Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 sierpnia 2020 r.

Ogród parafialny
przez

22. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Jutro o godz. 16.30 w auli parafialnej spotkanie dla osób należących do KŻR i wszystkich chętnych.
2. We wtorek pierwszy dzień roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o opiekę i Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli odprawimy tradycyjnie o godz. 8.00. Zapraszamy na nią dzieci, młodzież, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców.
3. Również we wtorek o godz. 12.00 w naszej parafii rozpoczną się uroczystości patriotyczne związane z 81 Rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po skończonej Mszy św. przejście na cmentarz do grobu poległych żołnierzy, modlitwa i przemówienia okolicznościowe.
4. W środę o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza święta i nabożeństwo o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.00.
6. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
7. W sobotę dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30.
8. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych, ich rodzin lub personelu medycznego.
9. W najbliższą sobotę w naszej parafii w godz. 10.30 – 15.30 odbędzie się Wieczernik Modlitwy dla Wspólnoty Dusz Najmniejszych i wszystkich chętnych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
10. W sobotę 5 września organizujemy Festyn dla dzieci i młodzieży na zakończenie wakacji. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym. W czasie festynu przewidujemy gry i zabawy dla dzieci oraz grill. Zapraszamy dzieci ze scholi, ministrantów, kandydatów na ministrantów, harcerzy, młodzież z grupy Na Maksa oraz inną młodzież i dzieci wraz z rodzicami.
11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 17.00. O godz. 17.00 adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
12. Od najbliższej niedzieli dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymywać będą pamiątki Niedzielnej Mszy św., które związane tasiemką utworzą specjalny rodzinny modlitewnik. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane będą przed Mszą św. o godz. 12.30. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św. / ukazanie pamiątki Mszy św. /
13. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych dla uczniów z przedszkoli i klas pierwszych. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców i innych członków rodziny, aby wspólnie modlić się za dzieci rozpoczynające naukę.
14. Od 28 sierpnia br. wszedł do kin film ZIEJA. To film o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. W Szczęść Boże więcej informacji o filmie.
15. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
16. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek i piątek od 17.30. W czwartek dla dzieci ze szkół podstawowych, a w piątek dla młodzieży ze szkół średnich. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci i młodzież by rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny od przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
17. Ksiądz Wojciech Czajkowski zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkani ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
18. Do księdza Pawła mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholii dziecięcej oraz w Zespole Muzycznym.
19. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
20. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
21. Ks. Wojciech Czajkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
22. Harcerzami opiekuje się ks. Paweł. Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Pawła, aby uzgodnić plan pracy.
23. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
24. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Paweł .
25. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
26. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Spotkania prowadzi ks. Tadeusz. Jutro pierwsze spotkanie.
27. Dzisiaj jeszcze Msza św. wieczorem o godz. 20.00. Za tydzień wracamy już do Mszy św. o godz. 19.00.
28. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić kapłana o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
29. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
30. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże znajduje się numer konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
31. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
32. Od najbliższej soboty wznawiamy „Konfesjonał Młodych”, możliwość spowiedzi w każdą sobotę w godz. 19.00 – 20.00.
33. Od wtorku przyjmowane będą intencje mszalne na 2021 r.
34. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
35. Na stolikach za ławkami znajduje się książka – album o Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej, która odbyła się w ubiegłym roku. W książce oprócz treści historycznej znajduje się wiele zdjęć, na których być może i my jesteśmy. Koszt książki – albumu wynosi 25 zł. Zachęcamy do nabywania.
36. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajdziemy informację o Objawieniu Matki Bożej w Amsterdamie oraz modlitwę do Matki Bożej Pani Wszystkich Narodów, do której odmawiania zachęcamy. W Szczęść Boże znajdziemy również Apel o przestrzeganiu rozporządzeń sanitarno – epidemiologicznych.
37. Od najbliższej niedzieli w Szczęść Boże ukazywać się będą artykuły poświęcone Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W każdym numerze przedstawione będzie jedno z Objawień.
38. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. Chroń swój Kościół, Matka Boża z La Salette wzywa do nawrócenia, Nie depczcie przeszłości naszych ołtarzy, Bóg jest Kimś zachwycającym i wiele innych ciekawych artykułów.
39. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.

PROBOSZCZ

Udostępnij to