Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 kwietnia 2022 r.
przez

6. Niedziela Wielkiego Postu (Niedziela Palmowa Męki Pańskiej), Rok C
1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżywając Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Zbawiciela, wchodzimy w samo serce chrześcijaństwa.
2. Dzisiaj święcimy palmy na wszystkich Mszach św. Procesja z palmami o 12.30.
3. Dziś o godz. 17.00 w świątyni Parafii św. Ojca Pio młodzież z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Żywioły przedstawi Misterium Męki Pańskiej.
4. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie i katecheza dla chrzestnych i rodziców.
5. Również jutro po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla jubilatów przed Uroczystością Jubileuszową, która odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.45.
6. Do środy włącznie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
7. W Czwartek Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Uroczyste Triduum Paschalne, w czasie którego czcić będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Triduum Paschalne to największa uroczystość w ciągu roku. Niech nasze świętowanie przejawi się przez modlitwę, powstrzymanie się od zbędnych prac oraz przez uczestnictwo w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Wypada by każdy chrześcijanin rozpoczął świętowanie od Czwartku wieczorem i by ono potrwało do Zmartwychwstania Pańskiego. Nie powinniśmy dopuścić, by gorączka przedświątecznych przygotowań przesłoniła nam tajemnicę Bożej miłości, okupioną dramatem Kalwarii.
8. Wielki Czwartek. Msza Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. Po liturgii przeniesienie Eucharystii do Ołtarza Wystawienia. Zachęcamy w tym dniu do spożycia uroczystej kolacji w gronie rodzinnym.
9. Wielki Piątek. Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej połączona z adoracją Krzyża i przyjęciem Komunii św. Obowiązuje post ścisły. W Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
10. Wielka Sobota. Wigilia Paschalna połączona z Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece. Prosimy również o zabranie osłon na świece. W czasie tej liturgii święci się wodę. Będzie ją można zabrać po Mszy św. z kruchty naszej świątyni. Tam też będzie wystawiona przez cały Biały Tydzień. Zachęcamy jednak do tego, aby przynieść ze sobą wodę w buteleczkach, którą w czasie Nabożeństwa poświęcimy. Wigilia Paschalna to Wielka Noc oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to bowiem jedyna, niepowtarzalna Noc, w czasie której chrześcijanin winien uświadomić sobie i przeżyć Tajemnicę Zbawienia.
11. Nabożeństwa w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, zaś w Wielką Sobotę o godz. 20.00, gdyż jest to noc modlitewnego oczekiwania. Uczyńmy wszystko, by Wielkie Dni stały się rzeczywiście Naszymi Wielkimi Dniami. Godnie przeżyjemy Triduum Paschalne gdy będzie osobista modlitwa, czytanie Pisma św., adoracja Chrystusa w Ołtarzu Wystawienia i Grobie oraz udział w Liturgii Trzech Wielkich Dni.
12. Adoracja przy Ołtarzu Wystawienia oraz przy Grobie Pana Jezusa trwać będzie od Nabożeństwa Wieczerzy Pańskiej aż do Rezurekcji. Z piątku na sobotę czuwać będą strażacy z Płońska i Kownat, a z soboty na niedzielę Harcerki . Zachęcamy do podjęcia adoracji przez Koła Żywego Różańca oraz pozostałe formacje harcerzy. Lista osób indywidualnych, które chcą podjąć adorację w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek i z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę znajduje się w zakrystii. Prosimy o kontakt w zakrystii, gdyby inne grupy modlitewne lub osoby podjęły się adoracji. Siostry i Bracia! W miarę możliwości przybywajmy wszyscy na modlitwę, by trwać przy Jezusie, który za nas oddał swoje życie, abyśmy otrzymali niebo.
13. W Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00 co pół godz. odbywać się będzie poświęcenie pokarmów. W tym czasie służyć będziemy również pomocą w konfesjonale.
14. Spowiedź w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godz. 17.00 do 17.50. Nie będzie możliwości spowiedzi w czasie Wigilii Paschalnej.
15. Nasza parafia włączyła się w akcję Noc konfesjonałów. W ramach akcji spowiedź w Wielki Czwartek od godz. 22.00 do 24.00. Więcej informacji o akcji na stronie parafialnej i fb-u.
16. Rezurekcja w niedzielę o 6.00. Zapraszamy asystę, która przychodzi kilkanaście minut wcześniej, aby się przygotować do procesji. Prosimy również dziewczynki do sypania kwiatkami.
17. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. godz. 10.00 zostanie udzielony sakrament chrztu.
18. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odwołana jest Msza św. o godz. 7.00 i 19.00. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny odwołana jest Msza o 19.00. Inne Msze św. tak jak w każdą niedzielę.
19. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.45 odbędzie się Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich.
20. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 21 maja 2022 na XXVI Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Zapisy i wszelkie informacje pod nr 698 675 036.
21. Osoby które zamówiły Msze św. w czasie Uroczystości Komunijnych 15 i 29 maja o godz. 11.15 proszone są o zgłoszenie do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
22. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do skarbon przy wyjściu z kościoła, a od piątku również przy Grobie Pańskim.
23. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
24. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
25. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to