Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 5 marca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

2. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C
1. Trwa Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Dzieci, które przybędą na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali otrzymują książeczki, gdzie wklejają specjalne pamiątki. Dzieci, które będą na wszystkich lub prawie wszystkich nabożeństwach otrzymają nagrody. W czasie Wielkiego Postu odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji w Szczęść Boże.
2. W zakrystii wywieszona jest lista stowarzyszeń i grup modlitewnych, które chciałyby poprowadzić rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 lub 20.00.
3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie przed Bierzmowaniem dla uczniów klas II i starszych szkół średnich.
4. W najbliższą sobotę 11 marca odbędzie się Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy włącznie.
5. W najbliższą sobotę w godz. 13.00- 14.30 w domu parafialnym na parterze odbędzie się obiór alb komunijnych.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą.
7. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.30. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
8. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1973 i 1998 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 3 kwietnia abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
9. Za dwa tygodnie w niedzielę 19 marca rozpoczniemy w naszej parafii Misje św., a poprowadzą je ojcowie Redemptoryści. Zachęcamy do modlitwy w intencji Misji św. Polecajmy w modlitwach Ojców Misjonarzy i nas samych. Na skarbonach za ławkami znajdują się foldery z programem Misji św. Prosimy o ich zabranie i zapoznanie się, by w pełni w Misjach uczestniczyć.
10. Zachęcamy do udziału w spotkaniach dla młodzieży Na Maxa w każdy piątek o godz. 19.00. W spotkaniach winni przynajmniej 2 razy uczestniczyć kandydaci do Bierzmowania.
11. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Więcej informacji o kursie znajdziemy w Szczęść Boże.
12. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się na stolikach za ławkami.
13. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
14. Dziś mamy możliwość nabywania Wielkanocnych czekoladowych Baranków Wielkanocnych w cenie 8 zł. Jest to dzieło Caritas. Mamy również możliwość nabycia Pisma Świętego i modlitewników z dużym drukiem, obrazów, różańców i innych dewocjonalii.
15. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabywać publikacje Wielki Post. Nie zmarnuj szansy. Niech one posłużą nam do dobrego przeżycia tego szczególnego czasu.
16. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
17. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz świadectwa nawróceń.
18. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Wczoraj przybył pierwszy transport granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.
19. Dziś w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.
20. Modlitwa za Misje do Matki Bożej Miłosierdzia.
PROBOSZCZ

Udostępnij to