Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 8 listopada 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 8 listopada 2020 r.
przez

32. Niedziela Zwykła, Rok A
1. W środę obchodzimy 102 rocznicę odzyskania Niepodległości, Święto Narodowe. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Również w środę odbędą się w naszym mieście uroczystości Patriotyczne, które rozpoczną się Mszą św. w Parafii św. Michała o godz. 10.00.
2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Miłosierdzia. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
3. Stolica Apostolska wydała dekret, na mocy którego w listopadzie nawiedzając cmentarze i modląc się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do tej pory odpust można było uzyskać każdego dnia od 1 do 8 listopada. W tym roku wyjątkowo z racji pandemii możemy uzyskiwać odpusty zupełne również przez 8 dni, ale wybrane przez nas w ciągu całego miesiąca. Mogą to być dni rozdzielne.
4. W poniedziałek 16 listopada obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10.00 i 18.00. W tym dniu dziękować będziemy Panu Bogu za dar świątyni parafialnej, za jej budowniczych – na czele ze śp. ks. Romualdem Jaworskim – za dobrodziejów świątyni, dzięki którym może ona istnieć i funkcjonować, za posługę Straży Honorowej, która jej strzeże oraz za wszystkich, którzy przychodząc tutaj na wspólne uroczystości lub prywatną adorację, napełniają jej mury ciepłem modlitwy, dzięki czemu możemy się w niej czuć jak w domu.
5. Od wczoraj zarządzeniem Ministra Zdrowia od jutra we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kw. powierzchni świątyni. W naszym przypadku, to 58 osób. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości. Ksiądz Biskup Piotr Libera udzielił również dyspensy od udziału we Mszy św. niedzielnych aż do odwołania. Treść dyspensy w Szczęść Boże.
6. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach tej akcji seniorzy powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22/ 505-11-11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.
7. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. Więcej informacji o kursie w Szczęść Boże.
8. Pan organista i jego syn Marcin roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
9. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
10. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
11. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów: m.in. W blasku Eucharystii, Pomagamy zmarłym, przedstawiona jest sylwetka założyciela Rycerzy Kolumba, oraz wiele innych ciekawych artykułów.
12. Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowsze numer czasopisma Miłujcie się, poświęcony modlitwie i nawróceniu oraz spisanych jest wiele świadectw.
13. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
14. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z Lourdes.
15. W Szczęść Boże zamieściliśmy również oświadczenia
przewodniczącego konferencji episkopatu polski
po decyzji trybunału konstytucyjnego oraz o profanacjach kościołów.
16. Dziękujemy ofiarodawcom poszczególnych kwater, w których umieściliśmy ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to