Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 31 października 2021 r

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 31 października 2021 r
przez

31. Niedziela Zwykła, Rok B
1. Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.45, 10.00 i 17.30.
2. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić za zmarłych wspomnianych w wypominkach jednorazowych, a na zakończenie odprawimy procesję wokół kościoła. Wieczorem o 17.00, jak w poprzednich latach, spotykamy się przy grobie ks. Romualda Jaworskiego, gdzie odmówimy różaniec za obydwu proboszczów, zmarłych duszpasterzy, parafian i naszych bliskich zmarłych za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II z okazji miesięcznego wspomnienia Jego śmierci. Dlatego, wyjątkowo, nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 20.20. Następnie, po zakończeniu modlitw na cmentarzu, przejdziemy do kościoła na Mszę św. za Parafian zmarłych w minionym roku. Zwyczajem poprzednich lat, na początku przypomnimy ich imiona i nazwiska – po odczytaniu każdego nazwiska przedstawiciel rodziny zaniesie, przygotowany przez nas, zapalony znicz przed ołtarz. Niektórzy nasi Parafianie zostali pochowani w innej parafii. W takiej sytuacji – jeśli rodzina chce, aby zostali oni włączeni do tej Mszy św. – należy nas o tym wcześniej powiadomić.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
4. W czwartek o 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
5. Również w czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
6. W piątek o godz. 10.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a od godz. 17.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny raz różaniec wynagradzający.
8. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych lub ich rodzin.
9. W niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.30, potem adoracja prywatna, o godz. 17.00 Adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
10. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Michaelitę, Ojca Bogdana Świerczewskiego, bliskiego kuzyna Pana Stanisława Świerczewskiego, naszego parafianina. Ojciec Bogdan od 30 lat pracuje na misjach w Papui Nowej Gwinei. Misjonarz przez całą niedzielę głosić będzie kazania, prezentować będzie na slajdach swoją pracę, a po Mszach św. zbierał będzie ofiary na misje.
11. Od najbliższej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy św. w szpitalu o godz. 7.30. We Mszy św. mogą uczestniczyć tylko chorzy i personel szpitala. W chwili obecnej w czasie pandemii nie mogą uczestniczyć osoby z zewnątrz szpitala. Nie odbywać się będzie również tradycyjny obchód kapłana w oddziałach. Kapłani do chorych udają się tylko na wyraźną prośbę chorych lub ich rodzin.
12. Od środy pan Organista będzie roznosił opłatek wigilijny. Szczegółowy porządek roznoszenia wigilijnego opłatka znajduje się w dzisiejszym Szczęść Boże. Z wdzięcznością przyjmijmy Pana organistę dziękując Mu za posługę w naszej parafii.
13. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odpust zupełny dla zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Więcej informacji w Szczęść Boże.
14. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Miłosierdzia. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
15. Do 4 listopada włącznie w płońskim kinie wyświetlany jest film zatytułowany Fatima.. Seanse 31 października i 4 listopada o godz. 18.00 a 30 października i 3 listopada o godz. 20.30. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
16. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian organizuje Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. Turniej odbędzie się w sobotę 6 listopada. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy włącznie.
17. Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie światowa prapremiera oratorium MAGNIFICAT DE CLAROMONTANA, poświęcone Błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu Wierny Służbie Niepodległej. Z naszej parafii organizowany jest nieodpłatny wyjazd dla studentów Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa i wszystkich chętnych. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii. Więcej informacji na plakatach.
18. Szukając oszczędności, parafia podpisała umowy z firmą HYMON na budowę instalacji fotowoltaicznej na plebanii i Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. Instalacje mają zdecydowanie zmniejszyć koszta za energię w kościele i na plebanii.
19. We wrześniu i październiku zaprzysiężone zostały Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialna Rada Gospodarcza na okres 5 lat. Życzymy wszystkim owocnej pracy dla dobra naszej parafii. Niech Boże Błogosławieństwo wspiera wszelkie poczynania. Skład rad podany został w Szczęść Boże.
20. Do 3 listopada do godz. 14.00 trwa w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka potrwa od jutra do 3 listopada. Zużyty sprzęt będziemy składać na parkingu przy plebanii. Wjazd naprzeciw stacji paliw przy ul. Północnej. Dochód z akcji przeznaczony zostanie dla płockich misjonarzy w Peru. Więcej informacji na plakatach i na ulotkach, które umieściliśmy na skarbonach.
21. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
22. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
23. Zachęcamy pacjentki w przedziale wieku 50-69 lat do badań mammograficznych. Badania są nieodpłatne i prowadzone są w szpitalu w Płońsku. Nie potrzebne jest skierowanie. Jedynym warunkiem jest 2 letni odstęp między badaniami.
24. Zwracamy się z serdeczną prośbą, abyśmy przybywali do świątyni w maskach ochronnych. Prosimy również o
zaszczepienie się przeciw koronawirusowi. Nasza prośba podyktowana jest troską o zdrowie nas wszystkich.

25. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
26. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
27. Zachęcamy do śpiewu w scholi parafialnej i zespole muzycznym Effatha. Próby w soboty. Schola o godz. 10.00 a zespół o godz. 16.00.
28. Zachęcamy również chłopców do służby w gronie ministrantów.
29. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.
30. W naszej parafii od kilkudziesięciu lat posługę pełnią doradcy życia rodzinnego, a od 8 lat oprócz doradców posługę pełnią również: prawnik, psycholog, pedagog, specjalista od uzależnień i współuzależnień, doradca rozwoju osobistego, kapłan, a od jutra również doradca rodzinny i wychowawczy. Wiemy doskonale, że w chwili obecnej w naszym życiu i w życiu naszych rodzin pojawiają się różne problemy natury psychicznej, emocjonalnej, pedagogicznej, prawnej, małżeńskiej i wiele innych. W naszej Poradni rodzinnej możemy znaleźć pomoc. Korzystajmy więc gdy się pojawią jakieś problemy. Wykaz dni oraz godziny urzędowania specjalistów znajdziemy w Szczęść Bożę, na tablicy ogłoszeń, we witrynie domu parafialnego i na fb-u. Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku. Porady są bezpłatne. Dziękujemy specjalistom za bezinteresowną pomoc.
31. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć kalendarz parafialny w cenie 6 zł, gdzie znajdziemy podstawowe informacje z życia liturgicznego naszej wspólnoty parafialnej. Znajdziemy tam również wiele zdjęć z naszych uroczystości, m.in. z uroczystości 40 lecia istnienia parafii.
32. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
33. Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowsze numer czasopisma Miłujcie się, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz świadectw nawróceń. Znajdziemy tam również publikację poświęconą naszej trosce o zmarłych. Jak wielką wagę ma modlitwa za zmarłych.
34. W Szczęść Boże znajdują się warunki Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, do którego serdecznie zapraszamy.
35. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego nowego numeru czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły o zawierzeniu Polski św. Józefowi, artykuły o pomocy zmarłym oraz wiele innych ciekawych artykułów.
36. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace jakimi są instalacje fotowoltaiczne. PROBOSZCZ

Udostępnij to

Przeczytaj podobne