UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2021 r.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2021 r.
przez
 1. Siostry i Bracia. Bóg w swojej łaskawości pozwolił nam wszystkim doczekać świąt Bożego Narodzenia.
  Dla nas wszystkich to szczególne i jakże potrzebne święta, gdy w sercach niepokój o nasze i naszych bliskich zdrowie. Tym bardziej swój wzrok kierujemy do Żłóbka, do Betlejemskiej Groty i zwracamy się do Boga o ustanie pandemii. Parafianom i Gościom życzę, by ten Święty czas umacniał wiarę, nadzieję i miłość. Aby spotkanie z Nowonarodzoną Dzieciną dodawało odwagi i pomagało pokładać nadzieję w Bogu w trudnych chwilach. Niech blask Betlejemskiej Groty oświetla nasze serca. radości i odważnego przyjęcia
 2. Przy tej miłej okazji serdecznie dziękuję za wszelką pomoc – duchową i materialną tak życzliwie okazywaną w całym roku. To dzięki waszemu otwartemu na dobro sercu mogliśmy w kończącym się roku wymienić niektóre obróbki dachowe kościoła, plebanii i budynku gospodarczego a niekiedy zamontować nowe. W grudniu zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną na plebanii i Zolu aby zmniejszyć koszty utrzymania świątyni i plebanii. Wszystkie te prace prowadzone były równolegle z codzienną pracą duszpasterską.
 3. W tym Uroczystym dniu składam podziękowanie za przygotowanie tej uroczystości.• dziękuję księdzu Pawłowi, młodzieży z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz pracownikom kościelnymi za przygotowanie Żłóbka i wystroju naszej świątyni
  • dziękujemy za ofiarowanie choinek Nadleśnictwu oraz Państwu Monice i Adamowi Giżyńskim z Kozimin Starych oraz Jerzemu Bałdydze i Grzegorzowi Gburzyńskiemu za ich przewiezienie
  • dziękuję organizatorom Żywej Szopki oraz rolnikom za składowanie, przewiezienie elementów szopki oraz wypożyczenie zwierząt, opiekę nad nimi i ofiarowanie strawy: Kamili Wysockiej – Łoniewskiej, Tomaszowi Górskiemu, Tomaszowi Niewiadomskiemu , Wojciechowi Śmietanowskiemu, Dariuszowi Serwachowi, Jerzemu Machajowi, Grzegorzowi Śliwińskiemu i Janowi Więcławowi.
  • dziękuję dzieciom za stroje i zaangażowanie się w czasie pasterki o godz. 20.00
  • dziękuję Służbie Liturgicznej oraz Lektorom za przygotowanie i przeprowadzenie liturgii Bożonarodzeniowej.
 4. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, dwie choinki w kościele zostały udekorowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Stanisława Kostki w Płońsku. Jest to wyjątkowa inicjatywa, ponieważ w przygotowanie ozdób do dekoracji i świątecznych życzeń włączyła się cała społeczność Ośrodka – nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Pod choinkami znajdują się karty z życzeniami świątecznymi. Zachęcamy do zabierania ich na pamiątkę do domów. Mamy nadzieję, że zwyczaj dekorowania choinek w kościele przez społeczność Ośrodka stanie się naszą wspólną tradycją.
 5. Dziękuję wszystkim instytucjom, szkołom, stowarzyszeniom i organizacjom za przesłane życzenia dla naszej parafii. Pełny ich wykaz znajduje się w naszym czasopiśmie Szczęść Boże. Dziękuję za pamięć i złożone życzenia. Obiecujemy modlitwę w intencji tych, którzy o nas pamiętają i nam dobrze życzą.
 6. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy tak licznie gromadzicie się w Uroczystość Bożego Narodzenia doceniając wagę tych świąt.
 7. W I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.00, która jest odwołana.
 8. Jutro usłyszymy List Episkopatu poświęcony Rodzinie. W tym dniu modlić się będziemy za rodziny. Na każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy aby jutro małżonkowie usiedli razem w ławkach. Taca jutro przeznaczona zostanie na potrzeby Seminarium Duchownego w Płocku.
 9. Zachęcamy do obejrzenia Żywej Szopki, która czynna będzie do 06 stycznia włącznie w godz. 8.00 – 20.00. Przybywajmy całymi rodzinami.
 10. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabyć nasz parafialny kalendarz na 2022 r. z ważnymi informacjami.
 11. Zachęcamy do nabywania czasopism i książek katolickich..
 12. Siostry i Bracia. Jak informowaliśmy tydzień temu kolęda w najbliższym czasie odbędzie się w dwojaki sposób.
  Pierwszy – to tradycyjna kolęda, a drugi, podobnie jak było to w roku ubiegłym – to wieczorne Msze św. kolędowe. Osoby, które chciałyby mieć tradycyjną kolędę winny zabrać dzisiaj specjalne deklaracje wyłożone przy wyjściach ze świątyni i oddać je podpisane z adresem zamieszkania do Nowego Roku, wrzucając do wystawionej plastykowej skrzyni przy celi Ojca Maksymiliana. Możemy również pobrać deklaracje ze strony internetowej parafii.
  Po Nowym Roku od 3 stycznia rozpoczniemy kolędę w sposób tradycyjny oraz przez wieczorowe Msze św. Terminy podamy w ogłoszeniach i naszym czasopiśmie Szczęść Boże.
  Pragniemy poinformować Parafian, że kapłani zaszczepieni są dwiema dawkami szczepionki, a niektórzy trzecią.
Udostępnij to