OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA
przez

31 marca 2023 r. Rok B
32
1. ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO 2024
Przeżywając z wiarą Święta Wielkanocne uczestniczymy w „eksplozji” życia. Jezus przechodzi przez mękę, przez śmierć i złożenie do grobu, by wreszcie doświadczyć wskrzeszenia z martwych. On zabity i pogrzebany żyje, zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Dla nas to szczególny czas, by dziękować Bogu za życie własne i życie innych ludzi. Dnia 20 marca papież Franciszek powiedział do nas Polaków: Myśląc o waszej Ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych.
Życzę Wam i sobie, byśmy umieli być wdzięczni za dar życia! Niech zmartwychwstały Chrystus nas błogosławi i prowadzi do pełni życia! Drogie Siostry i Drodzy Bracia! Cieszę się, że w styczniu zebraliśmy na tacę prawie 500 000 złotych na wsparcie budowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Bardzo dziękuję Wam za te hojne ofiary. Modlę się za Was i o modlitwę proszę! † Szymon Stułkowski, Biskup Płocki
2. Do życzeń księdza Biskupa dołączamy równiej nasze najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy
3. Dziękuję Ministrantom, Kołom Żywego Różańca, Odnowie w Duchu Świętym, Młodzieży, Harcerzom, Strażakom z Kownat i Płońska oraz osobom indywidualnym za pełnienie straży przy Ołtarzu Wystawienia i Grobie Pana Jezusa oraz biorącym udział w dzisiejszej Rezurekcji.
4. Dziękuję księdzu Piotrowi, Skautom Europy, ministrantom, kandydatom do Bierzmowania i młodzieży z płońskich szkół średnich za przygotowanie Grobu oraz Ołtarza Wystawienia.
5. Dziękuję ks. Marcinowi oraz całej Służbie Liturgicznej przygotowanie i przeprowadzenie Triduum Paschalnego.
6. Dziękuję pozostałym kapłanom, szafarzom, chórowi, Zespołowi Muzycznemu Effatha oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Nabożeństw Wielkotygodniowych.
7. Dziękuję Wam wszystkim Siostry i Bracia, którzy tak licznie gromadziliście się adorując Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia i w Grobie oraz przybywając na Nabożeństwa Triduum Paschalnego.
8. Dziękuję Asyście procesyjnej i dziewczynkom sypiącym kwiatkami.
9. Dziękuję za modlitwę oraz ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
10. W tym uroczystym dniu dziękuję Parafianom oraz tym wszystkim, którzy okazywali oraz wciąż okazują życzliwość dla naszej Parafii i jej duszpasterzy.
11. Dziękuje urzędom, instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom indywidualnym za przekazane i przesłane życzenia dla naszej wspólnoty parafialnej. Pełny wykaz składających życzenia znajduje się w Szczęść Boże.
12. Dzisiaj i jutro odwołana jest Msza św. o godz.19.00.
13. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, usłyszymy List Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku a taca przeznaczona zostanie na uczelnię kształcących duchownych.
14. We wtorek po Mszy św. godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny i o potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci. .
15. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
16. W czwartek z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkich ministrantów i ich rodziców. Msza św. będzie sprawowana w ich intencji.
17. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
18. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30. W Szczęść Boże umieściliśmy obietnice dane tym, którzy obchodzić będą 9 pierwszych piątków miesiąca.
19. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i różaniec wynagradzający. W Szczęść Boże znajdziemy informacje dotyczące Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, o które to nabożeństwo prosiła nas Maryja w Fatimie.
20. W sobotę od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
21. W najbliższą niedzielę wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie dzieła dobroczynne.
22. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. Od godz. 17.00 adoracja wspólna i procesja eucharystyczna. Prosimy o obecność asystę i dziewczynki do sypania kwitkami.
23. We wtorek 9 kwietnia o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie przed XVII Festynem Rodzin, który odbędzie się 16 czerwca. Na spotkanie zapraszamy członków Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, organizacji istniejących przy naszej parafii oraz rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różnych grupach m.in. ministranci, schola i inne. Zapraszamy organizacje i stowarzyszenia istniejące przy naszej parafii.
24. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na loterię fantową, które możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
25. W naszej parafii odbędą się warsztaty zatytułowane „Zraniona miłość”. Warsztaty w dniach od 12 do 14 kwietnia br. Więcej informacji o warsztatach i możliwość zapisu na plakatach i na fb-u.
26. W dniach 15 – 23 lipca 2024 organizujemy kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Koszt pobytu 1900 zł. Cena zawiera: zakwaterowanie w Pensjonacie Gawra w Lesku (wyżywienie + nocleg), przejazd autokarem, bilety do zwiedzanych obiektów i atrakcji. W programie: zwiedzanie Zapory na Solinie, przejazd gondolami nad Soliną, Ogród Biblijny w Myczkowicach, Park miniatur cerkwi i kościołów drewnianych, bieszczadzkie drezyny rowerowe, bieszczadzka kolejka leśna, Komańcza, wędrówki po górach z przewodnikiem: Połonina Wetlińska i Tarnica i wiele innych. Więcej informacji dotyczących wyjazdu możemy znaleźć na facebooku wpisując Bieszczady z Maksymilianem 2024. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 zł. Ilość miejsc ograniczona.
27. Planujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 21 września 02 października.. Koszt pielgrzymki wynosi 6240 zł i 170 euro. Dla stałych klientów koszt wynosi 5930 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1500 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
28. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
29. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiamy każdego dnia o godz. 15.00.
30. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
31. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł p. Małgorzaty Jatkowskiej: „Kultura rodzinna ”. Zachęcamy do lektury.
32. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy następujące artykuły: O Zmartwychwstaniu, O Bożym Miłosierdziu, Rodzina szkołą modlitwy i wiele innych ciekawych artykułów oraz świadectwa nawróceń
33. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to