Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 września 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 września 2018 r.
przez

26. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Od jutra rozpoczynamy październikową modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejają do zeszycików otrzymanych dzisiaj po Mszy św. Na zakończenie października dla dzieci, które uczestniczyć będą we wszystkich, lub prawie wszystkie różańcach przewidzieliśmy specjalną nagrodę. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
2. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Grupy Dorosłych lektorów, a o godz. 19.00 w domu parafialnym spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
3. Jutro o godz. 19.00 w domu parafialnym spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji uczestników Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski. Po Mszy św. o godz. 19.00 w auli domu parafialnego wykład inauguracyjny ks. profesora. Temat wykładu: „Osobowościowe i religijne cechy dobrego spowiednika?”. Po wykładzie i dyskusji wręczenie dyplomów ukończenia VI roku studiów. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie i do rozpoczęcia studiów. W tym dniu wręczone będą również indeksy dla nowych studentów.
5. Również we wtorek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie o 20.20 wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
6. W środę o godz. 10.00 Msza św. w intencji Społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Płońsku oraz nadanie imienia szkole – św. Stanisława Kostki. Uroczystości będzie przewodniczył Biskup Mirosław Milewski.
7. W najbliższy czwartek o godzinie 19:00 będzie odprawiana Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, której przewodniczyć będzie ksiądz Krzysztof Kralka. Serdecznie zapraszamy.
8. W czwartek dzień swojego patrona obchodzi ks. kan. dr Franciszek Kacprzycki. Życzymy ks. kanonikowi Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
9. W piątek o godz. 9.00 Msza św. w intencji Społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza, obchodzącej jubileusz 60 – lecia istnienia.
10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek , sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ, a w sobotę o godz. 8.30 Msza św. dla osób należących do różnych grup, stowarzyszeń i organizacji istniejących w naszej parafii. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
11. Z racji wyjazdu szafarzy na rekolekcje oraz pielgrzymki KŻR do Smardzewa, wyjście do chorych z Komunią św. nastąpi nie w najbliższą sobotę, ale w sobotę 13 października od godz. 8.00. Za zmianę przepraszamy. Prosimy rodzinę i sąsiadów o powiadomienie chorych o jednorazowej zamianie terminu przybycia z Komunią św.
12. W sobotę 6 października w Smardzewie odbędzie się V Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy członków KŻR i wszystkich czcicieli Maryi do udania się do Smardzewa własnymi samochodami lub autokarem, który wyjedzie spod naszej świątyni o godz. 9.00. Na program spotkania złoży się prelekcja p. Doroty Łosiewicz, Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Libery i Różaniec. Początek spotkania o godz. 10.00. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
13. Za tydzień o godz. 12.30 Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Mirosław Milewski. Po Mszy św. nastąpi odsłonięcie obelisku Niepodległości. Zapraszamy Parafian i gości oraz przedstawicieli szkół, organizacji, instytucji i stowarzyszeń istniejących na terenie miasta i powiatu wraz z pocztami sztandarowymi. Prosimy również o przybycie harcerzy i strażaków.
14. Za tydzień z racji naszej uroczystości patriotycznej wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, potem adoracja prywatna, o godz. 16.45 Różaniec i Procesja Eucharystyczna, ostatnia w tym roku.
15. Ks. Radosław i wspólnota młodzieżowa Na Maxa dysponują jeszcze wolnymi miejscami na wyjazd na “Stadion Młodych” na PGE Stadion Narodowy w Warszawie. Jest to forma spotkania młodych i rekolekcji. Wyjazd 6 października. Szczegóły u ks. Radosława.
16. W niedzielę 14 października odbędzie się w naszej parafii II Kongres Rodziny SZCZĘŚLIWE MAŁŻEŃSTWO – SZCZĘŚLIWA RODZINA organizowany przez naszą parafię i Centrum Zdrowia SZANSA. Więcej informacji o kongresie wraz z programem w Szczęść Boże.
17. Parafia św. Michała organizuje 13 października pielgrzymkę na Jasną Górę, do Sanktuarium Krwi Chrystusa i do Gidel. Zgłoszenia w zakrystii w Parafii św. Michała.
18. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolników na 2018 r. w cenie 25 zł.
19. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy następujące artykuły: o Janie Pawle II z racji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, o współczesnej stygmatyczce oraz świadectwa nawróceń. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
20. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże umieściliśmy wykaz grup istniejących w naszej parafii, odpowiedzialnych oraz dni i godz. spotkań. Zachęcamy do zainteresowania się wykazem, a może i włączeniem się do któreś z grup. W Szczęść Boże umieściliśmy również wykaz dyżurów przez poszczególnych kapłanów.
21. Zachęcamy do nabycia październikowego wydania Rycerza Niepokalanej opisującego poświęcenie kaplicy adoracji a zarazem światowego centrum modlitwy o pokój w Niepokalanowie, które miało miejsce 1 września tego roku. Po za tym wydarzeniem zachęcamy do lektury rozważań słowa bożego, artykułów poświęconych rodzinie oraz podziękowań za otrzymane łaski.
22. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to