Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

4. Niedziela Zwykła, Rok C
1. Od minionej środy rozpoczęliśmy Msze św. sprawowane w intencji mieszkańców, którzy z racji pandemii nie mogli uczestniczyć w tradycyjnej kolędzie. Kolędowy wieczór to Msza św., adoracja i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, podobnie jak to czyniliśmy rok temu. Po powrocie do domów następuje druga część kolędy, w czasie której odbywa się spotkanie domowników, odmówienie modlitwy oraz poświęcenie mieszkań wodą święconą i naznaczenie drzwi domów, mieszkań znakami K+M+B. Wioski, ulice i bloki wyznaczane są na poszczególne dni tygodnia. Od poniedziałku do piątku – Msze Święte o godz. 19.00 a w soboty o godz. 10.00. Na te Msze św. zapraszamy również rodziny, u których już była kolęda w sposób tradycyjny, bo Msze św. sprawowane będą w intencji wszystkich mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków.
Rodziny, które chciałyby złożyć dobrowolne ofiary na zaplanowane prace i na bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej mogą to uczynić, składając ofiary do skarbon umieszczonych za ławkami lub dokonując wpłat na konto parafii.
2. Poniedziałek (31 stycznia) Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Młodzieżowej 31 C do N- mieszkania nad pawilonami handlowymi; 31O; 31P; 31R i 31S ul. Zachodniej; Letniej 10A; 10B; ul. Szkolnej 4; 6; 32; 34; 36
Wtorek (01 lutego) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Kopernika nr 9A; 9B, 9C, 30, 32; ul. Zacisze 7 i 9 oraz mieszkańcy domów jednorodzinnych przy ul. Szkolnej, Kopernika, Zacisze i Nadrzecznej
Środa (02 lutego) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Grunwaldzka nr 42 ( budynek poczty), nr 47, 46/48; 50 i 52, 54, 55, 56, 63 A, 63 B, 63 C; 65 nr 65 A; 65 B; 65 C; nr 65 D; 67; 79; 81 – z racji przypadającego w tym dniu Święta Matki Bożej Gromnicznej odbędzie się również na tej Mszy św. obrzęd poświęcenia gromnic.
Piątek (04 lutego) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej 83 i 83A; 85 i 87 ul. Kruszewskiego, leśniczówka, Sienkiewicza nr 1; 4A, 4B, 4 C, 5; 6A; ul. Padlewskiego nr 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 14 i 16
Sobota (05 lutego) – Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy domów jednorodzinnych: ul. Młodzieżowa, Wiejska, Polna Cicha, Miła, Lazurowa, Główna, Baśniowa, Pogodna, Działkowa, Wypoczynkowa, Malownicza, Biedronki, Zielona, Jasna, Łąkowa, Krótka, Zapłotek, Grunwaldzka, Lipowa, Jesionowa oraz osiedle Poświętne.
Poniedziałek (07 lutego) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym
Mieszkańcy ul. Północna nr 3; 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15; 15A; 15B, 16 18, 17, 19 i domy jednorodzinne przy ul. Północnej
3. Dziękujemy za uczestnictwo w Mszach kolędowych, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i nasze prace, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafialnych.
4. W środę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Prosimy, aby gromnice miały osłony. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. To święto od wielu już lat przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić za zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie oraz w intencji świeckich instytutów życia konsekrowanego. Naszą modlitwą ogarnijmy wdowę i dziewicę konsekrowaną oraz osoby należące do instytutów życia konsekrowanego z naszej parafii. Zgodnie z prośbą biskupów polskich, wesprzemy także materialnie zakony kontemplacyjne, przekazując na ich potrzeby ofiary zebrane w tym dniu na tacę. Dziękujmy Panu Bogu za cichą i pokorną, ale jakże ważną i potrzebną posługę sióstr i braci zakonnych z tzw. czynnych zgromadzeń zakonnych, a także za ponad 80 klasztorów kontemplacyjnych, gdzie trwa nieustanna modlitwa uwielbienia, dziękczynienia i prośby, zanoszona w różnych miejscach naszej Ojczyzny.
5. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
6. W piątek przypada XII rocznica śmierci ks. kanonika Mirosława Tabaki. Zapraszamy Parafian na Msze św., aby modlić się o wieczną szczęśliwość dla drugiego proboszcza naszej parafii.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
8. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający.
9. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych lub ich rodzin.
10. Za tydzień przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. Od 17.00 adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
11. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnie wybranym dniu tygodnia. Kościół jest ogrzewany. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
12. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
13. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
14. Po Mszy św. możemy podejść do ołtarza i zabrać poświęcony Cudowny Medalik składając dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do noszenia Medalika i odmawiania modlitwy, o którą prosiła Maryja. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.
15. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabycia gromnic przed Uroczystością Matki Bożej Gromnicznej. Gromnice znajdują się na stoliku za ławkami.
16. Od 06 lutego rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w lutym, marcu, maju i czerwcu.
17. Zwracamy się z prośbą, aby w kruchcie naszej świątyni nie zostawiać zniszczonych książek, obrazków, czasopism i dewocjonalii. Zniszczone rzeczy palimy, a nadające się do użytku przekazujemy do biblioteki.
18. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajduje się List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego. W Szczęść Boże znajduje się APEL Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu dotyczący zapobiegania oszustwom finansowym.
19. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowi, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Miłosierdziu Bożemu, Helenie Kmieć oraz Wspomnieniu Matki Bożej z Lourdes.
PROBOSZCZ

Udostępnij to