Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 31 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 31 maja 2020 r.
przez

8 Niedziela Wielkanocna (Zesłanie Ducha św.) A

1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego, którą dziś przeżywamy, kończy liturgiczny Okres Wielkanocny.
2. Jutro Święto Matki Bożej, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
3. We wtorek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.00.
5. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i różaniec wynagradzający.
6. W najbliższą sobotę z racji epidemii nie będzie wyjścia z Komunią św. do chorych w ich domach.
7. Kapłani udają się tylko do chorych na wyraźną prośbę chorych czy ich rodzin.
8. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.10, potem adoracja wspólna, Litania do Serca Bożego, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
9. Za tydzień w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Te osoby, które z racji pandemii nie były jeszcze u Spowiedzi św. mogą to uczynić w najbliższym tygodniu. Spowiedź w czasie porannej i wieczorowej Mszy św. oraz w sobotę w godz. 19.00 – 20.00. Na skarbonach za ławkami znajdują się rachunki sumienia, abyśmy się mogli dobrze przygotować do Spowiedzi św.
10. W najbliższym czasie odbędą się spotkania dla rodziców, których dzieci i młodzież przygotowują się do przyjęcia sakramentów:
– 7 czerwca, po Mszy św. o godz. 12.30 – przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych – 14 czerwca o godz. 18.00 /w sali teatralnej/ – przed Bierzmowaniem – 21 czerwca po Mszy św. o godz. 12.30 – przed Pierwszą Komunią św.
11. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
12. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
13. Po przerwie spowodowanej pandemią zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu wg wcześniej ustalonego grafiku. W czasie pandemii decyzję o przybyciu na adorację pozostawiamy jednak poszczególnym osobom. Wykaz osób, które podjęły się adoracji wraz z grafikiem dni adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
14. Po przerwie spowodowanej pandemią wznawia pracę Poradnia Rodzinna. Wykaz specjalistów, dni oraz godziny przyjęć znajdują się w Szczęść Boże.
15. Spotkania grup modlitewno formacyjnych mogą odbywać się również w innych miejscach niż kościół jak to było przed rozpoczęciem pandemii. Za każdym razem winniśmy pamiętać o reżymie epidemiologicznym.
16. Zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia od wczoraj zlikwidowane zostały limity wiernych w kościołach. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu. Gdy przybędzie więcej osób, to włączymy nagłośnienie zewnętrzne.
17. W związku z ze zniesieniem limitów w kościołach Biskup Płocki zniósł ogólną dyspensę od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych i w święta nakazane. Dyspensa do odwołania pozostała dla osób w podeszłym wieku, dla osób z objawami infekcji oraz dla osób, które czują obawę przed zarażeniem. Pełny tekst dyspensy znajduje się w Szczęść Boże.
18. Zwracamy się z prośbą do organizacji i stowarzyszeń, a także do osób indywidualnych, abyśmy mieli szeroko otwarte oczy miłosierdzia i w miarę możliwości, pomagali w zakupach, codziennych potrzebach, zwłaszcza osobom chorym, cierpiącym, starszym oraz rodzinom wielodzietnym w ich domach. W razie jakiekolwiek potrzeby prosimy o telefon do parafii. Parafia na miarę możliwości będzie udzielała pomocy. Przez cały czas pomocy udziela również Parafialny Zespół Caritas, który mieści się w domu parafialnym na parterze. W godzinach urzędowania czynny jest również telefon.
19. Z naszej świątyni transmitowana jest Msza św. w każdą niedzielę i święta o godz. 10.00 oraz różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych – każdego dnia o godz. 20.30.
20. Od ubiegłej niedzieli wznowiła pracę nasza parafialna kawiarenka. W godz. 9.00 do 12.00 w każdą niedzielę zapraszamy na kawę, herbatę i smaczne ciasto.
21. W Płońsku przy ul Grunwaldzkiej 53 /obok Martexu/ wykonywane są bezpłatne badania słuchu. Więcej informacji na plakacie na zewnątrz świątyni.
22. W chwili obecnej możliwe jest udzielanie Sakramentu Chrztu św. oraz urządzanie wesel do 150 osób.
23. Za tydzień rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w czerwcu i lipcu.
24. W gablocie parafialnej znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy wtorek od godz. 19 do 22. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.
25. Ukończyliśmy renowację parafialnego ogrodu, gdzie możemy odpocząć, spotkać się ze znajomymi oraz pomodlić. Niech to miejsce odpoczynku a także modlitwy na Dróżce Różańcowej jak najlepiej nam wszystkim służy. Ogród parafialny z Dróżką Różańcową, to wypełnienie myśli pierwszego proboszcza naszej parafii śp. Ks. Kan, Romualda Jaworskiego. Mając gotowy już ogród po renowacji zapraszamy więc do pierwszego spaceru po zakończonej Mszy św.
26. Trwa zbiórka makulatury oraz odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
27. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o rozpoczętym procesie Beatyfikacyjnym Emilii i Karola Wojtyłów, o odnalezieniu doczesnych szczątków św. Jadwigi w Trzebnicy, o zaangażowaniu się księży i osób zakonnych w walkę z korona wirusem i inne.
28. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
29. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na nasze prace.
30. KOMUNIKAT DYREKTORA SZKÓŁ KATOLICKICH W PŁOCKU:………………….
PROBOSZCZ

Udostępnij to