Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 6 listopada 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

32. Niedziela Zwykła, Rok C
1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00, potem adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Miłosierdzia. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z II klas i starszych.
4. W piątek obchodzimy 104 rocznicę odzyskania Niepodległości, Święto Narodowe. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Również w piątek odbędą się w naszym mieście uroczystości Patriotyczne, które rozpoczną się Mszą św. w Parafii św. Michała o godz. 10.00.
5. Nasz Bp Szymon Stułkowski udzielił w piątek, w Święto Niepodległości, dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.
6. W najbliższy piątek dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Marcin Stankiewicz. Życzymy ks. Marcinowi zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
8. W środę 16 listopada obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. W tym dniu dziękować będziemy Panu Bogu za dar świątyni parafialnej, za jej budowniczych – na czele ze śp. ks. Romualdem Jaworskim – za dobrodziejów świątyni, dzięki którym może ona istnieć i funkcjonować, za posługę Straży Honorowej, która jej strzeże oraz za wszystkich, którzy przychodząc tutaj na wspólne uroczystości lub prywatną adorację, napełniają jej mury ciepłem modlitwy, dzięki czemu możemy się w niej czuć jak w domu. Tegorocznej Uroczystości przewodniczyć będzie ks. Janusz Nawrocki, budowniczy świątyni w Modlinie – Twierdzy. Po Mszach św. misjonarz będzie zbierał ofiary na budowę świątyni.
9. Wspólnota Apostolatu Cudownego Medalika istniejąca przy naszej parafii serdecznie zaprasza na odpust NMP Objawiającej Cudowny Medalik do Warszawy w dniu 26 listopada br. Więcej informacji o wyjeździe i możliwości zapisu w Szczęść Boże.
10. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
11. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
12. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii św. trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
13. Parafialny Zespół Caritas pragnie pomóc braciom i siostrom na Ukrainie i niniejszym zwraca się z gorącą prośbą do Parafian o ciepłą bieliznę, swetry, kurtki, buty itp. rzeczy, aby zdążyć przed zimą. Zbiórka do 25 listopada w Domu Parafialnym na parterze. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
14. W naszej parafii od kilkudziesięciu lat posługę pełnią doradcy życia rodzinnego, a od 9 lat oprócz doradców posługę pełnią również: prawnik, psycholog, pedagog, specjalista od uzależnień i współuzależnień a także kapłan.. Wiemy doskonale, że w chwili obecnej w naszym życiu i w życiu naszych rodzin pojawiają się różne problemy natury psychicznej, emocjonalnej, pedagogicznej, prawnej, małżeńskiej i wiele innych. W naszej Poradni rodzinnej możemy znaleźć pomoc. Korzystajmy więc gdy się pojawią jakieś problemy. Wykaz dni oraz godziny urzędowania specjalistów znajdziemy w Szczęść Bożę, na tablicy ogłoszeń i na fb-u. Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku. Porady są bezpłatne. Dziękujemy specjalistom za bezinteresowną pomoc. Korzystajmy również z pomocy udzielanej przez Parafialny Zespół Caritas.
15. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian w ramach swojej działalności utworzył sekcję szachów. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zapraszamy chętnych począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej.
16. Od 28 kwietnia do 6 maja 2023r. planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Więcej informacji w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
17. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie od 26 lipca do 6 sierpnia 2023 r.
18. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
19. W Szczęść Boże umieściliśmy biogram nowego biskupa Płockiego Biskupa Szymona Stułkowskiego oraz wykaz stowarzyszeń odpowiedzialnych za Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w modlitwie do Bożego Miłosierdzia.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to