Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 5 września 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

23 Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 17.00. O godz. 17.00 adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych dla uczniów z przedszkoli i klas pierwszych. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców i innych członków rodziny, aby wspólnie modlić się za dzieci rozpoczynające naukę.
3. Jutro o godz. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie formacyjne dla nauczycieli rejonu płońskiego.
4. W środę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane w polskiej tradycji Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu również dokonamy poświęcenia ziarna do siewu. Jest to święto patronalne członków Rycerstwa Niepokalanej.
5. W sobotę 11 września organizujemy Festyn dla dzieci i młodzieży na zakończenie wakacji. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym. W czasie festynu przewidujemy gry i zabawy dla dzieci oraz grill. Zapraszamy dzieci ze scholi, ministrantów, kandydatów na ministrantów, harcerzy, młodzież z grupy Na Maksa oraz inną młodzież i dzieci wraz z rodzicami.
6. W najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za zbiory i będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracy rolników. Zachęcamy przedstawicieli wiosek i zawodów związanych z rolnictwem o choćby symboliczne włączenie się w to dziękczynienie. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na początku Mszy św. odbędzie się poświęcenie wieńców i płodów ziemi.
7. Za tydzień w niedzielę 12 września w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XXIII Masowy Rajd Rowerowy do
Ćwiklina. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach u nauczycieli w f-u.

8. W najbliższą niedzielę w Parafii św. Michała rozpocznie się 8 Międzynarodowy Festiwal Organowy. Koncerty przez 3 niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Więcej informacji o festiwalu na plakacie na tablicy ogłoszeń.
9. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej MUSICUM w Płocku ogłasza nabór uczniów do nauki gry na organach kościelnych oraz fortepianie. Zapraszamy chłopców i dziewczęta, panie i panów zainteresowanych muzyką kościelną. Przesłuchania odbędą się 11 września 2021 r. o godz. 11.00 w siedzibie Instytutu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej musicum.pl.
10. Organizujemy diecezjalną parafiadę dzieci i młodzieży w piątek 24 września. Więcej informacji o parafiadzie na plakatach i w Szczęść Boże.
11. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
12. Ksiądz Wojciech Czajkowski zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkania ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
13. Do ks. Wojciecha Czajkowskiego i p. Agnieszki Jasińskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholi parafialnej.
14. Do księdza Pawła i Martyny Stankowskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w Zespole Muzycznym.
15. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
16. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
17. Ks. Wojciech Czajkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
18. Harcerzami opiekuje się ks. Paweł. Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Pawła, aby uzgodnić plan pracy.
19. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
20. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Paweł .
21. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
22. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.50. Spotkania prowadzi ks. Tadeusz.
23. Od wczoraj wznowiliśmy „Konfesjonał Młodych”. Mamy możliwość spowiedzi w każdą sobotę w godz. 19.00 – 20.00.
24. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
25. Od dziś dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymywać będą pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejać będą do specjalnych książeczek, które trzeba zabrać po Mszy św. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane będą przed Mszą św. o godz. 12.30. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św. /prezentacja książeczki/.
26. Prosimy po Mszy św. aby młodzież z I klasy szkoły średniej, która zamierza rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania, odebrała specjalne indeksy. Zaś młodzież z II klasy szkoły średniej i starsi, którzy pod koniec tego roku szkolnego zamierzają przystąpić do Bierzmowania odbierają indeksy i specjalne deklaracje, które trzeba oddać do końca września. Indeksy i deklaracje zabieramy z zakrystii.
27. W tym roku po raz pierwszy organizujemy Młodzieżową Płońską Pieszą Pielgrzymkę do Czerwińska n. Wisłą. W organizację pielgrzymki zaangażowały się wszystkie płońskie parafie oraz parafie ościenne. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy w sobotę 11 września. Rozpoczynamy Mszą św. w Parafii św. Michała Archanioła o godz. 7:00. Po dojściu do Czerwińska przewidziane jest ognisko i poczęstunek oraz wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej oraz po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy młodzież od 8 klasy szkoły podstawowej, licealistów i studentów.
28. Nasza parafia od wielu lat organizuje uroczystość jubileuszy małżeńskich. W tym roku z racji pandemii uroczystość została przeniesiona z Poniedziałku Wielkanocnego na 26 września br. o godz. 13.45. Jubilaci, którzy jeszcze nie zgłosili się a chcą wziąć udział w uroczystości, mogą to uczynić w najbliższym czasie, abyśmy mogli zwrócić się do księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo.
29. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego 7 i 8 września od 17.30. We wtorek dla dzieci ze szkół podstawowych, a w środę dla młodzieży ze szkół średnich. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci i młodzież by rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny od przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
30. Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochową członków, parafian i wszystkich Kochającą Królową Różańca Świętego w dniach 2-3 października 2021 r. Więcej informacji w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
31. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić kapłana o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
32. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
33. Chrzty w naszej parafii odbywają się w II i IV Niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 10.00. W pozostałe niedziele po Mszy św. o godz. 11.15. Prosimy aby rodzice zgłaszając chrzest przynieśli akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia chrzestnych, gdy chrzestni są z poza naszej parafii. Dopiero wtedy akt Chrztu będzie sporządzony. Chrzestnymi nie mogą by ć osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Zgłaszamy się w nieprzekraczającym terminie 3 tygodni przed Chrztem.
34. W kancelarii przyjmowane są intencje mszalne na 2022 r.
35. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
36. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 25 września 2021 na XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze . Zapisy i wszelkie informacje pod numerem telefonu znajdującym się w Szczęść Boże.
37. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Krakowa, Wadowic, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 21-22 września. Zapisy i informacje u p. Janusza Rosiaka w kwiaciarni na ul. Ks. Jaworskiego 23 lub pod numerem telefonu, który podany jest w Szczęść Boże.
38. W ostatnim czasie na terenie powiatu płońskiego doszło do oszustw, których ofiarami stały się starsze osoby. Prośba o ostrożność. Specjalny apel skierował Powiatowy Komendant Policji. Treść apelu znajduje się w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
39. W zakrystii możemy nabywać kalendarze rolników na 2022 r. w cenie 28 zł.
40. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
41. Od dziś w Szczęść Boże rozpoczynamy roczny cykl artykułów poświęconych świętym dzieciom zatytułowany „Mali Giganci” – święte dzieci: jakie są i skąd się biorą? W tym numerze wstęp do cyklu artykułów.
42. W Szczęść Boże zamieszczony został również List Episkopatu Polski przed beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.
43. W Szczęść Boże ukazywał się kolejny artykuły poświęcony Słudze Bożemu, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu wyjęty z książki: Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków. Zachęcamy do lektury.
44. Przygotowując się do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania publikacji poświęconych Prymasowi Tysiąclecia. A są nimi: album z jego przemówieniami, książka Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków oraz książka Prymas Tysiąclecia.
45. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, które w całości poświęcone jest Prymasowi Tysiąclecia.
46. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej. PROBOSZCZ

Udostępnij to