Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 8 września 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 8 września 2019 r.
przez

23 Niedziela Zwykła, Rok C
1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za zbiory i będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracy rolników. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziarna do siewu.
2. Dziś o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych dla uczniów z przedszkoli i klas pierwszych.
3. Koło Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji TRWAM zaprasza słuchaczy i sympatyków na spotkanie 11 września po Mszy Świętej wieczornej. Spotkanie będzie w parafialnej bibliotece.
4. W piątek 13 września w Centrum Zdrowia Szansa odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
5. W piątek o godz. 16.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.
6. W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Zachęcamy do godnego przeżycia tego szczególnego dnia. U nas Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Zapraszamy Parafian również na czuwanie modlitewne, w łączności z czuwającymi we Włocławku, przy naszym Krzyżu Misyjnym. Czuwanie rozpoczniemy po Mszy Świętej wieczornej, a zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy zabrać ze sobą Krzyż i świece z osłonką.
7. Możemy się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Włocławka, na modlitewne czuwanie Polska pod Krzyżem. Wyjazd o godz. 8.00. Wyjadą 2 autokary z nocnym czuwaniem i bez nocnego czuwania. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
8. Trwają zapisy na XXXV Diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci i Młodzieży do Rostkowa i Przasnysza – miejsca narodzin i chrztu św. Stanisława Kostki. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę 14 września. Wyjazd autokaru z przed kościoła: z dziećmi o godz. 9.00, zaś z młodzieżą o 15.00. Koszt wyjazdu (opłata za autokar i za materiały pielgrzymkowe) wynosi 15.00 zł. Zapisy u księży i katechetów.
9. Miejskie Centrum Kultury w Płońsku serdecznie zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych, który odbędzie się w sobotę 14 września o godz. 16.00 na dziedzińcu MCK w Płońsku.

10. W najbliższą niedzielę 15 września w Parafii św. Ojca Pio odbędą się Dożynki Diecezji Płockiej i Gminy Płońsk. Msza św. dziękczynna o godz. 11.30. Więcej informacji o dożynkach na tablicy ogłoszeń.

11. W niedzielę 22 września w godz. 13.00 – 17.00 odbędzie się XX Masowy Rajd Rowerowy do Słoszewa Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach.
12. Dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymują pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejać będą do specjalnych książeczek, które już dziś możemy zabrać. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane będą przed Mszą św. o godz. 12.30. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św.
13. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
14. Ksiądz Wojciech Czajkowski zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkani ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
15. Do księdza Pawła mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholii dziecięcej oraz w Zespole Muzycznym.
16. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
17. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
18. Ks. Wojciech Czajkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
19. Ks. Wojciech Czajkowski opiekować się będzie również Oazą. Oazowicze oraz wszyscy chętni proszeni są o zgłoszenia do ks. Wojciecha.
20. Harcerzami opiekuje się ks. Paweł. Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Pawła, aby uzgodnić plan pracy.
21. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Paweł .
22. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
23. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Spotkania prowadzi ks. Tadeusz.
24. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby nie dokarmiać gołębi i rybek w parafialnym ogrodzie.
25. W kancelarii parafialnej możemy zamawiać Msze św. na przyszły rok.
26. Od wczoraj wznowiliśmy „Konfesjonał Młodych”. Mamy możliwość spowiedzi w każdą sobotę w godz. 19.00 – 21.00.
27. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 5-6 października proszone są o dokonanie wpłaty do 15 września.
28. Pragniemy zorganizować w naszej parafii grupę dorosłych ministrantów. Dorośli ministranci służyli by na jednej z Mszy św. niedzielnych. Zapraszamy osoby starsze, które przed kilku lub kilkudziesięciu laty byli ministrantami o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
29. Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Tajemnicy Krzyża. Znajdziemy tam również informację o spotkaniu Polska pod Krzyżem, które od będzie się 14 września we Włocławku. Zachęcamy do nabywania czasopisma.
30. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. świadectwa nawróceń. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.

31. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
32. Od dzisiaj w naszym czasopiśmie Szczęść Boże oprócz niedzielnych rozważań, artykułów dotyczących Mszy św. i historii kościoła w Polsce, artykułów „Duchowi przywódcy”, ukazywać się będą również artykuły dotyczące rodziny i wychowania. Zachęcamy do lektury.
33. Za tydzień po Mszach św. zbierane będą ofiary na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
34. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to