Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 października 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 października 2019 r.
przez

27. Niedziela Zwykła, Rok C

1. W miniony wtorek ks. Biskup Mirosław Milewski dokonał poświęcenia Dróżki Różańcowej. Dziękujemy wszystkim za obecność na uroczystości . Dziękujemy firmom oraz osobom indywidualnym za złożone ofiary i wkład w budowę dzieła, które będzie służyć wszystkim przybywającym do naszego ogrodu.
2. Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się III Kongres Rodziny SZCZĘŚLIWE MAŁŻEŃSTWO – SZCZĘŚLIWA RODZINA organizowany przez naszą parafię i Centrum Zdrowia SZANSA. Tegoroczny kongres poświęcony będzie przemocy w rodzinie. Zachęcamy do licznego udziału w kongresie, zwłaszcza nauczycieli i rodziców. Kongres rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.15. W czasie trwania kongresu pracownicy Centrum Zdrowia Szansa zajmować się będą dziećmi, gdyby była taka potrzeba.
3. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz.16.45.00 Różaniec, Procesja Eucharystyczna, ostatnia w tym roku i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
4. Jutro o godz. 18.00 Msza św. w intencji nauczycieli i wychowawców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli domu parafialnego.
5. Za tydzień o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce.
7. Za tydzień w niedzielę Nabożeństwo Fatimskie, ostatnie w tym roku. Początek godz. 16.00.
8. We wtorek 15 października o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Zapraszam do udziału we Mszy św. i modlitwie.
9. W środę 16 października, w 41 rocznicę wyboru Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrowa organizujemy III Bieg Papieski. Bieg rozpocznie się o godz. 11.00 przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. Zgłoszenia w sekretariacie SP nr 4. Więcej informacji o biegu na plakatach.
10. W sobotę 26 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.
11. Zapraszamy na modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży i pracujących – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci otrzymują pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejają do otrzymanych książeczek. Na zakończenie października dla dzieci, które uczestniczyć będą we wszystkich, lub prawie wszystkie różańcach przewidzieliśmy specjalną nagrodę. Dzieci, które nie mają jeszcze książeczek otrzymają je po Mszy św.
12. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
13. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolników na 2020 r. w cenie 27 zł.
14. Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Tajemnicy Krzyża oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Objawieniach Matki Bożej w Quito w Ekwadorze. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
15. Zachęcamy do nabywania u ministrantów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
16. W Szczęść Boże znajdziemy również List Episkopaty zapowiadający Dzień Papieski, którego dzisiaj wysłuchaliśmy.
17. W Szczęść Boże umieściliśmy wykaz grup istniejących w naszej parafii, odpowiedzialnych oraz dni i godz. spotkań. Zachęcamy do zainteresowania się wykazem, a może i do włączenia się do któreś z grup.
Umieściliśmy również wykaz stowarzyszeń odpowiedzialnych za Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz grafik specjalistów posługujących w poradni rodzinnej. Zachęcamy do korzystania z poradni rodzinnej.
18. Za tydzień obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. w całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
19. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Ścieżkę Różańcową oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to