Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 marca kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 marca kwietnia 2021 r.
przez

5. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B
1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach wielkopostnych, za modlitwę, odbycie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Wydaje się, że z naszej strony uczyniliśmy wszystko, co było możliwe, aby rekolekcje przyniosły zamierzony owoc. Resztę pozostawiamy Panu Bogu i ludzkim sumieniom.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie Asysty Procesyjnej. Zapraszamy członków Asysty Procesyjną oraz tych wszystkich, którzy chcą należeć do asysty. Spotkanie w sali teatralnej.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Msza św. i spotkanie będzie również transmitowane na fb.
4. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
5. Do jutra włącznie możemy zgłaszać jubileusze małżeńskie 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
6. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00. Ten dzień obchodzony jest od kilku lat w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Jedną z bardziej skutecznych form obrony zagrożonego życia nienarodzonych jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą włączyć się do tego Dzieła, złożą w czwartek na każdej Mszy św. przyrzeczenia. Czyste formularze Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdują się na skarbonach. Od uroczystości św. Józefa do Uroczystości Zwiastowania pańskiego trwa tydzień modlitw w intencji ochrony życia ludzkiego.
7. Z racji pandemii nie odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Odbędą się natomiast tradycyjne Drogi Krzyżowe o godz. 16.30; 17.15 i 20.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Dogi Krzyżowej ostatnich w tym roku. Następny piątek to już Wielki Piątek i adoracja krzyża.
8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcić na wszystkich Mszach św. Natomiast procesja z palmami wokół kościoła odbędzie się o godz. 12.30.
9. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
10. W każdą sobotę od 19 do 20 działa w naszym kościele tzw. Konfesjonał Młodych. Szczególnie w Wielkim Poście jest to okazja do pogłębionej spowiedzi i spokojnego przygotowania się świat.
11. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb, butów i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
12. Nasza parafia w ostatnich dniach wydała książkę poświęconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
13. Od Uroczystości św. Józefa do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego trwa tydzień modlitw w intencji ochrony życia ludzkiego. W naszej parafii modlitwy w tej intencji zanosimy po Mszy św. wieczornej.
14. Zachęcamy do nabywania Modlitewnika czcicieli św. Józefa oraz Akt poświęcenia się św. Józefowi wraz z filmem i Litanią. Pomoce poświęcone kultowi św. Józefa znajdują się na stoliku za ławkami.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże zamieszczone są Informacje Redakcji Audycji Katolickich TVP dotyczące Rekolekcji wielkopostnych w TVP3 dla dzieci.
16. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny najnowszy numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuł poświęcony apostazji; czym jest i jakie niesie konsekwencje, artykuły poświęcone św. Józefowi, oraz inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
17. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
18. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to