Ogłoszenia – Uroczystość Bożego Narodzenia

Ogłoszenia - Uroczystość Bożego Narodzenia
przez

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
25.12.2019 r.

1. Przeżywając radość, z narodzenia Zbawiciela oraz wpatrując się w pokój i ciszę Betlejemskiej Groty, pragnę złożyć parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Niech światło betlejemskiej nocy budzi nadzieję przepełniającą naszą często trudną codzienność. Niech umacnia naszą Wiarę. Przyjmijmy odważnie całym sercem prawdę o Bożym Narodzeniu i Odkupieniu. Uwierzmy Chrystusowi, który dokonuje naszego zbawienia w Kościele. Głębokiej radości i odważnego przyjęcia
2. Przy tej miłej okazji serdecznie dziękuję za wszelką pomoc – duchową i materialną tak życzliwie okazywaną w całym roku. To dzięki waszemu otwartemu na dobro sercu mogliśmy zbudować Dróżkę Różańcową oraz kontynuować prace wewnątrz oraz na zewnątrz świątyni. Bóg zapłać.
3. W tym Uroczystym dniu składam podziękowanie za przygotowanie tej uroczystości.
• dziękuję księdzu Pawłowi, Odnowie w Duchu Świętym wraz z pracownikami kościelnymi za przygotowanie Żłóbka i wystroju naszej świątyni
• dziękujemy za ofiarowanie choinek Państwu Monice i Adamowi Giżyńskim z Kozimin Starych oraz Panu Grzegorzowi Gburzyńskiemu za ich przewiezienie
• dziękuję organizatorom Żywej Szopki oraz rolnikom za wypożyczenie zwierząt i ofiarowanie strawy dla zwierząt
• dziękuję Chórowi Parafialnemu i Zespołowi Muzycznemu Effatha i Scholi Magnifiacat za śpiew w czasie czuwania i Pasterek.
• dziękuję dzieciom za stroje i zaangażowanie się w czasie pasterki o godz. 20.00
• dziękuję Służbie Liturgicznej oraz Lektorom za przygotowanie i przeprowadzenie liturgii Bożonarodzeniowej.
4. Dziękuję wszystkim instytucjom, szkołom, stowarzyszeniom i organizacjom za przesłane życzenia dla naszej parafii. Pełny ich wykaz znajdzie się w naszym czasopiśmie Szczęść Boże. Dziękuję za pamięć i złożone życzenia. Obiecujemy modlitwę w intencji tych, którzy o nas pamiętają i nam dobrze życzą.
5. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy tak licznie gromadzicie się w Uroczystość Bożego Narodzenia doceniając wagę tych świąt.

6. W I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.00, która jest odwołana.
7. Zachęcamy do obejrzenia Żywej Szopki, która czynna będzie do 06 stycznia w godz. 8.00 – 20.00. Przybywajmy całymi rodzinami.
8. W II Dzień Świąt usłyszymy List Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a taca przeznaczona zostanie na potrzeby uczelni kształcącej kapłanów.
9. W NAJBLIŻSZĄ Niedzielę w Uroczystość Świętej Rodziny przeżywać będziemy Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich. Prosimy, aby małżonkowie w tę niedzielę usiedli razem w ławkach.
10. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie i na Bałkany od 26 kwietnia do 04 maja. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże. Zapisy u ks. proboszcza i kancelarii parafialnej.
11. Na stolikach za ławkami możemy nabyć nasz parafialny kalendarz na 2020 r. z ważnymi informacjami.
12. W kruchcie naszej świątyni znajdziemy różne książki religijne oraz modlitewniki. Niech one posłużą do dobrego przezywania naszej wiary.
13. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. Koszt podwójnego świątecznego numeru Gościa Niedzielnego wynosi 10 zł.
14. ŻYCZENIA KSIĘDZA BISKUPA MIROSŁAWA MILEWSKIEGO NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I NOWY ROK
Kochani Bracia i Siostry! W kończącym się roku, w którym w naszym Kościele przeżywaliśmy 20. rocznicę beatyfikacji Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników: abp. Nowowiejskiego i bp. Wetmańskiego, składamy głęboki pokłon przed Dzieciątkiem Jezus.
Niech wielka tajemnica wiary o Synu Bożym, który przyniósł na świat miłość i pokój przenika Wasze życie, daje duchową siłę w przezwyciężaniu codziennych trudności i napełnia nadzieją. Z całego serca życzę Wam Kochani opieki oraz wstawiennictwa Świętej Rodziny. Niech życie Maryi i Józefa będzie najważniejszym drogowskazem każdego dnia. Zapewniam o mojej modlitwie i z serca błogosławię: w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego!
Płock, Narodzenie Pańskie A.D. 2019 † Mirosław Milewski

Udostępnij to