OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2022 r. – Pasterka

OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2022 r.  - Pasterka
przez

1. Przeżywając czas Bożego Narodzenia, stajemy wobec niezgłębionej tajemnicy Miłości objawiającej się nam w Jezusie Chrystusie, naszej JEDYNEJ NADZIEI.
Życzymy, by BLASK MIŁOŚCI bijący z Betlejemskiej Groty oświetlał drogi naszego życia i łączył wszystkich w adoracji Bożego Dzieciątka. Niech Maryja pomaga nam otwierać serca na EMMANUELA, który przyjął nasze ciało, aby dzielić z nami drogę ziemskiego życia. Idźmy razem z Jezusem, prowadząc do Niego również drugiego człowieka. Z tymi życzeniami płynie również modlitwa zanoszona przez duszpasterzy.
2. Życzenia dla naszej parafii przesłał również Biskup Płocki Szymon Stułkowski. Pełny tekst życzeń znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
3. Przy tej miłej okazji serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc – duchową i materialną tak życzliwie okazywaną w całym roku..
4. W tym Uroczystym dniu składamy podziękowanie za przygotowanie tej uroczystości:
• dziękujemy księdzu Piotrowi, Odnowie w Duchu Świętym, Skautom Europy oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania wraz z pracownikami kościelnymi za przygotowanie Żłóbka i wystroju naszej świątyni
• dziękujemy za ofiarowanie i przewiezienie choinek: Nadleśnictwu, Monice i Adamowi Giżyńskim, Jerzemu Bałdydze i Grzegorzowi Gburzyńskiemu
• dziękuję organizatorom Żywej Szopki: firmie elektrycznej p. Edwarda Januszewskiego, Kamili Wysockiej – Łoniewskiej, Tomaszowi Górskiemu, strażakom z Kownat, Wojciechowi Śmietanowskiemu Tomaszowi Niewiadomskiemu , Dariuszowi Serwachowi i Jerzemu Machajowi.
• dziękujemy Chórowi Parafialnemu, Zespołowi Muzycznemu Effatha i Scholi Magnifiacat za śpiew w czasie czuwania i Pasterek.
• dziękujemy ks. Marcinowi i dzieciom za stroje i zaangażowanie się w czasie pasterki o godz. 20.00
• dziękujemy Służbie Liturgicznej oraz Lektorom za przygotowanie i przeprowadzenie liturgii Bożonarodzeniowej.
5. Zgodnie z rozpoczętą trzy lata temu tradycją, społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego udekorowała choinkę przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Dziękujemy za to dzieło.
6. Dziękujemy wszystkim instytucjom, szkołom, stowarzyszeniom i organizacjom za przesłane i przekazane życzenia dla naszej parafii. Pełny ich wykaz znajdzie się w naszym czasopiśmie Szczęść Boże. Dziękuję za pamięć i złożone życzenia. Obiecujemy modlitwę w intencji tych, którzy o nas pamiętają i nam dobrze życzą.
7. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy tak licznie gromadzicie się w Uroczystość Bożego Narodzenia doceniając wagę tych świąt.
8. W I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.00, która jest odwołana. Jutro również nie będzie Mszy św. o godz. 7.0 rano.
9. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo dziękczynno błagalne przed Najświętszym Sakramentem za szczęśliwe przeżycie i Bożą opiekę w roku, który się kończy.
10. W najbliższą sobotę organizowany jest wyjazd na czuwanie sylwestrowo – noworoczne na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 12.00 i powrót w Nowy Rok również o 12.00. Więcej informacji o wyjeździe oraz możliwość zapisu na tablicy na zewnątrz świątyni.
11. Zachęcamy do obejrzenia Żywej Szopki, która czynna będzie do 06 stycznia w godz. 8.00 – 20.00. Przybywajmy całymi rodzinami.
12. Jutro w II Dzień Świąt usłyszymy List Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a taca przeznaczona zostanie na potrzeby uczelni kształcącej kapłanów.
13. W najbliższą Niedzielę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00, która jest odwołana.
14. W niedzielę 8 stycznia o godz. 15.30 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Noworoczny zatytułowany Święci w wykonaniu Marcina Stycznia z Zespołem.
15. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie i na Bałkany od 28 kwietnia do 06 maja przyszłego roku. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże. Zapisy u ks. proboszcza.
16. Na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni możemy nabywać modlitewniki i czasopisma katolickie oraz nasz parafialny kalendarz na 2023 r. z ważnymi informacjami.
17. Po zakończeniu Mszy św. osoby, które przeżywają rekolekcje Oddanie 33 proszone są o podejście do ołtarza, aby odebrać od kapłanów Akty oddania się Matce Bożej. Prosimy, aby z podpisanymi Aktami przybyć w Nowy Rok na dowolne Nabożeństwo. W czasie Mszy św. Akty zostaną złożone na ołtarzu, a po Komunii św. Akt zostanie odczytany i przekazany właściwej osobie.

 

 

Udostępnij to