Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 października 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

31. Niedziela Zwykła, Rok C
1. Jutro o godz. 17.15 ostatnie Nabożeństwo różańcowe.
2. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 17.30. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00, a na cmentarzu katolickim o godz. 11.30 procesja i Msza św., poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 10.30.
3. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić za zmarłych wspomnianych w wypominkach jednorazowych, a na zakończenie odprawimy procesję wokół kościoła. Wieczorem o 17.00, jak w poprzednich latach, spotykamy się przy grobie ks. Romualda Jaworskiego, gdzie odmówimy różaniec za obydwu proboszczów, zmarłych duszpasterzy, parafian i naszych bliskich zmarłych. za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II z okazji miesięcznego wspomnienia Jego śmierci. Dlatego, wyjątkowo, nie będzie modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczorowej. Następnie, po zakończeniu modlitw na cmentarzu, przejdziemy do kościoła na Mszę św. za Parafian zmarłych w minionym roku i wszystkich zmarłych. Zwyczajem poprzednich lat, na początku przypomnimy ich imiona i nazwiska. Po odczytaniu każdego nazwiska przedstawiciel rodziny zaniesie, przygotowany przez nas, zapalony znicz przed ołtarz. Niektórzy nasi Parafianie zostali pochowani w innej parafii. W takiej sytuacji – jeśli rodzina chce, aby zostali oni włączeni do tej Mszy św. – należy nas o tym wcześniej powiadomić.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
5. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
6. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi a po niej różaniec wynagradzający.
7. Wyjście do chorych z Komunią św. w sobotę o godz. 8.00.
8. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Nowe osoby prosimy ponownie zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
9. Od czwartku pan Organista będzie roznosił opłatek wigilijny. Szczegółowy porządek roznoszenia wigilijnego opłatka znajduje się w dzisiejszym Szczęść Boże. Z wdzięcznością przyjmijmy Pana organistę dziękując Mu za posługę w naszej parafii.
10. W niedzielę 6 listopada, w naszej parafii o godz. 10.30, będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli i wychowawców. Po liturgii (jeśli pogoda na to pozwoli) modlitwa na cmentarzu katolickim. Zaprasza duszpasterstwo nauczycieli w Płońsku.
11. Podobnie jak w latach ubiegłych od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
12. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok.
13. Z powodu Uroczystości Wszystkich świętych spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z II klas i starszych we wtorek 8 listopada o godz. 19.00.
14. W naszej parafii od kilkudziesięciu lat posługę pełnią doradcy życia rodzinnego, a od 9 lat oprócz doradców posługę pełnią również: prawnik, psycholog, pedagog, specjalista od uzależnień i współuzależnień, kapłan, a także doradca rodzinny i wychowawczy. Wiemy doskonale, że w chwili obecnej w naszym życiu i w życiu naszych rodzin pojawiają się różne problemy natury psychicznej, emocjonalnej, pedagogicznej, prawnej, małżeńskiej i wiele innych. W naszej Poradni rodzinnej możemy znaleźć pomoc. Korzystajmy więc gdy się pojawią jakieś problemy. Wykaz dni oraz godziny urzędowania specjalistów znajdziemy w Szczęść Bożę, na tablicy ogłoszeń i na fb-u. Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku. Porady są bezpłatne. Dziękujemy specjalistom za bezinteresowną pomoc. Korzystajmy również z pomocy udzielanej przez Parafialny Zespół Caritas.
15. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian w ramach swojej działalności utworzył sekcję szachów. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zapraszamy chętnych począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej.
16. Od 28 kwietnia do 6 maja 2023r. planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Więcej informacji w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
17. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie od 26 lipca do 6 sierpnia 2023 r.
18. W Szczęść Boże znajdują się obietnice dane tym, którzy będą obchodzić 9 pierwszych piątków miesiąca a także warunki Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, do których to nabożeństw serdecznie zachęcamy. Znajdziemy tam również informacje o uzyskaniu odpustu zupełnego.
19. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej. PROBOSZCZ.

Udostępnij to