Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 7 listopada 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

32. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziękujemy Ojcu Bogdanowi Świerczewskiemu Michaelicie, za obecność w naszej wspólnocie parafialnej, za modlitwę i głoszone Słowo Boże przez całą niedzielę. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, ojciec po Mszach św. zbierał będzie ofiary na misje.
2. Od dziś wznowiliśmy odprawianie Mszy św. w szpitalu o godz. 7.30. We Mszy św. mogą uczestniczyć tylko chorzy i personel szpitala. W chwili obecnej w czasie pandemii nie mogą uczestniczyć osoby z zewnątrz szpitala.
3. Dzisiaj w Płocku i w każdej parafii naszej diecezji rozpoczynamy Synod ogłoszony przez Papieża. U nas o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. wg specjalnego formularza, i modlitwa za Synod, a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem, w czasie której modlić się będziemy o dobre owoce Synodu. Podczas całego Procesu Synodalnego do skrzynki synodalnej, która umieszczona jest na środku kościoła, można wrzucać przekazane na piśmie sugestie, propozycje i komentarze na temat Kościoła katolickiego i jego tożsamości, działania parafii i pomysłów duszpasterskich na ożywienie i rozbudzenie wiary. Każdy może nawiązać również kontakt z koordynatorami synodalnymi za pomocą poczty mailowej na specjalny adres: synod@diecezjaplocka.pl, wskazany również w zakładce synodalnej na stronie diecezjalnej. Mailowa skrzynka synodalna to jeden ze sposób słuchania głosu Ludu Bożego diecezji płockiej i całego Kościoła. Można tam przekazać swój głos, sugestię, propozycję, komentarz.
4. Dzisiaj Pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 17.00 Adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
5. Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Miłosierdzia. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
6. W czwartek obchodzimy 103 rocznicę odzyskania Niepodległości, Święto Narodowe. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10.00 i 18.00. Również w środę odbędą się w naszym mieście uroczystości Patriotyczne, które rozpoczną się Mszą św. w Parafii św. Michała o godz. 10.00.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają BIBLIĘ PIERWSZEGO KONTAKTU, która będzie im służyła w dobrym przygotowaniu do przyjęcia pierwszej Komunii św.
8. Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza w przyszłą niedzielę 14 listopada o godz. 16.00 na NAUCZYCIELSKIE ZADUSZKI. O godz. 16.00 – spotkanie na cmentarzu katolickim (przy głównej bramie) – nawiedzenie grobów niektórych nauczycieli, zapalenie zniczy i modlitwa za zmarłych. W razie niepogody (intensywny deszcz, silny wiatr) – zamiast pobytu na cmentarzu – spotkanie w auli parafialnej o godz. 16.30 (a więc pół godziny później). O 17.30 – Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli naszego miasta i okolic.
9. We wtorek16 listopada obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła.
10. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
11. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek.
12. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Płocka zachęcają do złożenia daru 91 koronek do Bożego Miłosierdzia na 91 rocznicę pierwszego objawienia Pana Jezusa w Płocku. Więcej informacji o inicjatywie w Szczęść Boże.
13. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym roku odpust zupełny dla zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Więcej informacji o warunkach uzyskania odpustu znajdziemy w Szczęść Boże.
14. Zwracamy się z serdeczną prośbą, abyśmy przybywali do świątyni w maskach ochronnych. Prosimy również o
zaszczepienie się przeciw koronawirusowi. Nasza prośba podyktowana jest troską o zdrowie nas wszystkich.
15. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
16. W Szczęść Boże umieściliśmy wykaz stowarzyszeń odpowiedzialnych za Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Przybywajmy również na Koronkę do Bożego Miłosierdzia Bożego.
17. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej, która mieści się w domu parafialnym. Wykaz dni oraz godziny urzędowania specjalistów znajdziemy w Szczęść Boże.
18. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć kalendarz parafialny w cenie 6 zł, gdzie znajdziemy podstawowe informacje z życia liturgicznego naszej wspólnoty parafialnej. Znajdziemy tam również wiele zdjęć z naszych uroczystości, m.in. z uroczystości 40 lecia istnienia parafii. /prezentacja kalendarza/
19. Na stolikach za ławkami znajduje się publikacje poświęcone naszej trosce o zmarłych.
20. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego nowego numeru czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów.
21. Dziękujemy za złożone ofiary na instalacje fotowoltaiczne.

PROBOSZCZ

Udostępnij to