Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 31 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

1. Niedziela po Bożym Narodzeniu, Święto św. Rodziny, Rok B
1. Dzisiaj ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 19.00 Msza św. a po niej nabożeństwo dziękczynno – błagalne przed Najświętszym Sakramentem za szczęśliwe przeżycie i Bożą opiekę w roku, który się kończy.
2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pod Jej opieką pragniemy przeżyć Nowy 2024r. Msze św. w Nowy Rok według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 7.00, która jest odwołana.
3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
4. W czwartek na Mszy św. wieczornej z racji pierwszego czwartku miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o obecność wszystkich ministrantów.
5. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwa wstawienniczą.
6. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.
7. W sobotę przypada Uroczystość Trzech Króli. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.00, która jest odwołana. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem nakazanym. W tym dniu wyznajemy prawdę, że Chrystus w osobach Mędrców objawił się narodom pogańskim. Dlatego szczególnie modlimy się w intencjach misyjnych, a na potrzeby misyjne przeznaczamy zebrane na tacę ofiary. W sobotę odbędzie się w naszym mieście po raz dziesiąty Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w naszej świątyni, a potem ze śpiewem kolęd i Słowem Bożym przejdziemy ul. Jaworskiego, Grunwaldzką i Młodzieżową do naszej świątyni. Uczestnicy Orszaku otrzymają korony oraz śpiewniki a dzieci kolorowe balony, z którymi będą szły w Orszaku. Na zakończenie Orszaku rozstrzygnięty zostanie konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową, wręczone zostaną nagrody dla dzieci, które brały udział w Roratach oraz częstowani będziemy orszakową grochówką. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku.
8. W Uroczystość Objawienia Pańskiego poświęcimy kredę i kadzidło na wspomnienie darów jakie przynieśli Jezusowi Mędrcy ze Wschodu. W tym roku będziemy mogli zabrać do naszych domów torebki z z kredą, kadzidłem i węgielkiem przygotowanym przez młodych ludzi z diecezji płockiej zaangażowanych w misje oraz osoby, które im pomogły. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie misji prowadzonej przez księdza Marka Brulińskiego pochodzącego z naszej diecezji, który od 30 lat pracuje w Peru oraz na doświadczenie misyjne naszej młodzieży we wrześniu tego roku w misji ks. Marka.
9. Po Mszy św. możemy już dziś zabrać poświęcone torebki z z kredą, kadzidłem i węgielkiem składając dobrowolne ofiary na Misje. Tam też znajduje się poświęcona woda.
10. W sobotę o godz. 8.00 wyjście szafarzy do chorych z Komunią św. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
11. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
12. Porządek kolędy:
13. Wtorek ( 02 stycznia) od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa: nr 5 (2 księży); nr 8 (1 ksiądz); nr 8A i nr 12A (1 ksiądz); nr 9 i nr 11 (1 ksiądz)
Środa (3 stycznia) od godz. 16.00 – Młodzieżowa: nr 12 ( 1 ksiądz); nr 13 (2 księży); nr 15A (1 ksiądz); nr 17, a po zakończeniu kolędy ostatnia klatka nr 15A( 1 ksiądz)
Czwartek (4 stycznia) od godz. 16.00 –ul. Młodzieżowa: nr 19 (1 ksiądz); nr 21 (1 ksiądz); nr 23 (1 ksiądz); nr 27 (1 ksiądz), a od godz. 17.15 Młodzieżowa nr 25 (1 ksiądz);
Piątek (5 stycznia) od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa: nr 29 ( 2 księży); nr 31 A ( 1 ksiądz); nr 31 B ( 1 ksiądz);
Poniedziałek (8 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa nr 31 C do N- mieszkania nad pawilonami handlowymi, nr 31 i nr 31/1….. – początek od mieszkań nad pawilonami ( 1 ksiądz); ul. Młodzieżowa: nr 31o i 31r ( 1 ksiądz); 31S (1 ksiądz), Młodzieżowa nr 31p i blok Letnia 10 (1 ksiądz), ul. Szkolna nr 4 i 6 ( 1 ksiądz). Kolęda w bloku Letnia 12 i 12A odbędzie się w późniejszym terminie.
Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary kolędę i zaplanowane prace, za życzliwe zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafialnych.
14. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności księdza prosimy ustalać telefonicznie.
15. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Możemy również zapisywać się do Kół Żywego Różańca.
16. Po Mszach św. mammy możliwość nabycia parafialnego, ściennego kalendarza w cenie 10 zł., gdzie znajdziemy wiele zdjęć i informacji z życia naszej parafii. Na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni znajdziemy wiele publikacji i czasopism do dobrego przeżywania naszej wiary.
17. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł Moniki Marii Brzezińskiej: Autonomia małżeństwa a relacje z rodziną i krewnymi. Zachęcamy do lektury.
18. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną. PROBOSZCZ

Udostępnij to