Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 31 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 31 marca 2019 r.
przez

4. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C

1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do czwartku włącznie. Witamy serdecznie Ojców Redemptorystów: o. Wojciecha Bieszke i o. Andrzeja Jodkowskiego.
Polecajmy w modlitwach Ojców Rekolekcjonistów i nas samych. Dziękując za podjęcie trudu przeprowadzenia Rekolekcji św. w naszej wspólnocie, życzymy im daru słowa skutecznego, które nakłoni nas do nawrócenia i odnowy życia. Módlmy się w intencjach Rekolekcji św., za siebie i za innych, zwłaszcza za tych, którzy przez wiele lat nie korzystali z Sakramentu Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie dla nas wszystkich czas łaski i zbawienia. Korzystajmy jak najobficiej ze Słowa Bożego i Sakramentu Pokuty.
2. Szczegółowy program Rekolekcji znajduje się w Szczęść Boże. Dzisiaj porządek Mszy św. i nabożeństw tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 16.45 Gorzkie Żale. Od jutra do środy włącznie konferencje i Msze św. dla dorosłych będą o 7.00, 10.00; 17.00 i 18.30. Natomiast dzieci i młodzież przychodzą według następującego porządku: młodzież szkół średnich o godz. 8.30, dzieci o godz. 11.30 lub 13.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie obowiązku uczestnictwa dzieci w Rekolekcjach. Do środy włącznie będą także Msze św. o godz. 20.00, na które zapraszamy młodzież szkolną, studencką i pracującą oraz dorosłych, którzy z różnych powodów nie będą mogli przybyć wcześniej. W czwartek o godz. 10.00 Msza św. w intencji osób chorych i starszych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Dopomóżmy, aby te osoby uczestniczyły w nabożeństwie dla nich przeznaczonym. W czwartek o godz. 1130 Msza św. dla małych dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do szkoły ze specjalnym dla nich błogosławieństwem. We wtorek o godz.21.00 odbędzie się Nabożeństwo dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
3. Do Sakramentu Pokuty będziemy mogli przystąpić od jutra do czwartku włącznie podczas wszystkich Mszy św.
4. Przy okazji Rekolekcji chcemy niektóre Msze św. ofiarować za nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół oraz przedszkoli znajdujących się na terenie naszej parafii. Traktujemy to jako wyraz naszej wdzięczności za ich pracę wychowawczą i pomoc, jaką otrzymujemy przy organizacji Rekolekcji. Porządek odprawiania tych intencji mszalnych znajduje się w dzisiejszym Szczęść Boże.
5. Na stolikach za ławkami znajdują się rachunki sumienia, abyśmy mogli się dobrze przygotować do spowiedzi. Możemy je zabierać dla siebie lub znajomych składając dobrowolną ofiarę.
6. W czasie Rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy w zakrystii.
7. Dziś o godz. 15.00 spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Na spotkanie złoży się Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszamy członków wspólnot i wszystkich chętnych.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ, a w sobotę o godz. 8.30 Msza św. o NSNMP dla osób należących do różnych grup, stowarzyszeń i organizacji istniejących w naszej parafii. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
9. W sobotę od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów.
10. Od najbliższego czwartku do soboty w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędą się XXV Targi Wydawców Katolickich. Na zakończenie targów w sobotę o godz. 19.30 w Katedrze Polowej przy ul. Długiej odbędzie się Gala FENIKS 2019 i koncert Moniuszkowski. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w targach, w GALI oraz w koncercie. Więcej informacji na plakacie na zewnątrz świątyni.
11. W niedzielę 7 kwietnia po Mszy Św. o 17.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Mediugorje.
12. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla Asysty Procesyjnej.
13. Organizowany jest z naszej parafii nieodpłatny wyjazd na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach wyjazdu wykład prof. Józefa Naumowicza „Wielkanoc w tradycji starochrześcijańskiej” oraz koncert pasyjny. Do wyjazdu zapraszamy uczestników Płońskiej Akademii A, B, C. Chrześcijaństwa oraz wszystkich chętnych. Wyjazd w czwartek 11 kwietnia o godz. 15.30. Powrót ok. 20.30. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
14. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać Chrzty w czasie Wigilii Paschalnej i jubileusze małżeńskie 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 16.30; 17.15 i 20.00 oraz w nabożeństwach Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.45.
16. Jasnogórska Rodzina Różańcowa serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Kalisza – do Sanktuarium św. Józefa w dniu 4 maja br. Więcej informacji o pielgrzymce i możliwości zapisu w Szczęść Boże.
17. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
18. W kancelarii parafialnej lub zakrystii możemy składać fanty na loterię fantową w czasie festynu, który odbędzie się 9 czerwca.
19. Cały czas istnieje możliwość zapisywania się na trzy trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły na stronie edk.org.pl. Tam jest też możliwość osobistego zapisywania.
20. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
21. Rozpoczęliśmy również zbiórkę odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie również na wybudowanie studni głębinowej w Kamerunie. Pojemniki wystawione są obok pojemników z makulaturą.
22. W każdą sobotę od 19 do 21 działa w naszym kościele tzw. Konfesjonał Młodych. Szczególnie w Wielkim Poście jest to okazja do pogłębionej spowiedzi i spokojnego przygotowania się świat.
23. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Bądźmy Razem rozprowadza dzisiaj ozdoby świąteczne. Zachęcamy do nabywania.
24. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS w cenie 5 zł oraz świec zwanych paschalikami na Uroczystość Wigilii Paschalnej. Możemy nabywać również różne dewocjonalia.
25. Za tydzień po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
26. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Okresowi Wielkiego Postu, oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa oraz świadectwa nawróceń. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
27. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże zamieściliśmy program rekolekcji, stanowisko biskupów warszawskich w sprawie tzw. „Deklaracji LGBT+” oraz zaproszenie Biskupa Płockiego Piotra Libery do wzięcia udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Niedzielę Palmową w naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się Mszą się o godz. 15.00.
28. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace, modlitwę oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to