka – nasza parafialna kawiarenka. Do wczesnej jesieni kawiarenka jest czynna w naszym pięknym ogrodzie. Zachęcamy, aby na świeżym powietrzu wśród kwiatów wypić kawę, herbatę i zjeść smaczne ciasto. Dziękujemy p. Kazimierze i wszystkim innym zaangażowanym przy funkcjonowaniu kawiarenki.
15. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
16. Zdjęcia z uroczystości Komunijnej można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak ) Płońsk ul. Szkolna 1.
17. Nasza parafia wydała książkę poświęconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
18. Biskup Płocki Piotr Libera skierował specjalne zaproszenie do wzięcia udziału w diecezjalnym dziękczynieniu za wizytę Ojca świętego Jana Pawła II w Płocku 30 lat temu. Uroczystości odbędą się 06 czerwca w Płocku. Pełny tekst zaproszenia znajduje się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i na fb.
19. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. następujący artykuł: „To czego ludziom najbardziej brakuje to poznać Boga” oraz artykuły poświęcone setnej rocznicy poświęcenia naszego Narodu Bożemu Sercu oraz artykuł poświęcony św. Józefowi Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
20. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Gościu Niedzielnym znajduje się artykuł o jubileuszu 30 lecia wydawania naszego czasopisma Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajduje się List Biskupa Płockiego skierowany do Matek.
21. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
22. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to