OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA
przez

17 kwietnia 2022 r. Rok C
1. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, gdy trwa wojna w Ukrainie i zagrożony jest pokój na świecie, w imieniu Księży pracujących w naszej parafii oraz własnym, Drogim Parafianom i Gościom, życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły optymizm i nadzieję na szybkie zakończenie wojny. Niech Zmartwychwstały Jezus daje siły mieszkańcom umęczonej Ukrainy oraz nam, którzy solidaryzujemy się z cierpiącymi przez różne formy pomocy począwszy od modlitwy poprzez konkretną pomoc materialną. Miejmy wszyscy wiarę, że jesteśmy w rękach kochającego nas Ojca.
2. Życzenia dla naszej parafii przesłał również Biskup Płocki Piotr Libera. Pełny tekst życzeń znajduje się w Szczęść Boże.
3. Dziękuję Ministrantom, Kołom Żywego Różańca, Odnowie w Duchu Świętym, Młodzieży, Harcerzom, Strażakom z Płońska i Kownat oraz osobom indywidualnym za pełnienie straży przy Ołtarzu Wystawienia i Grobie Pana Jezusa oraz biorącym udział w dzisiejszej Rezurekcji.
4. Dziękuję księdzu Pawłowi i Odnowie w Duchu Świętym wraz z pracownikami kościelnymi za przygotowanie Grobu oraz Ołtarza Wystawienia.
5. Dziękuję księżom oraz Służbie liturgicznej oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Nabożeństw Wielkotygodniowych.
6. Dziękuję Wam wszystkim Siostry i Bracia, którzy w tym trudnym czasie tak licznie gromadziliście się adorując Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia i w Grobie oraz przybywając na Nabożeństwa Triduum Paschalnego.
7. Dziękuję za modlitwę oraz ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
8. W tym uroczystym dniu dziękuję Parafianom oraz tym wszystkim, którzy okazywali oraz wciąż okazują życzliwość dla naszej Parafii i jej duszpasterzy.
9. Dziękuje urzędom, instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom indywidualnym za przekazane i przesłane życzenia dla naszej wspólnoty parafialnej. Pełny wykaz składających życzenia znajduje się w Szczęść Boże.
10. Dzisiaj i jutro odwołana jest Msza św. o godz.19.00.
11. Dziś dzień swojego patrona obchodzi ks. Robert Bessert, a w najbliższą sobotę Ks. Wojciech Ciemerych i ks. Wojciech Czajkowski. Życzymy księżom Bożego Błogosławieństwa w życiu osobistym, kapłańskim oraz w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii. Pamiętajmy także o Nich w naszych modlitwach.
12. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, usłyszymy List Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku a taca przeznaczona zostanie na uczelnię kształcących duchownych.
13. Z soboty 23 na 24 kwietnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku odbędzie się spotkanie modlitewne zatytułowane Noc Walki o Błogosławieństwo dl Polski. Więcej informacji o spotkaniu na plakatach.
14. W najbliższą niedzielę wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie dzieła dobroczynne.
15. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
16. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 21 maja 2022 na XXVI Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Zapisy i wszelkie informacje pod nr 698 675 036.
17. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
18. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiamy każdego dnia o godz. 15.00.
19. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
20. Na stolikach za ławkami znajduje się czasopisma i publikacje katolickie.
21. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to