Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 czerwca 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

09. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 16.45. Potem Różaniec, Litania do Serca Bożego i Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Dziś o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
3. W poniedziałek 03 czerwca odbędzie się Spotkanie Parafialnej Duszpasterskiej w auli parafialnej, a we wtorek 04 czerwca Spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej w kawiarence parafialnej. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00.
4. W poniedziałek o godz. 19.30 spotkanie przed Bierzmowaniem dla kandydatów i świadków Bierzmowania.
5. We wtorek w naszej parafii odbędzie się Diecezjalne Otwarte Spotkanie Mężczyzn. Na spotkanie zapraszają Wojownicy Maryi. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Więcej informacji w Szczęść Boże i na plakatach.
6. W środę o godz. 17.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Bierzmowania, któremu przewodniczyć będzie Biskup Mirosław Milewski. Msze św. przyjęte w tym dniu na godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 7.00. Za zmianę przepraszamy. Gdyby ktoś chciał przenieść odprawianie Mszy św. na inny dzień to prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne po Mszach św. o godz. 18.00. Zapraszamy Asystę Procesyjną i dziewczynki do sypana kwiatkami. W środę z racji Bierzmowania nie odbędzie się Procesja Eucharystyczna.
8. Zakończenie Oktawy w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Pobłogosławimy wtedy wianki z nowych pędów ziół, zbóż i kwiatów oraz udzielimy specjalnego Błogosławieństwa małym dzieciom.
9. W czwartek 6 czerwca o godz. 19.30 w kawiarence parafialnej odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego MAKSYMILIAN.
10. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
11. Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA serdecznie zaprasza dzieci od 3 lat, młodzież i dorosłych do nauki w tej szkole. Zapisy od 01 czerwca. Więcej informacji o szkole w Szczęść Boże.
12. Uroczystość Pierwszej Komunii św. w 2025 r. w naszej parafii odbędzie się 11 maja, w Parafii św. Michała 18 maja a w Parafii św. Ojca Pio 25 maja. Uroczystości pierwszokomunijne w płońskich parafiach odbywać się będą każdego roku w maju a terminy w poszczególnych parafiach cyklicznie będą zmieniane. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w 2025 r. w naszej parafii odbędzie się 25 maja.
13. Zwracamy się z prośbą o składanie rzeczy na konkurs z nagrodami w czasie Festynu Rodzin 16 czerwca. Zwracamy się również do Pań o upieczenie ciasta. Fanty składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam też zgłaszamy chęć upieczeniu ciasta. Dochód z Festynu przeznaczony zostanie na kolonie dla dzieci i młodzieży w Bieszczadach.
14. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
15. Zdjęcia z uroczystości Komunijnej można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak ) Płońsk ul. Szkolna 1.
16. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. i Odnowili Przyrzeczenia Chrztu św. oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej i asysty procesyjnej do sypania kwiatkami i noszenia szarf przy feretronach. Zgłoszenia u ks. proboszcza i ks. Marcina.
17. W niedzielę 09 czerwca odbędzie się Wiosenny Masowy Rajd Rowerowy do Ćwiklina w godz. 14.00 – 18.00. Zapisy na rajd w szkołach i w kancelarii parafialnej.
18. Organizujemy 3 dniową pielgrzymkę na wschodnie tereny Polski w dniach 26-28 czerwca. W ramach pielgrzymki odwiedzimy Loretto, Drohiczyn, Grabarkę, Pratulin, Kodeń, Kozłówkę, Wąwolnicę, Nałęczów, Kazimierz Dolny i inne miejscowości. Koszt noclegów, przejazdów, wyżywienia i biletów wstępu wynosi 750 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na 10 dni przed wyjazdem. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i u ks. proboszcza. Wyjazd o godz. 5.00 rano, powrót ok. 20.00.
19. W dniach 15 – 23 lipca 2024 organizujemy kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Koszt pobytu 1900 zł. Cena zawiera: zakwaterowanie w Pensjonacie Gawra w Lesku (wyżywienie + nocleg), przejazd autokarem, bilety do zwiedzanych obiektów i atrakcji. W programie: zwiedzanie Zapory na Solinie, przejazd gondolami nad Soliną, Ogród Biblijny w Myczkowicach, Park miniatur cerkwi i kościołów drewnianych, bieszczadzkie drezyny rowerowe, bieszczadzka kolejka leśna, Komańcza, wędrówki po górach z przewodnikiem: Połonina Wetlińska i Tarnica i wiele innych. Więcej informacji dotyczących wyjazdu możemy znaleźć na facebooku wpisując Bieszczady z Maksymilianem 2024. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 zł. Ilość miejsc ograniczona.
20. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Św. Stanisława Kostki w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
21. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł p. Małgorzaty Jatkowskiej: „Ojcostwo”. Zachęcamy do lektury.
22. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace. W chwili obecnej trwa budowa schodów granitowych przy Domu św. Siostry Faustyny.
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to