OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA
przez

1. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. W imieniu Księży pracujących w naszej parafii oraz własnym, Drogim Parafianom i Gościom, życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
2. W tym Uroczystym dniu życzenia dla naszej parafii przesłał również Biskup Płocki. Pełny tekst życzeń znajduje się w Szczęść Boże.
3. Dziękuję Ministrantom, Kołom Żywego Różańca, Odnowie w Duchu Świętym, Młodzieży, Harcerzom oraz Strażakom z Płońska i Kownat za pełnienie straży przy Ołtarzu Wystawienia i Grobie Pana Jezusa oraz biorącym udział w dzisiejszej Rezurekcji.
4. Dziękuję księżom: Waldemarowi i Robertowi za przygotowanie Grobu oraz Ołtarza Wystawienia.
5. Dziękuję Chórowi i Zespołowi Effatha za śpiew w czasie Triduum Paschalnego.
6. Dziękuję ks. Wojciechowi i ks. Waldemarowi Służbie liturgicznej oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Nabożeństw Wielkotygodniowych.
7. Dziękuję Asyście Procesyjnej oraz dziewczynkom za udział w Procesji Rezurekcyjnej.
8. Dziękuję Wam wszystkim Siostry i Bracia, którzy tak licznie gromadziliście się adorując Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia i w Grobie oraz przybywając na Nabożeństwa Triduum Paschalnego.
9. Dziękuję za modlitwę oraz ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
10. W tym uroczystym dniu dziękuję Parafianom oraz tym wszystkim, którzy okazywali oraz wciąż okazują życzliwość dla naszej Parafii i jej duszpasterzy.
11. Dziękuje urzędom, instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom indywidualnym za przekazane i przesłane życzenia dla naszej wspólnoty parafialnej. Pełny wykaz składających życzenia znajduje się w Szczęść Boże.
12. Siostry i Bracia! Cieszymy się ze Zmartwychwstania Pańskiego, ale do radości Paschalnej dołączamy jeszcze jedną radość. Wczoraj otrzymaliśmy informację, że dzięki naszym ofiarom w Kamerunie zakończono budowę studni głębinowej MAKSYMILIAN, a jej inauguracja nastąpiła w Niedzielę Palmową. Dla mieszkańców Kamerunu wypłynęło źródło życia. Ofiary pochodziły ze zbiórki makulatury, którą prowadzimy od kilku lat oraz z ofiar darczyńców m.in. Ks. Biskupa Piotra Libery. Dziękujemy za to dzieło. Od wtorku zbierać będziemy środki na budowę kolejnej studni. Zdjęcia z uroczystości w Kamerunie znajdziemy na stronie internetowej, fb-u i za tydzień w Szczęść Boże.
13. Dzisiaj i jutro odwołana jest Msza św. o godz.19.00.
14. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Usłyszymy List Konferencji Episkopatu Polski w związku z 100 rocznicą powstania KUL. Taca przeznaczona zostanie na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
15. Jutro o godz. 13.45 Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich.
16. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
17. W sobotę o godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. do chorych w ich domach.
18. W najbliższą niedzielę wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie dzieła dobroczynne.
19. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III oraz rodziców przed Pierwszą Kom. św.
20. Nieformalna Grupa Teatralna „Na deskach” zaprasza na dramat pt. „Drabina”. Premiera 8 kwietnia 2018 roku o godz. 16.00 w sali widowiskowej kościoła parafii św. Maksymiliana w Płońsku. Bilety na spektakl dostępne wyłącznie w zakrystii parafialnej u ks. Radka.
21. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Płońsku zaprasza na happening pod nazwą „ Nie potrzebujemy słów, żeby ze sobą rozmawiać”, który odbędzie się 06 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. O godz. 10.00 sprzed naszego kościoła rozpocznie się Niebieski Marsz ulicami Płońska. Więcej informacji o happeningu na plakacie na zewnątrz świątyni i na stronie internetowej ośrodka.
22. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się w kruchcie naszej świątyni i na stolikach za ławkami.

Proboszcz

Udostępnij to