Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 8 października 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

27. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce i Biblię.
2. W piątek Nabożeństwo Fatimskie, ostatnie w tym roku. Początek o godz. 16.30.
3. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach. W intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół zostanie odprawiona Msza św. w niedzielę 15 października o godz. 10.30.
4. W sobotę przypada 2 rocznica śmierci ks. Krzysztofa Brzuski, który przebywał w naszej parafii w latach 2007-2009. Polecajmy Bogu w modlitwie śp. ks. Krzysztofa Brzuskę. Msza św. za śp. Krzysztofa w sobotę o godz. 18.00.
5. W związku z obchodzonym w październiku Światowym Dniem Dziecka Utraconego, w sobotę 14 października o godz. 17.00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Kopernika zostanie odprawiona Msza św., po której złożymy urnę z prochami Dzieci w grobie-pomniku. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
6. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski. Po Mszach św. w całej Polsce odbywać się będzie zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
8. W sobotę 21 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.
9. Trwa modlitwa różańcowa. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejają do specjalnych książeczek otrzymanych po Mszy św. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. W drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia, w piątki, losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Na zakończenie października rozlosowane zostaną figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
10. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
11. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
12. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
13. Zachęcamy do zapisania się do grupy ministranckiej, scholi, zespołu muzycznego, chóru parafialnego i grupy młodzieżowej Na Maksa.
14. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 02-09 marca 2024 r. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
15. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
16. Zwracamy się również z prośbą, w trosce o bezpieczeństwo, aby rodzice nie trzymały swoich dzieci na barierkach chóru.
17. Zachęcamy do modlitwy za Synod, który obraduje w Rzymie. W Szczęść Boże znajdziemy specjalne modlitwy, które możemy wykorzystywać w modlitwach indywidualnych i grupowych.
18. Od 13 października w polskich kinach można oglądać film Oblicze Jezusa – piękny i głęboki, którego twórcy prowadzą widza na spotkanie z Jezusem przed cudowne wizerunki „nie uczynione ludzką ręką”.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
20. W Szczęść Boże znajduje się List Episkopatu Polski przeznaczony na Dzień Papieski, który dzisiaj słyszeliśmy.
21. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuł zatytułowany: Różaniec jest dla wszystkich oraz artykuły o Beatyfikacji Rodziny Ulmów, o La Salette, Rękopisy ks. Jerzego Popiełuszki oraz Cud pod Lepanto. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
22. Zakończyliśmy prace związanie z ubogaceniem miejsca, gdzie trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za złożone ofiary. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Głoszenia u ks. proboszcza.
23. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną.
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to