OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA
przez

1. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. W imieniu Księży pracujących w naszej parafii oraz własnym, Drogim Parafianom i Gościom, życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
2. W tym Uroczystym dniu życzenia dla naszej parafii przesłał również Biskup Płocki. Pełny tekst życzeń znajduje się w Szczęść Boże.
3. Dziękuję Ministrantom, Kołom Żywego Różańca, Odnowie w Duchu Świętym, Młodzieży, Harcerzom, Strażakom z Płońska i Kownat oraz osobom indywidualnym za pełnienie straży przy Ołtarzu Wystawienia i Grobie Pana Jezusa oraz biorącym udział w dzisiejszej Rezurekcji.
4. Dziękuję księdzu Robertowi za przygotowanie Grobu oraz Ołtarza Wystawienia.
5. Dziękuję Chórowi i Zespołowi Effatha za śpiew w czasie Triduum Paschalnego.
6. Dziękuję księżom oraz Służbie liturgicznej oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Nabożeństw Wielkotygodniowych.
7. Dziękuję Asyście Procesyjnej oraz dziewczynkom za udział w Procesji Rezurekcyjnej.
8. Dziękuję Młodzieżowej Orkiestrze Con Grazia za występ w czasie Mszy św. Rezurekcyjnej.
9. Dziękuję Wam wszystkim Siostry i Bracia, którzy tak licznie gromadziliście się adorując Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia i w Grobie oraz przybywając na Nabożeństwa Triduum Paschalnego.
10. Dziękuję za modlitwę oraz ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
11. W tym uroczystym dniu dziękuję Parafianom oraz tym wszystkim, którzy okazywali oraz wciąż okazują życzliwość dla naszej Parafii i jej duszpasterzy.
12. Dziękuje urzędom, instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom indywidualnym za przekazane i przesłane życzenia dla naszej wspólnoty parafialnej. Pełny wykaz składających życzenia znajduje się w Szczęść Boże.
13. Dzisiaj i jutro odwołana jest Msza św. o godz.19.00.
14. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, usłyszymy List Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku a taca przeznaczona zostanie na uczelnię kształcących duchownych.
15. Jutro o godz. 13.45 Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich.
16. W Wspólnota Młodzieżowa “Na Maxa” zaprasza już w najbliższy piątek o godz. 19.00 na spotkanie otwarte. Tym razem w naszej wspólnocie będziemy gościć Bartka Krakowiaka, podróżnika znanego min. w wyprawy “Z buta do Maryi”. Zaproszenie adresujemy do każdego, a miejscem naszego spotkania będzie kościół parafialny
17. W najbliższą niedzielę wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie dzieła dobroczynne.
18. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
19. Jasnogórska Rodzina Różańcowa serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Kalisza – do Sanktuarium św. Józefa w dniu 4 maja br. Więcej informacji o pielgrzymce i możliwości zapisu w Szczęść Boże.
20. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
21. W kancelarii parafialnej lub zakrystii możemy składać fanty na loterię fantową w czasie festynu, który odbędzie się 9 czerwca.
22. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
23. Rozpoczęliśmy również zbiórkę odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie również na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są obok pojemników z makulaturą.
24. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Zgłoszenia u Pani Ewy Szymańskiej.
25. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiamy każdego dnia o godz. 15.00.
26. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru czasopisma Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się w kruchcie naszej świątyni i na stolikach za ławkami.

PROBOSZCZ

Udostępnij to