Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 listopada 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 listopada 2019 r.
przez

32. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dziś o godz. 12.30 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
2. Jutro obchodzimy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości, Święto Narodowe. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Również jutro odbędą się w naszym mieście uroczystości Patriotyczne, które rozpoczną się Mszą św. w Parafii św. Michała o godz. 10.00.
3. W czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się inscenizacja słowno muzyczna związana z obchodami 101 rocznicy odzyskania Niepodległości. Inscenizację przygotowali uczniowie klas VIII SP nr 2. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w inscenizacji.
4. W piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
5. Do piątku włącznie trwa Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Miłosierdzia. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
6. W sobotę obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10.00, 12.00 i 18.00. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. kan. Stanisław Marzec z Imielnicy. Uroczysta Msza św. odpustowa z udziałem księży z dekanatu o godz. 12.00. Zapraszamy serdecznie na tę godzinę chór parafialny, służbę liturgiczną, wszystkie formacje harcerzy oraz parafian. W tym dniu dziękować będziemy Panu Bogu za dar świątyni parafialnej, za jej budowniczych – na czele ze śp. ks. Romualdem Jaworskim – za dobrodziejów świątyni, dzięki którym może ona istnieć i funkcjonować, za posługę Straży Honorowej, która jej strzeże oraz za wszystkich, którzy przychodząc tutaj na wspólne uroczystości lub prywatną adorację, napełniają jej mury ciepłem modlitwy, dzięki czemu możemy się w niej czuć jak w domu.
7. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w parafii św. Ojca Pio. Więcej informacji w Szczęść Boże.
8. Za tydzień o godz. 12.30 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas IV i rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
9. Organizujemy pielgrzymkę do Warszawy na Uroczystość Matki Bożej Cudownego Medalika. Wyjazd w sobotę 30 listopada o godz. 8.00. Powrót ok. 17.00. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapraszamy na pielgrzymkę członków Apostolatu Maryjnego oraz wszystkich chętnych. Zgłoszenia u Pani Ireny Drzewieckiej i Elżbiety Leszczyńskiej. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
10. Od 27 kwietnia do 5 maja 2020 r. roku planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie, Budapesztu, Dubrownika, Zagrzebia, Esztergom, Split – Trogir, Jeziora Plitwickie – Zagrzeb – Ołomuńca i innych miejscowości na Bałkanach. Koszt pielgrzymki wynosi 2590 zł. Zaliczka wynosi 600 zł. Pozostała sumę wpłacamy na miesiąc przed rozpoczęciem pielgrzymki. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
11. Osoby, które zapisały się do adoracji Najświętszego Sakramentu proszone są aby adorację kontynuowały również w okresie jesienno zimowym. Kościół będzie ogrzewany.
12. Pan organista i jego syn Marcin roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
13. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek.
14. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabycia kalendarza parafialnego na 2020 r. , w którym znajdziemy wiele informacji dotyczących naszych uroczystości i nabożeństw oraz wiele zdjęć z różnych parafialnych wydarzeń. Koszt kalendarza 6 zł. Możemy również nabywać różańce, modlitewniki, albumy i książki religijne. / pokazanie kalendarza/
15. Na stolikach za ławkami znajduje się Kalendarz Rolników na 2020 r. w cenie 27 zł.
16. Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o przejmującym filmie Nieplanowane, który jest wyświetlany w kinach od 1 listopada. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym.
17. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. Koszt Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł. W Szczęść Boże polecamy do przeczytania artykuł ks. Tadeusza Kuleszy „Sen o wielkości – rocznicowe refleksje”.
18. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to