Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 8 stycznia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

1. Niedziela Zwykła (Niedziela Chrztu pańskiego), Rok A
1. Dzisiaj Uroczystość Chrztu Pańskiego. Dobra chwila abyśmy głębiej spojrzeli na Chrzest św. i nasze Dziecięctwo Boże oraz przynależność do Chrystusowego Kościoła. Okazja do osobistej modlitwy dziękczynnej za ten wielki dar.
2. Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali IX Orszak Trzech Króli oraz tak licznie wzięli w nim udział. Było to nasze wspólne wyznanie wiary.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św.
4. Również dziś o godz. 15.30 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Noworoczny zatytułowany Święci w wykonaniu Marcina Stycznia z Zespołem. Zachęcamy do wzięcia udziału w koncercie gdzie usłyszymy krótką informację o świętych oraz pieśń im poświęconą.
5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
6. W płońskim kinie wyświetlany będzie film Prorok o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim. Seanse dziś, w środę i czwartek o godz. 18.00 Zachęcamy do obejrzenia filmu.
7. Zapraszamy na nieodpłatne zajęcia muzyczne z emisji głosu i inne, które prowadzone będą w naszej parafii. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 16 stycznia o godz. 17.00 w sali teatralnej. Więcej informacji o zajęciach na tablicy ogłoszeń i na fb.
8. Porządek wizyty duszpasterskiej:
9. Poniedziałek ( 9 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Zachodnia – domy po prawej stronie i ul. Szkolna nr 36 (2 księży) – jeden ksiądz od pierwszej klatki Szkolna 36, drugi ksiądz od domów przy ul. Zachodniej, a potem od ostatniej klatki Szkolna nr 36; ul. Kopernika: nr 9A (1 ksiądz); nr 9C (2 księży);
Wtorek (10 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa nr 23 (1 ksiądz); ul. Szkolna nr 4 i nr 6 (1 ksiądz); ul. Szkolna 32 (1 ksiądz); ul. Szkolna 34 (1 ksiądz); ul. Kopernika nr 9B (1 ksiądz)
Środa (11 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Kopernia nr 30 (2 księży ), 32 ( 2 księży); ul. Zacisze nr 7 (1 ksiądz);
Czwartek (12 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Zacisze nr 9 ( 2 księży); ul. Grunwaldzka nr 42 ( budynek poczty), nr 47, nr 46/48 (1 ksiądz); nr 50 i 52 (1 ksiądz); ul. Grunwaldzka nr 55, 54 i 56 (1 ksiądz)
Piątek (13 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka 63A i 63 C (1 ksiądz); nr 65 (1 ksiądz); nr 67 i 65 A (1 ksiądz); nr 65 B (1 ksiądz); nr 65 C (1 ksiądz);
Sobota (14 stycznia) – od 8.30 – domy jednorodzinne – ul. Wiejska i Polna (2 księży) – jeden od Ćwiklina, drugi od ul. Polnej od Państwa Ważyńskich, a po skończeniu kolędy na ul. Polnej od Państwa Dominiak na ul. Wiejskiej; ul. Cicha, Miła, Główna i Zielona (1 ksiądz); ul. Jasna i Łąkowa ( 1 ksiądz); ul. Krótka, Zapłotek i Lazurowa (1 ksiądz);
Poniedziałek (16 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka: nr 65 D (1 ksiądz); nr 63, 63 B oraz 65 D – od ostatniej klatki ( 1 ksiądz); nr 79 ( 1 ksiądz); nr 81 (1 ksiądz); nr 83 (1 ksiądz)
10. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i zakup kostki i płyt granitowych na alejkę procesyjną, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
11. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
12. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
13. Przy Żłóbku znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
14. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Żywej Szopki. Pełny wykaz osób, które zaangażowały się w to dzieło znajduje się w Szczęść Boże.
15. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
16. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021 r. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
17. Przypominamy parafianom i gościom, że w okresie zimowym funkcjonuje tylko jedna toaleta w podziemiach naszej świątyni – wejście od zewnątrz przy wejściu do zakrystii. W pozostałym okresie funkcjonuje również toaleta w ogrodzie parafialnym.
18. W Szczęść Boże umieściliśmy wykaz grup duszpastersko – formacyjnych w naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z funkcjonowaniem grup modlitewno – formacyjnych i do włączenia się w ich działalność.
19. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
20. Dziękujemy za ofiary, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to