Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 7 stycznia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 7 stycznia 2024 r.
przez

1. Niedziela Zwykła (Niedziela Chrztu pańskiego), Rok A
1. Dzisiaj Uroczystość Chrztu Pańskiego. Dobra chwila abyśmy głębiej spojrzeli na Chrzest św. i nasze Dziecięctwo Boże oraz przynależność do Chrystusowego Kościoła. Okazja do osobistej modlitwy dziękczynnej za ten wielki dar.
2. Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali X Orszak Trzech Króli oraz tak licznie wzięli w nim udział. Było to nasze wspólne wyznanie wiary.
3. W środę 10 stycznia odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Franciszkowi Kruszewskiemu, pierwszemu dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 – twórcy szkolnictwa zawodowego w Płońsku. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 10.00.
4. Za tydzień o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św.
5. Porządek wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek (8 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa nr 31 C do N- mieszkania nad pawilonami handlowymi, nr 31 i nr 31/1….. – początek od mieszkań nad pawilonami ( 1 ksiądz); ul. Młodzieżowa: nr 31o i 31r ( 1 ksiądz); 31S (1 ksiądz), Młodzieżowa nr 31p i blok Letnia 10 (1 ksiądz), ul. Szkolna nr 4 i 6 ( 1 ksiądz).
Wtorek ( 9 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa nr 10 (1 ksiądz); Młodzieżowa nr 14 (1 ksiądz); ul. Szkolna 32 (1 ksiądz); ul. Zachodnia – domy po prawej stronie i ul. Szkolna nr 36 (2 księży) – jeden ksiądz od pierwszej klatki Szkolna 36, drugi ksiądz od domów przy ul. Zachodniej, a potem od ostatniej klatki Szkolna nr 36
Środa (10 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Szkolna 34 (1 ksiądz); ; ul. Kopernika: nr 9A (1 ksiądz); ul. Kopernika nr 9B (1 ksiądz) nr 9C (2 księży);
Czwartek (11 stycznia) – od godz. 16.00 jeden ksiądz od pierwszej klatki ul. Kopernia nr 30, a drugi ksiądz od godz. 17.15 od ostatniej klatki Kopernika nr 30; nr 32 ( 2 księży); ul. Zacisze nr 7 (1 ksiądz);
Piątek (12 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Zacisze nr 9 ( 2 księży); ul. Grunwaldzka nr 42 ( budynek poczty), nr 47, nr 46/48 (1 ksiądz); nr 50 i 52 (1 ksiądz); ul. Grunwaldzka nr 55, 54 i 56 (1 ksiądz)
Sobota (13 stycznia) – od 8.30 – domy jednorodzinne – ul. Wiejska, Widokowa, Działkowa i Polna (2 księży) – jeden od Ćwiklina, drugi od ul. Polnej od Państwa Ważyńskich, a po skończeniu kolędy na ul. Polnej od Państwa Dominiak na ul. Wiejskiej; ul. Cicha, Miła, Cegielniana, Główna i Zielona (1 ksiądz); ul. Jasna i Łąkowa ( 1 ksiądz); ul. Krótka, Zapłotek i Lazurowa (1 ksiądz);
Poniedziałek (15 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka 63A i 63 C (1 ksiądz); nr 65 (1 ksiądz); nr 67 i 65 A (1 ksiądz); nr 65 B (1 ksiądz)
6. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i alejkę procesyjną, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
7. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
8. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
9. Po Mszy św. możemy już dziś zabrać poświęcone torebki z z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Tam też znajduje się poświęcona woda. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie misji prowadzonej przez księdza Marka Brulińskiego pochodzącego z naszej diecezji, który od 30 lat pracuje w Peru oraz na doświadczenie misyjne naszej młodzieży we wrześniu tego roku w misji ks. Marka.
10. W naszej parafii prowadzone są zajęcia nauki gry w szachy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia pod okiem instruktora szachowego odbywają się w środy w godzinach 18.00 – 19.00. Zajęcia odbywają się w domu Parafialnym im. św. Siostry Faustyny na poziomie -1
11. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Żywej Szopki. Pełny wykaz osób, które zaangażowały się w to dzieło znajduje się w Szczęść Boże.
12. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
13. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Więcej informacji o kursie w Szczęść Boże. dział
14. Dziękujemy za wpłacenie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
15. Przypominamy parafianom i gościom, że w okresie zimowym funkcjonuje tylko jedna toaleta w podziemiach naszej świątyni – wejście od zewnątrz przy wejściu do zakrystii. W pozostałym okresie funkcjonuje również toaleta w ogrodzie parafialnym.
16. W Szczęść Boże umieściliśmy podsumowanie roku duszpasterskiego i materialnego. Zapoznajmy się z podsumowaniem.
17. W Szczęść Boże umieściliśmy wykaz grup duszpastersko – formacyjnych w naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z funkcjonowaniem grup modlitewno – formacyjnych i do włączenia się w ich działalność.
18. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to