OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA 09 kwietnia 2023 r.

OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA 09 kwietnia 2023 r.
przez

Rok A – I Dzień Świąt
1. W imieniu Księży pracujących w naszej parafii oraz własnym, Drogim Parafianom i Gościom, życzę doświadczenia obecności Jezusa Zmartwychwstałego, który przychodzi w sam środek naszej codzienności. Niech Jego powitanie „Pokój Wam” dotknie tego wszystkiego co smutne, przepełnione lękiem, zamknięciem i przemieni to w radość odwagę i wolność. Niech Jezus Zmartwychwstały obdarzy nas zdrowiem i Bożym Błogosławieństwem.
2. Dziękuję Ministrantom, Odnowie w Duchu Świętym, Młodzieży, Skautom Europy, Strażakom z Kownat i Płońska oraz osobom indywidualnym za pełnienie straży przy Ołtarzu Wystawienia i Grobie Pana Jezusa oraz biorącym udział w dzisiejszej Rezurekcji.
3. Dziękuję księdzu Piotrowi, Skautom Europy, ministrantom i młodzieży wraz z panem kościelnym za przygotowanie Grobu oraz Ołtarza Wystawienia.
4. Dziękuję księżom, Służbie liturgicznej, chórowi oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Nabożeństw Wielkotygodniowych.
5. Dziękuję Wam wszystkim Siostry i Bracia, którzy tak licznie gromadziliście się adorując Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia i w Grobie oraz przybywając na Nabożeństwa Triduum Paschalnego.
6. Dziękuję Asyście procesyjnej i dziewczynkom sypiącym kwiatkami.
7. Dziękuję za modlitwę oraz ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
8. W tym uroczystym dniu dziękuję Parafianom oraz tym wszystkim, którzy okazywali oraz wciąż okazują życzliwość dla naszej Parafii i jej duszpasterzy.
9. Dziękuje urzędom, instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom indywidualnym za przekazane i przesłane życzenia dla naszej wspólnoty parafialnej. Pełny wykaz składających życzenia znajduje się w Szczęść Boże.
10. Dzisiaj i jutro odwołana jest Msza św. o godz.19.00.
11. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, usłyszymy List Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku a taca przeznaczona zostanie na uczelnię kształcących duchownych.
12. W czwartek 13 kwietnia zapraszamy wszystkich wiernych na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do północy w intencji kapłanów i licznych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii, diecezji, Ojczyzny i Kościoła Powszechnego.
13. W najbliższą sobotę w naszej świątyni o godz. 15.30 nasi bracia grekokatolicy przeżywać będą Wigilię Paschalną.
14. W najbliższą niedzielę wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie dzieła dobroczynne.
15. Za tydzień po o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas III przed Pierwszą Komunią św.
16. W kwietniu w naszej parafii odbędą się warsztaty zatytułowane Przebaczenie uzdrawiająca moc. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w Szczęść Boże.
17. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na loterię fantową w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
18. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiamy każdego dnia o godz. 15.00.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich i innych publikacji służących pogłębieniu naszej wiary.
20. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w całości poświęcony św. Janowi Pawłowi II w związku z rzekomymi oskarżeniami.
21. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to