Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 maja 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

2. Niedziela Wielkanocna, Rok C
1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem Litania do Matki Bożej, Procesja Eucharystyczna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. Dziś rozpoczynamy w Polsce XIII Tydzień Biblijny. Również dziś odbywa się w naszej Ojczyźnie V Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
3. Jutro o godz. 16.30 w katedrze płockiej w czasie Uroczystych Nieszporów ku czci św. Zygmunta nastąpi zamknięcie procesu synodalnego na etapie diecezjalnym.
4. We wtorek przypada doroczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o 19.00.
5. Również we wtorek w naszym mieście odbędą się uroczystości patriotyczne związane z Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w naszym kościele.
6. We wtorek Ochotnicza Straż Pożarna w Kownatach zaprasza na III Bieg Konstytucji 3Maja. Początek wydarzenia o godz. 9.30. Więcej informacji o biegu w Szczęść Boże.
7. Z powodu prób przed I Komunią św. Msza św. z modlitwą wstawienniczą przeniesiona z I czwartku na II czwartek miesiąca tj. 12 maja.
8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.30 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
9. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający.
10. W najbliższą sobotę po przerwie spowodowanej pandemią odbędzie się tradycyjne wyjście kapłanów z posługą chorym. Prosimy ponownie zgłaszać chorych telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać osoby starsze lub chore które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
11. Ks. Włodzimierz Piętka – diecezjalny duszpasterz nauczycieli i Duszpasterstwo nauczycieli z Płońska i okolic zaprasza w najbliższą sobotę 7 maja do pielgrzymowania do Smardzewa – do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. O godz. 10.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, następnie nabożeństwo majowe i Msza św. Będzie to czas szczególnej modlitwy za nauczycieli, wychowawców i szczególnie tegorocznych maturzystów.
12. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze próby przed Pierwszą Komunią św. Uczniowie ze SP nr 2 w środę 4 maja o godz. 16.30 i w czwartek 5 maja o godz. 19.00 oraz uczniowie ze SP nr 4 i dzieci chodzące do innych szkół w czwartek 5 maja o godz. 16.30 i w piątek 6 maja o godz. 19.00.
13. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III oraz rodziców przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
14. Dziś rozpoczęliśmy miesiąc Maryjny, jakim jest maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośba do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie Figur i Krzyży przydrożnych.
15. W dniach 16 -19 maja odbędzie się w naszej parafii XI Płoński Maraton Biblijny. W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton. Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu.
16. Rozpoczęliśmy zapisy na XVII Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 27 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
17. Od dziś po przerwie spowodowaną pandemią rozpoczęła działalność parafialna kawiarenka. Kawiarenka znajduje się w domu parafialnym i czynna jest w każdą niedzielę od godz. 9.00 d0 12.00, gdzie możemy zjeść smaczne ciasto i wypić kawę czy herbatę. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki.
18. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
19. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
20. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 21 maja 2022 na XXVI Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Zapisy i wszelkie informacje pod nr 698 675 036.
21. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
22. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
23. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
24. Wychodząc ze świątyni możemy nabywać kolorowankę dla dzieci zatytułowaną Kolorowe Święte. Kolorowankę wydała nasza parafia a przygotowały ją: Marta Piórkowska, Monika Maria Brzezińska i Krystyna Marszał-Jankowska. Koszt kolorowanki wynosi 16 zł. Zachęcamy do nabywania kolorowanki, która przybliża postacie świętych niewiast.
25. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to