Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 maja 2020 r.
przez

7 Niedziela Wielkanocna, Rok A

1. Jutro o godz. 16.30 w kościele spotkanie formacyjne dla członków KŻR i wszystkich chętnych.
2. We wtorek 26 maja o godz. 18.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kopernika odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych.
3. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
4. W najbliższą sobotę w godz. 21.00 – 23.00 odbędzie się modlitewne czuwanie i Msza św. przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
5. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się Msze św. przy figurkach:
– w czwartek 28 maja w Poświętnem
– w piątek 29 maja w Kownatach
– w sobotę 30 maja w Cieciórkach i Koziminach Stachowo
Msze św. przy figurkach winny się odbyć w reżimie epidemiologicznym.
6. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
7. Po przerwie spowodowanej pandemią zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu wg wcześniej ustalonego grafiku. W czasie pandemii decyzję o przybyciu na adorację pozostawiamy jednak poszczególnym osobom. Wykaz osób, które podjęły się adoracji wraz z grafikiem dni adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach.
9. W niedziele, święta i dni powszednie Msze św. wg trakcyjnego porządku. Zarządzeniem Ministra Zdrowia we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 10 m kw. powierzchni świątyni. W naszym przypadku, to 87 osób. Gdy przybędzie więcej osób, to włączymy nagłośnienie zewnętrzne. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości.
10. Zwracamy się z prośbą do organizacji i stowarzyszeń, a także do osób indywidualnych, abyśmy mieli szeroko otwarte oczy miłosierdzia i w miarę możliwości, pomagali w zakupach, codziennych potrzebach, zwłaszcza osobom chorym, cierpiącym, starszym oraz rodzinom wielodzietnym w ich domach. W razie jakiekolwiek potrzeby prosimy o telefon do parafii. Parafia na miarę możliwości będzie udzielała pomocy. Przez cały czas pomocy udziela również Parafialny Zespół Caritas, który mieści się w domu parafialnym na parterze. W godzinach urzędowania czynny jest również telefon.
11. W chwili obecnej możliwe jest udzielanie Sakramentu Chrztu św. Również od pierwszej niedzieli czerwca rozpoczniemy cykl spotkań dla narzeczonych. Za każdym razem winniśmy pamiętać o reżymie epidemiologicznym.
12. Z racji epidemii kapłani udają się tylko do tych chorych, którzy są w stanie ciężkim i na wyraźną prośbę chorych czy ich rodzin.
13. Z naszej świątyni transmitowane są Msze św. w każdą niedzielę i święta oraz różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych – każdego dnia o godz. 20.30.
14. Od dziś wznowiła również pracę nasza parafialna kawiarenka. W godz. 9.00 do 12.00 w każdą niedzielę zapraszamy na kawę, herbatę i smaczne ciasto. Spotkania w reżimie epidemiologicznym.
15. Za dwa tygodnie w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Te osoby, które z racji pandemii nie były jeszcze u Spowiedzi św. mogą to uczynić podczas najbliższych dwóch tygodni. Spowiedź w czasie porannej i wieczorowej Mszy św. oraz w soboty w godz. 19.00 – 20.00.
16. W minionym tygodniu ukończyliśmy renowację parafialnego ogrodu, gdzie możemy odpocząć, spotkać się ze znajomymi oraz pomodlić. Niech to miejsce odpoczynku a także modlitwy na Dróżce Różańcowej jak najlepiej nam wszystkim służy. Ogród parafialny z Dróżką Różańcową, to wypełnienie myśli pierwszego proboszcza naszej parafii śp. Ks. Kan, Romualda Jaworskiego. Mając gotowy już ogród po renowacji zapraszamy więc do pierwszego spaceru po zakończonej Mszy św.
17. Trwa zbiórka makulatury oraz odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
18. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, o krzyżu św. Marcelego, przy którym modlił się papież Franciszek na pustym Placu św. Piotra, o Panu Jezusie Miłosiernym na łagiewnickiej wieży i inne.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
20. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc trudną sytuację Kościoła wpłacili ofiary na konto parafii, złożyli do skarbon lub przekazali kapłanom.
PROBOSZCZ

Udostępnij to