Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 9 października 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 9 października 2022 r.
przez

28. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce.
2. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych na niedzielnej Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św. O wynikach liczenia poinformujemy Parafian w przyszłym tygodniu.
3. W czwartek Nabożeństwo Fatimskie, ostatnie w tym roku. Początek o godz. 16.30.
4. Również w czwartek po Nabożeństwie Fatimskim, od 19.15 do północy zapraszamy na nocną adorację. Zapraszamy wszystkich do przebywania w obecności Chrystusa Eucharystycznego. Opiekunami czuwania są Wojownicy Maryi Płońsk.
5. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach. W intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół zostanie w czwartek odprawiona Msza św. o godz. 18.00.
6. W piątek przypada 1 rocznica śmierci ks. Krzysztofa Brzuski, który przebywał w naszej parafii w latach 2007-2009. Polecajmy Bogu w modlitwie śp. ks. Krzysztofa Brzuskę.
7. W związku z obchodzonym w październiku Światowym Dniem Dziecka Utraconego, w piątek 14 października o godz. 17.00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Kopernika zostanie odprawiona Msza św., po której złożymy urnę z prochami Dzieci w grobie-pomniku. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
8. W sobotę 15 października Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na doroczny odpust ku czci św. Kaspra de Buffalo, którego relikwie peregrynowały po naszej parafii. Początek spotkania modlitewnego w naszej świątyni o godz. 15.00. O 17.00 agapa w auli domu parafialnego. Program spotkania znajdziemy w Szczęść Boże. Zapraszamy na spotkanie członków, sympatyków i parafian.
9. W najbliższą sobotę 15 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy włącznie.
10. Za tydzień w niedzielę przypada 44 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Bogu w naszych modlitwach za dar św. Jana Pawła II.
11. Również za tydzień obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski. Po Mszach św. w całej Polsce odbywać się będzie zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
12. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
13. W poniedziałek 17 października organizujemy V Bieg i Marsz Papieski. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.45 przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły. Więcej informacji na plakatach.
14. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian w ramach swojej działalności tworzy sekcję szachów. Pierwsze spotkanie już w poniedziałek 17 października o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zapraszamy chętnych począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zajęcia prowadzić będzie instruktor Zbigniew Bieńkowski.
15. Trwa modlitwa różańcowa. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
• dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
• dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
• dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejają do specjalnych książeczek otrzymanych po Mszy św. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. W drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia, w piątki, losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Na zakończenie października rozlosowane zostaną figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
16. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
17. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
18. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
19. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
20. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.
21. Zachęcamy do zapisania się do grupy ministranckiej, scholi, zespołu muzycznego, chóru parafialnego i grupy młodzieżowej Na Maksa.
22. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
23. W Szczęść Boże znajduje się List Episkopatu Polski przeznaczony na Dzień Papieski, który dzisiaj słyszeliśmy.
24. Zachęcamy również do zabrania najnowszego nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy stepujące artykuły „Medjugorje, co wiemy do tej pory. Konfesjonał świata”, „Świat zawierzony Bożemu Miłosierdziu” i artykuł „Abp Zygmunt Szczęsny Feliński, patron na trudne czasy”. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
25. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania nowej publikacji, którą wydała nasza parafia poświęconej wybranym objawieniom Maryjnym z całego świata, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie naszych antresol. Mamy również możliwość nabywania publikacji Kolorowe Święte – to kolorowanka dla dzieci.
26. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś osoby ze Społecznego Komitetu Budowy Kościoła w Parafii św. Ojca Pio zbierać będą po Mszach św. ofiary do puszek na budowę kościoła.
27. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to