Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 5 listopada 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

31. Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00, potem adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. We wtorek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Miłosierdzia. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
3. W czwartek 9 listopada zapraszamy wszystkich wiernych na adoracje nocną. Adoracja od godz. 20.30 do 24.00. Opiekunami adoracji są Wojownicy Maryi.
4. W sobotę obchodzimy 105 rocznicę odzyskania Niepodległości, Święto Narodowe. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Również w sobotę odbędą się w naszym mieście uroczystości Patriotyczne, które rozpoczną się Mszą św. w Parafii św. Michała o godz. 10.00.
5. W najbliższą sobotę dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Marcin Stankiewicz. Życzymy ks. Marcinowi zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
7. Za tydzień 12 listopada w naszej parafii gościć będziemy członków wspólnoty Cenakolo. Na każdej Mszy św. głoszone będą świadectwa. Wspólnota została ustanowiona dla osób uzależnionych. W tym samym dniu o godzinie 16.00 w auli domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla rodzin osób uzależnionych. Spotkanie poprowadzą rodzice, którzy mają lub mieli dzieci we wspólnocie Cenakolo. Serdecznie Zapraszamy .
8. W czwartek 16 listopada obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. W tym dniu dziękować będziemy Panu Bogu za dar świątyni parafialnej, za jej budowniczych – na czele ze śp. ks. Romualdem Jaworskim – za dobrodziejów świątyni, dzięki którym może ona istnieć i funkcjonować, za posługę Straży Honorowej, która jej strzeże oraz za wszystkich, którzy przychodząc tutaj na wspólne uroczystości lub prywatną adorację, napełniają jej mury ciepłem modlitwy, dzięki czemu możemy się w niej czuć jak w domu. Tegorocznej Uroczystości przewodniczyć będzie nasz parafianin ks. dr Kamil Krakowski, sędzia Sądu Biskupiego w Płocku. Również w nasz odpust przeżywać będziemy w naszej parafii dzień eucharystyczny. Program podamy za tydzień.
9. Za tydzień w niedzielę i przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami. Zachęcamy do nabywania Pisma św. i modlitewników z dużym drukiem, różańców oraz publikacji o naszej parafii.
10. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
11. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek.
12. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
13. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii św. trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
14. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
15. W Szczęść Boże znajdziemy informacje o różnych formach pomocy dla niewielkich grup chrześcijan, którzy przebywają w Syrii, Iraku i Libanie. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc.
16. W Szczęść boże znajdziemy List XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów do ludu Bożego oraz List Pasterski Konferencji Episkopatu Polski w 100. rocznicę śmierci Służebnicy Bożej Jadwigi Zamoyskiej.
17. Od września w Szczęść Boże ukazują się artykuły poświęcone rodzinie. W tym numerze artykuł Małgorzaty Jatkowskiej: Rola emocji. Zachęcamy do lektury.
18. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną.
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to