OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA
przez

04 kwietnia 2021 r. Rok B
1. Siostry i Bracia! To już drugie Święta Wielkanocne w dobie pandemii. Za nami bardzo ciężki rok. Wiele bolesnych rozstań, lęków i samotności. Wiele też jednak dobra, które człowiek daje człowiekowi. Tego w ostatnim czasie doświadczyłem sam osobiście i nasza parafia. Serdecznie dziękujemy. Niech nadzieja nie słabnie w sercach – i tych świętujących Wielkanoc, i w tych nieświętujących. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, w imieniu Księży pracujących w naszej parafii oraz własnym, Drogim Parafianom i Gościom, życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły optymizm i nadzieję na szybkie zakończenie pandemii, którą przeżywamy. Niech Zmartwychwstały Jezus da nam siły do znoszenia tego niełatwego czasu i przemieni naszą obawę w radosne dziękczynienie. Miejmy wszyscy wiarę, że jesteśmy w rękach kochającego nas Ojca.

2. Dziękuję Ministrantom, Kołom Żywego Różańca, Odnowie w Duchu Świętym, Młodzieży, Harcerzom, Strażakom z Płońska i Kownat oraz osobom indywidualnym za pełnienie straży przy Ołtarzu Wystawienia i Grobie Pana Jezusa oraz biorącym udział w dzisiejszej Rezurekcji.
3. Dziękuję księdzu Pawłowi i Odnowie w Duchu Świętym wraz z pracownikami kościelnymi za przygotowanie Grobu oraz Ołtarza Wystawienia.
4. Dziękuję księżom oraz Służbie liturgicznej oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Nabożeństw Wielkotygodniowych.
5. Dziękuję Wam wszystkim Siostry i Bracia, którzy mimo pandemii i zagrożeń gromadziliście się adorując Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia i w Grobie oraz przybywając na Nabożeństwa Triduum Paschalnego.
6. Dziękuję za modlitwę oraz ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
7. W tym uroczystym dniu dziękuję Parafianom oraz tym wszystkim, którzy okazywali oraz wciąż okazują życzliwość dla naszej Parafii i jej duszpasterzy.
8. Dziękuje urzędom, instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom indywidualnym za przekazane i przesłane życzenia dla naszej wspólnoty parafialnej. Pełny wykaz składających życzenia znajduje się w Szczęść Boże.
9. Dzisiaj i jutro odwołana jest Msza św. o godz.19.00.
10. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, usłyszymy List Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku a taca przeznaczona zostanie na uczelnię kształcących duchownych.
11. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
12. W najbliższą sobotę przypada 81 rocznica Zbrodni Katyńskiej i 11 Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele św. Michała.
13. W najbliższą niedzielę wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie dzieła dobroczynne.
14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III oraz rodziców przed Pierwszą Komunią św.
15. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
16. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiamy każdego dnia o godz. 15.00.
17. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
18. Nasza parafia w ostatnich dniach wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
19. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny najnowszy numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Wielkanocy i Uroczystości Bożego Miłosierdzia. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
20. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się poświęcony Wielkanocy i Uroczystości Bożego Miłosierdzia. Znajdziemy tam również wiele świadectw.
21. Zarządzeniem Ministra Zdrowia od soboty 27 marca we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 20 m kw. powierzchni świątyni. W naszym przypadku, to 48 osób. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości. Komunia św. na rękę udzielana jest przy celi św. Maksymiliana. Komunię św. przyjmujemy na lewą rękę, a prawą ręką bezpośrednio przy kapłanie spożywamy. Przypominamy również byśmy zwrócili uwagę na to, aby na naszych dłoniach nie pozostały okruszyny Komunii św., które należy również spożyć. W tym trudnym okresie możemy również uczestniczyć we Mszy św. w sali teatralnej i w korytarzach obok, gdzie może przebywać 20 osób. Tam też będzie udzielana Komunia św. W tym Uroczystym dniu życzenia dla naszej parafii przesłał również Biskup Płocki. Pełny tekst życzeń znajduje się w Szczęść Boże.
22. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to