Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 9 września 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 9 września 2018 r.
przez

23 Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dziś gościmy w naszej parafii Siostry Benedyktynki z Sierpca. Dziękujemy za przybycie do naszej parafii, modlitwę oraz za Słowo, które Siostry skierują do nas. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś po każdej Mszy św. Siostry zbierać będą ofiary do puszek na potrzeby zakonu.
2. Dziś o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych dla uczniów z przedszkoli i klas pierwszych.
3. Dziś XIII Dożynki Gminne w Siedlinie. Dożynki rozpoczną się Mszą św. o godz. 13.00.
4. W czwartek o godz. 16.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.
5. W piątek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
6. Spełniając prośbę Ojca Świętego Biskup Płocki Piotr Libera wyznaczył piątek 14 września br. w diecezji płockiej dniem postu i pokuty za „cierpienie wielu nieletnich z powodu wykorzystywania seksualnego, władzy i sumienia przez osoby duchowne i świeckie”. Chcemy w tym dniu modlić się także za tych, którzy porzucili stan kapłański lub zakonny. W tym dniu o godz. 19.00 w naszej świątyni odbędzie się specjalne nabożeństwo pokutne z udziałem wszystkich kapłanów dekanatu Płońsk Północ. Na nabożeństwo zapraszamy również parafian.
7. W najbliższą niedzielą 16 września rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Triduum rozpocznie roczne przygotowanie przed Pierwszą Komunią św., Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnym i Bierzmowaniem. W niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci z klas III przed I Komunią św.
8. Trwają zapisy na XXXV Diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci i Młodzieży do Rostkowa i Przasnysza – miejsca narodzin i chrztu św. Stanisława Kostki. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę 15 września. Wyjazd autokaru z przed kościoła: z dziećmi o godz. 9.00, zaś z młodzieżą o 15.30. Koszt wyjazdu (opłata za autokar i za materiały pielgrzymkowe) wynosi 15.00 zł. Zapisy u księży i katechetów.
9. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w parafii św. Michała. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
10. W niedzielę 23 września w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XVIII Masowy Rajd Rowerowy do Lisewa ze Świętym Janem Pawłem II, połączony z Festynem w Lisewie. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach.
11. W kancelarii parafialnej możemy zamawiać Msze św. na przyszły rok.
12. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich o godz. 19.00.
13. Ksiądz Andrzej zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkania dla kandydatów i ministrantów w soboty o godz. 10.00.
14. Do księdza Roberta mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholii dziecięcej. Mile widziane są również osoby dorosłe grające na różnych instrumentach.
15. Do ks. Radosława i p. Anny Koźniewskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w Zespole Muzycznym.
16. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
17. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
18. Ks. Radosław prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
19. Harcerzami opiekować się będzie ks. Radosław. Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Radosława, aby uzgodnić plan pracy.
20. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek o godz. 19.00. Ta grupą modlitewną opiekuje się ks. Robert.
21. Ks. Wojciech opiekować się będzie wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
22. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Spotkania prowadzi ks. Radosław.
23. Ks. Radosław opiekować się będzie również Oazą. Spotkania w każdy piątek o 19.00 w domu parafialnym.
24. W zakrystii możemy odbierać formularze deklaracji przed Bierzmowaniem, które będą składane we wtorek 18 września, na nabożeństwie o godz. 18.00.
25. W niedzielę 16 września organizujemy wyjazd na Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej do Sierpca. Wyjazd o godz. 8.30. Powrót ko. 14.30. Koszt wyjazdu 20 zł. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
26. Dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymują pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejają do specjalnych książeczek, które dzisiaj po Mszy św. możemy zabrać przy ołtarzu. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane będą przed Mszą św. o godz. 12.30. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św.
27. Przez 3 niedziele, począwszy od dziś po Mszy św. o godz. 16.00 w parafii św. Michała odbędzie się 5 jubileuszowy Festiwal organowy. Więcej informacji o festiwalu na tablicy ogłoszeń.
28. W 50 rocznicę powstania Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce jubileuszowej na Jasną Górę w dniach 6-7 października 2018 r. Więcej informacji w Szczęść Boże.
29. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 20-27 lutego 2018 r. Koszt pielgrzymki 1090 $. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Przy zapisie wpłacamy 1000 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na miesiąc przed wylotem.
30. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci i młodzieży. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
31. Od Pierwszej niedzieli września w każdym numerze Szczęść Boże ukazują się artykuły poświecone historii Kościoła w Polsce. Zachęcamy do lektury.
32. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
33. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Duchowi św., świadectwo siostry Hernandes o ostatnich chwilach życia franciszkańskich męczenników zamordowanych w Peru: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka oraz świadectwa nawróceń. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
34. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
35. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajduje się zachęta ks. Biskupa Piotra Libera do wzięcia udziału w dożynkach. Zachęcam do lektury.
36. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolników na 2019 r. w cenie 25 zł.
37. Za tydzień po Mszach św. zbierane będą ofiary na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
38. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to