Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 stycznia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 stycznia 2021 r.
przez

2. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Siostry i Bracia. 28 grudnia, rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. W tym roku z racji pandemii kolęda ma inny przebieg niż zazwyczaj. Rozmawiałem na temat kolędy z niektórymi parafianami oraz odbyłem spotykania z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą Gospodarczą. Po tych konsultacjach, rozumiejąc obawy wiernych przed zakażeniem, podjąłem decyzję o przebiegu kolędy według następującego porządku. Kolęda będzie składała się z dwóch części. Pierwsza część to Msza św. w naszej świątyni sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków. Wioski, ulice i bloki będą wyznaczane na poszczególne dni tygodnia. Od poniedziałku do piątku – Msze Święte o godz. 19.00 a w soboty o godz. 10.00. W czasie Eucharystii udzielimy mieszkańcom specjalnego Bożonarodzeniowego Błogosławieństwa. Byłoby dobrze gdyby z każdego domu przybyła do świątyni przynajmniej jedna osoba, ale bardzo serdecznie zapraszamy więcej osób z poszczególnych rodzin. Po powrocie do domów odbędzie się druga część kolędy, na którą złoży się spotkanie domowników, odmówienie modlitwy oraz poświęcenie mieszkań wodą święconą zabraną ze świątyni i naznaczenie drzwi domów, mieszkań znakami K+M+B. Dla każdej rodziny został przygotowany specjalny folder kolędowy, który zawiera przebieg rodzinnego spotkania w domu wraz z modlitwę rodzinną. Folder można zabrać po Mszy świętej sprawowanej w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków. Rodziny, które jednak mimo pandemii chciałyby mieć wizytę duszpasterską w tradycyjny sposób niech zgłoszą się do mnie. Moi Drodzy. W czasie tradycyjnej kolędy składaliście dobrowolne ofiary na prace remontowo-budowlane w naszej świątyni, wokół niej i w budynkach parafialnych. Z ofiar kolędowych przeznaczamy również część ofiar na prace związane z duszpasterstwem i akcjami charytatywnymi, które prowadzimy przy parafii. W kończącym się roku 2020, doprowadziliśmy do porządku ogród parafialny układając kostkę brukową w miejsce rozpadającego się asfaltu oraz powstały liczne nowe nasadzenia. W świątyni zaś namalowane zostały ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej, które miały miejsce w wielu krajach na różnych kontynentach. Wszystkie te prace prowadzone były równolegle z codzienną pracą duszpasterską. W przyszłym roku planujemy nowe rozwiązanie terenu dookoła kościoła. Pierwszym etapem będzie zakup materiałów. Równolegle kontynuowana będzie działalność charytatywna i społeczna parafii. Widzimy jej ogromną potrzebę. Widzimy również potrzebę modernizacji pomieszczeń, w których odbywają się spotkania. Rodziny, które chciałyby złożyć dobrowolne ofiary na zaplanowane prace i na bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej mogą to uczynić, składając ofiary do skarbon umieszczonych za ławkami lub dokonując wpłat na konto parafii.
2. Porządek wizyty duszpasterskiej:
3. Poniedziałek (18 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej: nr 79; 81; 83; 83A 85
Wtorek ( 19 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej nr 87; ul. Leśników, leśniczówka; ul. Sienkiewicza 1; 4A; 4B; 4C; 5 i 6A
Środa (20 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Padlewskiego nr 4; 5; 6; 7; 8; 10; 12; 14; 16; oraz mieszkańcy ul. Północnej nr 3
Czwartek (21 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Północnej domy jednorodzinne oraz mieszkańcy ul. Północnej 5; 6; 8; 9; 10; 11;
Piątek (22 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Północnej 12; 13; 14; 15 A; 15 B
Sobota (23 stycznia) – Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym
Mieszkańcy domów jednorodzinnych przy ul. Wiejskiej; Polnej, Cichej, Miłej, Głównej; Zielonej, Jasnej, Łąkowa, Krótkiej, Zapłotek i Lazurowej
Poniedziałek (25 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Północnej: nr 17; 18; 19; 20; 22 i 24
4. Dzisiaj o godz. 15.30 odbędzie XXIV Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Con Grazia w Płońsku wraz z solistami scen warszawskich. W tym roku z racji pandemii koncert wyjątkowo tylko na portalach internetowych. Już dziś zapraszamy na koncert jubileuszowy, który odbędzie się w przyszłym roku.
5. W związku z przypadającym w czwartek Dniem Babci, a w piątek Dniem Dziadka, życzymy Czcigodnym Seniorom Bożego Błogosławieństwa, a zmarłym życia wiecznego.
6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
7. W najbliższą niedzielę 24 stycznia br. obchodzić będziemy w diecezji płockiej „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia, podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek na ten cel.
8. Również za tydzień w całym Kościele z ustanowienia Papieża Franciszka przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu dokonamy intronizacji księgi Pisma Świętego, a homilia poświęcona będzie wartości czytania i rozważania Słowa Bożego.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą. Spotkanie będzie również transmitowane na fb.
10. W naszej parafii funkcjonuje „Konfesjonał Młodych”. To możliwość spowiedzi w każdą sobotę w godz. 19.00 – 20.00.
11. Osoby, które zapisały się do adoracji Najświętszego Sakramentu proszone są aby adorację kontynuowały również w okresie zimowym. Kościół jest ogrzewany. Zachęcamy również innych do adoracji. Grafik adoracji umieszczony został w Szczęść Boże. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
12. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2019. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
13. Przypominamy parafianom i gościom, że w okresie zimowym funkcjonuje tylko jedna toaleta w podziemiach naszej świątyni – wejście od zewnątrz przy wejściu do zakrystii. W pozostałym okresie funkcjonuje również toaleta w ogrodzie parafialnym.
14. Ze stolików za ławkami możemy nabyć gromnice. Duże w cenie 14 zł i mniejsze w cenie 10 zł.
15. Przy wyjściach ze świątyni znajduje się nasz parafialny kalendarz na 2021 rok.
16. Zachęcamy do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, które wyłożone jest przy wyjściach z naszej świątyni.
17. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
18. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to