Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 6 września 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 6 września 2020 r.
przez

23 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 17.00. O godz. 17.00 adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych dla uczniów z przedszkoli i klas pierwszych. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców i innych członków rodziny, aby wspólnie modlić się za dzieci rozpoczynające naukę.
3. Jutro o godz. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie formacyjne dla nauczycieli rejonu płońskiego.
4. We wtorek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane w polskiej tradycji Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu również dokonamy poświęcenia ziarna do siewu. Jest to święto patronalne członków Rycerstwa Niepokalanej. Msza św. dla nich o godz. 10.00.
5. We wtorek 8 września rozpoczną się Ogólnopolskie 33-dniowe Rekolekcje Internetowe. Więcej informacji w Szczęść Boże. Zachęcamy do udziału w Rekolekcjach.
6. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędą się spotkania Rad Parafialnych:
– w poniedziałek Parafialnej Rady Duszpasterskiej
– w środę Parafialnej Rady Gospodarczej
7. W najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za zbiory i będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracy rolników. Zachęcamy przedstawicieli wiosek i zawodów związanych z rolnictwem o choćby symboliczne włączenie się w to dziękczynienie. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na początku Mszy św. odbędzie się poświęcenie wieńców i płodów ziemi.
8. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii młodych ludzi ze Wspólnoty CENACOLO i wysłuchamy ich świadectw. Więcej informacji o wspólnocie w Szczęść Boże.
9. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.
10. Pierwsza Komunia św. odbędzie się w naszej parafii 20 września o godz. 8.45 i 11.15. Rozumiemy trudną sytuację epidemiologiczną i obawy Rodziców. Mając to na uwadze, istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowej Uroczystości w sobotę 19 września o godz. 8.45 i 11.15. Rodzice, którzy chcieliby aby ich dzieci przeżyły tę uroczystość w sobotę proszeni są o zgłoszenie się do katechetów do 8 września włącznie. Później ogłosimy terminy spotkań przygotowujących Uroczystość oraz terminy Spowiedzi św.

11. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych odbędzie się w naszej parafii 04 października: SP nr 2 – klasy V A i B o godz. 11.15 oraz SP nr 4 i SP nr 2 – klasa V C o godz. 8.45. Rozumiemy trudną sytuację epidemiologiczną i obawy Rodziców. Mając to na uwadze, istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowej Uroczystości w sobotę 03 października o godz. 11.15. Rodzice, którzy chcieliby aby ich dzieci przeżyły tę uroczystość w sobotę proszeni są o zgłoszenie się do katechetów do 8 września włącznie. Później ogłosimy terminy spotkań przygotowujących Uroczystość oraz terminy Spowiedzi św.

12. W najbliższą niedzielę 13 września o godz. 18.00 w sali teatralnej odbędzie się podsumowanie I roku przygotowania do Bierzmowania. Kandydaci proszeni są o przyniesienie wypełnionych indeksów. Inauguracja I i II roku przygotowania do Bierzmowania odbędzie się 15 września o godz. 18.45 w naszym kościele. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z I i II klasy szkoły średniej oraz starszych, którzy jeszcze nie byli u Bierzmowania a także ich rodziców. .

13. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej MUSICUM w Płocku prowadzi nabór chętnych do nauki gry na organach kościelnych i fortepianie od 12 roku życia. Więcej informacji o naborze w Szczęść Boże.

14. W niedzielę 27 września w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XXI Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach.
15. Od dziś dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymują pamiątki Niedzielnej Mszy św., które związane tasiemką utworzą specjalny rodzinny modlitewnik. Pamiątki z racji pandemii, wykładane będą na stoliku za ławkami przed Mszą św. o godz. 12.30. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą po Mszy św. / ukazanie pamiątki Mszy św. /
16. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
17. Zachęcamy, aby dzieci i młodzież rozpoczęły rok szkolny od spowiedzi. Spowiedź każdego dnia podczas porannej i wieczorowej Mszy św. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci i młodzież by rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny od przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
18. Ksiądz Wojciech Czajkowski zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkania ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
19. Do księdza Pawła mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholii dziecięcej oraz w Zespole Muzycznym.
20. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
21. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
22. Ks. Wojciech Czajkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
23. Harcerzami opiekuje się ks. Paweł. Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Pawła, aby uzgodnić plan pracy.
24. Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym “Miłosierdzie” zaprasza wszystkich poszukujących umocnienia w Wierze na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii 8 października. Więcej informacji o rekolekcjach w Szczęść Boże.
25. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
26. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Paweł .
27. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
28. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Spotkania prowadzi ks. Tadeusz.
29. Od wczoraj wznowiliśmy „Konfesjonał Młodych”. Mamy możliwość spowiedzi w każdą sobotę w godz. 19.00 – 20.00.
30. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
31. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
32. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże znajduje się numer konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
33. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
34. Od 1 września do 30 listopada br. na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
35. Przyjmowane są już intencje mszalne na 2021 r.
36. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
37. Od dziś w Szczęść Boże oprócz rozważań p. Anny Zmysłowskiej i artykułów historycznych p. Henryka Podolskiego ukazywać się będą następujące artykuły:
– wyjaśnienie Objawień Maryjnych, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W każdym numerze przedstawione będzie jedno z Objawień.
– roczny cykl artykułów poświęconych kobietom. Artykuły przygotowuje dr Monika Maria Brzezińska oraz profesorowie z UKSW oraz z uniwersytetu w Moguncji w Niemczech.
– artykuły poświęcone rozwojowi osobistemu przygotowane przez p. Annę Goliasz
38. Zachęcamy do lektury wyżej przedstawionych artykułów.
39. W Szczęść Boże zamieszczony został również List Episkopatu Polski na Tydzień Wychowania, który dzisiaj zaczynamy.
40. W zakrystii możemy nabywać kalendarze rolników na 2021 r. w cenie 28 zł.
41. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. Chroń swój Kościół, Matka Boża z La Salette wzywa do nawrócenia, Nie depczcie przeszłości naszych ołtarzy, Bóg jest Kimś zachwycającym i wiele innych ciekawych artykułów.
42. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to