Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 listopada 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 listopada 2020 r.
przez

33. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Jutro obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie na tę godzinę chór parafialny, służbę liturgiczną, wszystkie formacje harcerzy oraz parafian. W tym dniu dziękować będziemy Panu Bogu za dar świątyni parafialnej, za jej budowniczych – na czele ze śp. ks. Romualdem Jaworskim – za dobrodziejów świątyni, dzięki którym może ona istnieć i funkcjonować, za posługę Straży Honorowej, która jej strzeże oraz za wszystkich, którzy przychodząc tutaj na wspólne uroczystości lub prywatną adorację, napełniają jej mury ciepłem modlitwy, dzięki czemu możemy się w niej czuć jak w domu.
2. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
4. Zarządzeniem Ministra Zdrowia we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kw. powierzchni świątyni. W naszym przypadku, to 58 osób. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości. Ksiądz Biskup Piotr Libera udzielił również dyspensy od udziału we Mszy św. niedzielnych aż do odwołania. Treść dyspensy w Szczęść Boże.
5. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach tej akcji seniorzy powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22/ 505-11-11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.
6. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. Więcej informacji o kursie w Szczęść Boże.
7. Pan organista i jego syn Marcin roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
8. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
9. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
10. Od najbliższej niedzieli możemy nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
11. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów: m.in. W blasku Eucharystii, Pomagamy zmarłym, przedstawiona jest sylwetka założyciela Rycerzy Kolumba, oraz wiele innych ciekawych artykułów.
12. Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowsze numer czasopisma Miłujcie się, poświęcony modlitwie i nawróceniu oraz spisanych jest wiele świadectw.
13. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
14. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z Gietrzwałdu.
15. Dziękujemy ofiarodawcom poszczególnych kwater, w których umieściliśmy ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to